Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - odvikavanje od pušenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


odvikavanje od pušenja

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
lijepa cura View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lijepa cura Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: odvikavanje od pušenja
    Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:34
Nova sam na ovom forumu i lijepo vas sve pozdravljam. Pronašla sam mnogo korisnih savjeta.
Već dugo se nakanjujem prestati pušiti i u jednom od starih brojeva "Liječenje biljem" našla sam neke recepte, pa me zanima jel netko probao nešto od toga:
Recept 1 (prof. dr. A.T.Filatov): 1 žlicu lista eukaliptusa preliti s 0,5 l vruće vode, ostaviti 1 sat, dodati 1 žlicu meda i 1 žlicu glicerina. Piti po 1/4 čaše 7 puta na dan. Vrijeme liječenja 30 dana.
Recept 2: Pomiješati 1 žlicu sitno narezanog svježeg lista hrena i lista trpuca. 6 dana žvakati prije i poslijepodne po 5 minuta. Sok gutati, a travu izbaciti iz usta i isprati ih vodom. Nakon 6 dana stanji se sluznica u ustima i vrući dim peče.
Recept 3: Žvakati korijen iđirota (calami rhizoma), sok gutati, a korijen ispljunuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 15:17
Dobro došla na naš forum!
Nisam probala recepte s biljakama osim jednog : ODLUKA DA MI CIGARETA NE TREBA!
I ponosno objavljujem da već 5 godina ne pušim, a fumarila sam 2 kutije dnevno od 15-te god.
Moj recept je bio: nebum rekla nikad više, ali od danas mi više ne treba!

Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 14:28
..ajoj koja tema.....
smile42smile51
ja ne uspjevam prestati .......a nitko mi u familiji ne pusi ni sinovi ,,dobro jedan je tek 14 i za njega mislim da ne pusi...a stariji 25 i MM 56 NE PUSE....
pomozitesmile103
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 08:55
Hej curo lijepa,dobro došla u naš cvjetni kutak.Šeflera ima pravo,neće ti pomoći nikakve trave osim tvoje vlastite odluke.
Ja sam pušila dvedeset godina i bila sam strastveni pušač za kojeg su svi znali da neizmjerno uživam u cigaretama.No,jednog dana sam si sama rekla da je stvarno toga dosta i nije me bilo briga je li koja cigareta ostala u kutiji i slično.Samo sam se zaposlila,kuća je blistala,stalno sam nešto radila.I vrlo brzo sam se ulovila kako sam ZABORAVILA na cigaretu.Tada sam se zapitala treba li to meni zaista?Obećala sam si da ću novac koji bih utrošila na cigarete uložiti u sebe,kozmetičarku,teretanu,skijanje planinarenje...I mogu ti reći da sam stekla nove navike i puno novih prijetelja,lijepih doživljaja.....
Samo odluči i to je to,nitko i ništa neće odraditi taj posao umjesto tebe SAMO TI!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 16:35
Originalno poslano od člana lijepa cura lijepa cura napisao:

Nova sam na ovom forumu i lijepo vas sve pozdravljam. Pronašla sam mnogo korisnih savjeta.
Već dugo se nakanjujem prestati pušiti i u jednom od starih brojeva "Liječenje biljem" našla sam neke recepte, pa me zanima jel netko probao nešto od toga:
Recept 1 (prof. dr. A.T.Filatov): 1 žlicu lista eukaliptusa preliti s 0,5 l vruće vode, ostaviti 1 sat, dodati 1 žlicu meda i 1 žlicu glicerina. Piti po 1/4 čaše 7 puta na dan. Vrijeme liječenja 30 dana.
Recept 2: Pomiješati 1 žlicu sitno narezanog svježeg lista hrena i lista trpuca. 6 dana žvakati prije i poslijepodne po 5 minuta. Sok gutati, a travu izbaciti iz usta i isprati ih vodom. Nakon 6 dana stanji se sluznica u ustima i vrući dim peče.
Recept 3: Žvakati korijen iđirota (calami rhizoma), sok gutati, a korijen ispljunuti.




pozdarvi ljepa curo!!:o)
..moram priznai da sam za ovaj recept sa iđirotom čula i često se spominje... valjda zbog njegovog intenzivnog okusa...

...ali onaj sa smanjenjem sluznice mi j totalno mazoistički....osakačivati dio tijela zbog psihe?....hm.. čudim se da nisu napisali kao recept potpomognut biljem: ako ste dešnjak odrezati desnu a ako ste ljevak odrezati ljevu šaku a ranu namazati tinturom rusomač i masti od gaveza...i eto ti biljne pomoći!!smile156


...moj modul je bio kao što pametno već rekoše... danas mi se ne puši, jednostavno mi nije gušt,danas..... i tako svaki dan iznova....
...e da, i onda zdravstveni razlozi: smanjena mogućnost začeća, doslovno uništavanje vida, žuti zubi,koma nokti, izborana pušačka faca koja se prepoznaje na kilometar, umištenje krvnih žila, pluća da ne govorimo, rak grla.... ima gadnih u upečatljivih slika na netu, nađi neke i skini p svki dan baci pogled na njih.... nađi realno što na tebe najviše utječe..... na mene osobno uništenje vida i žute pjege.....


...no moram priznati da sam od tada na 1 cigari svakih par dana i uvijek ih imam u torbi...najčešće ih bacam jer se presuše ali opet kupujem nove....ali, danas mi se ne puši, nije mi gušt.... i tako godinama.... ne mogu reći da ne pušim ali nisam niti strastveni ovisnik, ne branim si ( to meni osobno djeluje).....ali nije gušt...a da, i nema više izlazaka vani navečer u totalno zadimljene prostore...nego u prirodu ili bar terase...

...no moram p
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 16:38
...no moram p....

se odnosilo na početak gornjeg odlomka.... malo zvjeram uokolo pa ne gledam što piše...  :O)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:19
evo da se priključim Unhappy pušim preko kutije.....ne osjećam da mi cigarete smetaju nikako osim u novčaniku Dead
ovih dana nešto puno razmišljam da moram prestati
držite mi fige da se i odlučim na to
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:26
držimo vam fige!! :O))))smile55iris, iris, iris!!!!! :O)))))
... samo okrenite glavu na drugu stranu,i ne gledajte!! :o)))
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:31
a da krenem onda Tongue kaže moj muž da sam u tome tvrdoglava kao u ostalom - odavno ne bi pušila Big%20smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:52
...nađite si motivaciju, razlog, koliko god drugima bio smiješan-a ne morate niti nikome reći- neka to bude vaša mala tajna.... :o)))...... meni je razlog za cigare bilo uništenje vida i posebno centra vida ( žute pjege) ...a imam problema sa vidom...mehaničko oštećenja pa ga trebam jako paziti....
...a za dijetu mi je motivacija bila predivan komad odjeće ( poludugi mantil od crne brušene kože sa uzorcima, posebnim kopčanjem, šivan po mjeri, bolesno skup i dobrano premali!! kupila sam ga i skinula tih 30 kg i sad mi je evo već 2 god od tad...- malo i velik.... :o)).... netko će reći jadan, glup, "ženski", plitak razlog.....nepotrebno spominjati da odjeću kupujem izuzetno rijetko.... ali najbitnije u svemu je tobog toga bi mogl ići na djetu   da je meni kliknulo... to je to.... zbog toga bi mogla ići na djetu......
p.s. nepotrebno reći da je žena koja ga je i šivala nagovarala me da ga ne kupim jer mi je bio tako gadno mali.... :O))
....nađite neki strastveni (skriveni) motiv i ići će to........ :O)))))
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:55
svaki motiv je dobar motiv Smile
evo smišljam motive.....u 12 i 30 sam popuškala zadnju cigaretu  iz kutije i neću ići po nove
vjerojatno ću ujedati od nervoze....pa svi bježite kad me vidite Tongue
 
p.s. evo potpis sam promijenila....svi ste upozoreni LOL 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:02
smile156... baš si me nasmijala!!! :o))


no.... kod mene samo iskonski dubok motiv je dobar motiv... ostali ne drže vodu i izliju se poput nje... :O)))))
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:10
vidit ćemo da li je moj motiv dovoljno jak....nadam se da je Smile
još da nagovorim i muža...u dvoje bi bilo lakše
on doduše stvarno malo puši....možda pola kutije dnevno
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:21
..o.k. .... javite  u pon koliko ste cigara do tad popušili  :O))))))))))).... itno je da se broj smanjuje.....  :O))

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:50
Moram se i ja uključiti. Nisam nikada bila pušač, ali  mm je pred 20 godina prestao, a pušio je tri kutije, danas kaže da nema više nikakvih potreba, ali da uvijek na plaži nakon što iziđe iz mora pomisli "E da je sad zapaliti jednu".
 
No moram se pohvaliti da moja 39-godišnja starija kćerka danas ne puši SEDMI DAN (čak sam joj kupila poklončić - da bude još veća motivacija) bila bi najsretnija mama da izdrži, ali tko zna dali će uspjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 14:43
Pohvaljujem sve one koji pokušavaju pušiti i podržavam u toj namjeri! Svaka čast! Osobno sam pušila kao na natjecanju, po dvije kutije, obožavala sam cigarete. Jutrom mi je bilo muka, iskašljavala sam ali sam ipak prvo posezala za kavom i cigaretom. Naprosto sam voljela cigarete. Jednog dana, iz čistog mira, prije deset godina, donijela sam odluku da više neću pušiti. Zamolila sam muža da ne puši u mojoj blizini, čak nisam htjela piti ni kavu jer sam znala koliki su "partneri" kava i cigarete. Taj dan sam odlučila što više spavati. Možda će se to nekome učiniti glupim, ali meni osobno je pomoglo. Spavala sam čitavo dopodne, kad sam se oko pola 1 probudila uvjeravala sam samu sebe kako je super što sam izdržala pola dana. Pila sam puno vode i sokova i cijeli taj dan kunjala.. Već navečer tog dana bila sam ponosna na sebe kako sam izdržala čitav dan... zaspala sam prvu noć bez ijedne cigarete. Sutradan ujutro toliko sam bila sretna zbog tog jednog podnešenog dana da ničim to nisam htjela upropastiti, pa ni cigaretom. Prva dva dana su mi bila dosta teška ali nije nepodnošljivo. I tako dan za danom, sad već deset godina. Iako i dan danas meni cigareta ne smrdi kao nekim nepušačima (čak mi i godi kad muž uz mene zapali dok pijemo kavu), nema šanse da u vrijeme kad svi žele prestati- ja počnem. Eto, to je moja priča, i ja mislim da je NAJVAŽNIJA VOLJA, ako to imate dajte sve od sebe da ostvarite ovu ogromnu misiju. Razmislite, da li biste uzeli upaljač i jednostavno zapalili 15 ili 30 kn? Vjerovatno to smatrate ludošću, s tolikom sumom netko živi cijeli dan. A pušač upravo to čini. I još nešto, a vjerujem da će ovo pogoditi sve žene- pušenje pospješuje suhoću kože, produbljuju se bore, koža bude nečista, kosa i odjeća smrde, zadah iz usta, žuti prsti i zubi itd. itd. Nadam se samo da nisam nikoga ovim uvrijedila a ako imalo pomaže to što sam napisala - SUPER!
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 15:28
LOL





Originalno poslano od člana iris iris napisao:

svaki motiv je dobar motiv Smile
evo smišljam motive.....u 12 i 30 sam popuškala zadnju cigaretu  iz kutije i neću ići po nove
vjerojatno ću ujedati od nervoze....pa svi bježite kad me vidite Tongue
 
p.s. evo potpis sam promijenila....svi ste upozoreni LOL



                                                               



prvo sto sam uocila kad sam se prikopčalaLOLje tvoja nova poruka u potpisu.....  ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap                                                      
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 15:47
Meni je samo jedno stanje natjeralo da zaista prestanem puštiti: DRUGO STANJE   
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 21:22
zapalila sam dvije Embarrassed 
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 22:05
Odjednom??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.