Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 787980
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 22:59
StarStarStarStarStarStarDonata(konačno sam bez teksta malo)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 19:13
iz samog naziva ovog prekrasnog cvijeta je sve jasno,
bravo Donata Clap
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:39
prelijepe su
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:00
Evo presretna sam jer sam uspila doći do ove dvije ljepotice...o kojima dugo sanjam ... duple anđeoske trublje...HeartHeart
Jedna je kod mame ova ljubičasta bijela dupla...za svaki slučaj ako kod mene opet zanevera....DeadDead


A ja sam ostavila ovu žutu ljepoticu na teraci...Heart

 
Pošto su tek friške kad se razgrme stavit ću opet sličicu...Wink
 
Na vrh
natali55 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natali55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 19:40

Za uništavanje nametnika na cvijeću i u zemlji lončanica sam čula u Holandiji  još  88.g Bila sa u jednoj vrtlariji i srela(o ljudi) našeg čovjeka koji mi je rekao da je najbolje staviti nakoliko čikova u vodu (bez filtera,naravno) da stoji 24 sata i  tom tekućinom zaliti oboljelu biljku.

Recept isproban .lijek uspješan.
Možete li zamisliti u ono vrijeme kad kod nas nije bilo ovoliko raznovrsnog cvijeća kao što ima sada ,moju sreću kad  sam bila na trgu cvijeća. Obilje
svakakvog cvijeća koje sam poznavala samo iz knjiga. Pravi praznik za oči
i dušu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2007 u 23:11
Prekrasna jeClap,meni nikako da preživi zimu.Sva se jadna posušiCry.Već sam odustala od daljnjeg truda.Sad ću se tvojoj divitiTongue
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 18:57
a ako to ne uspije stetocine na cvijecu mogu se juš ukloniti i sa rastvorom protiv zlatice samo mnogo vise razblazeno nego za krompir jer je dosta jako i moze spaliti biljku
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 15:30
probati ću i ja ovo. Nisam nikada ćuo za ovaj savjet.probati ćemo pa vidjeti. Sve u svemu , Thanks !!Wink

Ažurirao administrator - 25 Ožujak 2007 u 15:31
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2007 u 19:31
nema na cemu Donata
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2007 u 18:05
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ps lisce pošpricaj vodom u koju si predhodno razmutila pepeo od cigareta da ti bajkice ne jedu listove


Ah , to sam već davno riješila. Bile su zelene gusjenice,koje su je poharačile u par dana. DeadDead Čudno kako je vole a izuzetno je otrovna, valjda samo za nas!!!Ove godine ću preventivno poduzeti sve da se to ne ponovi!!
Thanks na savjetu!!!
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2007 u 13:23
ps lisce pošpricaj vodom u koju si predhodno razmutila pepeo od cigareta da ti bajkice ne jedu listove
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2007 u 13:22
ja ih držim u kuci samo sto mi zimi svo lisce opadne a na proljece obicno imam 3-4 nova pelcera
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2007 u 17:23
Uglavnom neke takve "egzotćne" vrste se kod nas ne mogu nabaviti.
 
samo obićne boje i to je to... ja sam imao isto ove žućkaste, ali kada se rascvijetaju isto su posebne....
 
ps. predivne su ti anđeoske trube...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2007 u 16:55


Ovo su moje anđeoske trublje,prekrasno cvijeće koje jednostavno  obožavam.Imam ih i u nježno roza boji.



Vidjela sam u Moj lijepi vrt anđeosku trblju duplu bijelu lagano šatiranu ljubičasto. Nešto božanstveno!!!Ako tko zna gdje se može nabaviti, neka javi??? SmileSmile


Ažurirao Donata - 23 Ožujak 2007 u 17:02
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 787980
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,721 sekundi.