Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 80>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 21:41
Fatka - PREKRASNO!
Mislila sam da su moje velike ali bogami ove tvoje su nešto posebno!
Bravisssimma!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 11:58
Kad počinje sezona orezivanja i "izrada mladica" da možemo otvorit sezonu "žicanja" i sastavit popis nas koji ih nemamo sa željom boja??Embarrassedsmile143
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 12:20
Evo i moje anđeoske trube. Ustvari je božanska. Ovo joj je prva godina, pretpostavljam da će nagodinu biti još bujnija cvatom.



Kad sam ih sadila u ove posude učinilo mi se da su preogromne za tako malu biljku, a za par mjeseci mi bilo žao što ih nisam posadila u još veću. Imam popravni na proljeće.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 12:29
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Napravio sam pelcere bijele dature pa me zanima može li i ona izrasti u omanje drvce.....kako se reže......molim više informacija od onoe osobe koja je pokušala nešto....Unaprijed hvala

Domingo, datura je jednogodišnja biljka, a anđeoske trube višegodišnja. Jednogodišnje biljke se obično ne režu već kako ti naraste tako ostane do svog kraja i ima puno sjemenki koje nagodinu posiješ i ona brzo izraste. Ljudi ih dosta miješaju, to sam primjetila u svom susjedstvu- jako puno njih imenuju moje trube sa "datura". Mislim da već puno piše o razlikama između dature i truba, al evo najvažnija razlika je da su trubini cvjetovi okrenuti prema dolje (znači vise), a daturini prema gore. Eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 12:31
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

I ja bi molio koje sijeme.....a ja vama sijeme svojeg grma kojeg još tražim ime

Domingo jesi pronašao ime svog grma i jel bi mogao staviti sličicu da ti pomognemo?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 13:45
Evo upravo otišla do vrta da popravim visoke cvjetnice jer im je vjetar pomrsio "kosu"!!!Cry
I sad sam u prolazu išla pogledati anđeosku trublju koju sam proljetos dobila od Tee, cijelo ljeto je na sunčanom mjestu ukopana u zemlju sa teglom. Par puta ju je tuča sredila, pa pretpostavljam da bi ona već ranije pokazala svoju ljepotu, ali ona odlučila to učiniti sada. Naravno da sam smile146
Možda i vaše uspiju još procvjetati!Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 14:03
Znači ima nade i za moju, koja je iz istog izvora, a imala je jedan cvijet u proljeće, a sada jako dobro izgleda. Iako me Vera4 ubila u pojam, jer je moja mala koja je preseljena k njoj sada veća od ove moje velike, a sve su od TeeK.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 14:22
Andrea01 zašto s teglom u zemlju? Mogla si je slobodno staviti bez tegle, slobodnije bi rasla, bila bi bujnija. Nekako ne vidim smisao stavljanja biljke s teglom u zemlju, al dobro, to je moje razmišljanje. Premda sad je svakako kasno za bilo kakve akcije, uskoro će hladno vrijeme i trube treba uskoro unositi.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 14:31
Uh, moram napomenuti, premda je i Fatka već ranije rekla- trube traže užasno puno vode i prihrane za cvjetanje! U ljetnim mjesecima čak treba i listove osvježavati.Također traže jako velike posude ili sađenje direktno u zemlju. Bez toga- cvjetanje će jednostavno izostati ili će biti jako oskudno. Ali svi se učimo pa svi imamo iznova priliku na proljeće.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 18:58
Ne mogu doći sebi od ove ljepote. I ja sam se ove godine zarazila trubljama i imam jednu - mislim da je žuta. Prije mjesec i pol je skoro skroz otišla od crvenog pauka i u zadnji čas sam je uspjela spasitismile198.
Prije nekoliko dana bacila je prvi pupoljak i sad ih ima već sedam. Ne mogu dočekati da procvjeta.

Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 21:09
Anagalis, čime si je tretirala protiv tog crvenog pauka?
Ja imam duplu bijelu trubu, ove godine nije cvjetala, ali puna je nekih tankih, malih gusjenica, sve su mi listove izmasakrirale. Naravno, odstranjujem ih ručno, ali više bi voljela koristiti nekakvo sredstvo protiv tih malih napasti, jer pomalo sam gadljiva a i nekako se dobro zamaskiraju pa ih ne vidim sve.

Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 21:37
Crveni pauk je sitna beštijica koju vidiš tek kad skroz napadne biljku, listovi požute a novi su jako mali. Izgledaju kao sitne, sitne crvene uši. Za njih sam kupila akaricid (Demitan) a prije toga sam pokušala sa različitim insekticidima, međutim, nije bilo uspjeha.
Mislim da bi ti za gusjenice bolje bilo pokušati sa nekakvim insekticidom.
Ja sam na svojoj brugmansiji prije par dana pronašla ogromnu zelenu gusjenicu koja ju je na brzinu poharala i posula sam je neopitroidom. Za sada nema novih, vidjet ćemo dalje.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 15:57
Evo moja ljepotica sa 7 pupoljaka!


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 16:17
Gdje nabavljate brugmansije osim sto razmjenjujete reznice ? Koliko sam shvatila ona nema sjemenje?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 17:37
Ima bijela i roze sjeme ali zuta nema , bar kod mene,  iako sam oprasivala.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 18:06
Anagalis, lijepa i zdrava trubica!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 18:14
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Gdje nabavljate brugmansije osim sto razmjenjujete reznice ? Koliko sam shvatila ona nema sjemenje?

Ja još nisam čula za sjeme anđeoske trube, jedini način su izgleda reznice i mlade biljke koje često rastu neovisne uz odraslu. Pratila sam na objema trubama i ništa, otpadne cijeli cvijet skupa sa stapkom na kojoj je rastao.
Ali za dature znam da se množe isključivo sjemenom. I naravno- nabavila sam sjeme žute, duple dature, ali obzirom da je sad kasno posadit ću je na proljeće. ..pa ću vam mast vadit ovdje na forumu, , ako mi uspije narasti
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 18:21
Anagalis, jedino što si je trebala staviti u puno veću posudu, čak duplo veću od te u kojoj je posađena.Probaj na proljeće. Truba bude pravo malo stablo, pri zemlji promjera čak nekih 6-7 cm i ogroman korjenov sustav. Možda se čini pretjerano ali nije, to je jednostavno potreba ove biljke.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 19:18
anag. - uf dugačka si, predivna ti je trublja, ja sam isto dobila reznicu, mazim ju i pazim, narasla je 1 metar od proljeća imala jedan cvijet, što da radim da procvate ponovo - baš sam ljubomorna na vaše, a još će nam i Željka vaditi mast - hoću cvjetak na burgmansiji i gotovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 19:46
Originalno poslano od člana Željka Željka napisao:

Anagalis, jedino što si je trebala staviti u puno veću posudu, čak duplo veću od te u kojoj je posađena.Probaj na proljeće. Truba bude pravo malo stablo, pri zemlji promjera čak nekih 6-7 cm i ogroman korjenov sustav. Možda se čini pretjerano ali nije, to je jednostavno potreba ove biljke.

Znam da ona traži veliki pitar ali kad sam dobila reznicu, ona je bila visoka nekoliko centimetara pa mi je i ovaj izgledao prevelik. Nisam očekivala da će narasti ovolika već prve godine. Na proljeće ide u veći!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.