Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 80>
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 21:48
E tako se i meni činilo pretjeranim staviti je u veću posudu, kasnije sam uvidjela zašto treba ogromnu posudu. Joj ma svaki trud oko ove biljke se isplati, jednostavno je predivna!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 23:18
A jeli možda zbog premale posude brugmansije ne cvjetaju? Gnojila sam je, dobro zalijevala.
Ova posuda od anagalis je još velika u koliku sam ja zasadila svoju, samo je ukopana u zemlju pa se ne vidi ! Cry Tako sam je zasadila samo da bi je najesen lakše iskopala iz zemlje. Ali, barem će ipak cvjetati!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 07:53
Istina da brzo razvijau korijenov sistem  i saksija se brzo napuni zilama, a zemlje nema.U proljece skrati korijen.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 08:35
baš sam jučer pročitala da je najbolje ljeti posaditi s teglom u vrt
ali tegla bi trebala imati proreze sa strane tako da biljka može slobodno pustiti žile u zemlju, a na jesen - sredinom listopada, je samo izvadimo i odrežemo višak žila
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 09:20
Natalija, jeste da je bolje u u vrt to je i kod mene slucaj da su bolje u vrtu nego u saksiji.One u saksiji su cvjetale ali ni blizu onih sto su u vrtu.Ja sam ove godine ostavila nekoliko u saksiji aliii. Zasto bi ostetila saksiju pa stavila u bastu? Izvadis je iz saksije i u proljece stavis u vrt.U jesen kada ih vadis iz zemlje odsjeci zilei stavi u saksiju.To su moja iskustava.Ja sam sa njima opcinjena, jakooo ih volim.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 14:07
Andrea01 ma ne brini, cvjetat će one, još ćeš nam ovdje sa svojim trubicama praviti zazubice. Samo ti njih na proljeće uvali u ogromnu posudu ili direktno u zemlju i bit će super!
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 16:48
Kad sam ugledao ovo žuto drvce s velikim cvijetovima na netu, odmah sam se zaljubio....cvijeće pod kojim se odmaraš......ima li tko koju viška osim Željke?Embarrassed
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 21:46
Zašto osim mene??     Šta - jel moje ne valjaju??
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 01:33

Posadila sam je 1. put ove godine, narasla ko luda u tegli na balkonu, trazi tone vode, zakljucak= zahvalna biljka:))

Problem: napala ju crvene paukova grinja (nisam 100% sigurna), spricala ju Cromgor 40 i Bijelim uljem al cini se da je trebalo vise puta spricati. Unatoc sto su joj otpali svi listovi dala je prekrasne "trubice" koje su trajale jako kratko, do 7 dana.
Ima netko iskustva s ''trubama"?

Pitanje: sto sada u zimu tj, jesen? Zivim u stanu (pretoplo), vani nece prezivjeti (prezima)? Da je svu srezem pa napravim pelcere... a htjela bih imati veliku za balkon da mi krosnja uzme gornji dio balkona a na da moram zbog nje izbaciti 2 od 3 stolca!

Molba; ima netko jarko zutu trubu, pelcer za dati ili prodati? Vidjela sam takvu u magazinu ''Moj lijepi vrt'' lani. Cijela je zuta ko limun a ima i vrsta koja ima duple i troduple cvjetove.

Pozdrav, Vlatka :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 10:40
Koliko sam ja primjetila one jako brzo rastu.Nadam se da će TeaK svratiti prije zime pa će ti ona  bolje reći.Meni je ona velike reznice dala i ja sam ih  cijele zime držala u flaši sa vodom.U proljeće sam ih posadila u zemlju.Znači,uzmi velike reznice a one u tegli ostavi,možda prežive.Imaš po vrtnim centrima svakakve zaštite za cvijeće preko zime.Probaj sa nekom zaštitom pa tegle ostavi na terasi,možda prežive.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 10:54
shasha, nikako na terasu, u kucu na hladno.Sto se tice vode pa nema potrebe moze samo u vlaznu zemlju,a reznice ne moraju biti velike.Moze od 20-25 cm i zabodi u zemlju.Pored te reznice ce  se pojaviti mlada biiljka
Ja sa njima zivim vec peta godina i znam o oziljavanju.
Kada je reznica mlada nije odrvenila zna struliti. Ja u jednu kantu stavim dosta reznica i tako se ozile i ja ih dijelim.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 11:42
Fatka, kad ih orežeš - pred zimu ili na proljeće i koliko ih orežeš - da li samo prikratiš ili ih drastično orežeš?
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:29
A jel 'ko probao staviti biljku u plasticnu mrezu (kao za komarce?! Ja sam razmisljala o tome. Na proljece imas istu velicinu koju si izvadila iz tegle i pase u istu teglu bez rezanja viska ili manjka zemlje i zila!
Sto mislite o tome?
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:37
Zašto bi je vadila pa vraćala u teglu?
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:37
Anagalis, kako si se rijesila crvenog pauka, sto si upotrijebila i koliko puta spricala?

:))



Originalno poslano od člana anagalis anagalis napisao:

Ne mogu doći sebi od ove ljepote. I ja sam se ove godine zarazila
trubljama i imam jednu - mislim da je žuta. Prije mjesec i pol je skoro
skroz otišla od crvenog pauka i u zadnji čas sam je uspjela spasiti[IMG]smileys/emot77.gif" align="middle" alt="smile198" />.
Prije nekoliko dana bacila je prvi pupoljak i sad ih ima već sedam. Ne mogu dočekati da procvjeta.


Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:42
Sa Demitanom, poprskala sam jedan put i za dva-tri dana su nestali. Za svaku sigurnost, ponovila sam za tjedan dana. Od tada se biljka udeseterostručila!!!
Prije toga sam pokušavala s raznim otrovima i domaćim receptima ali ništa nije pomoglo.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:36
FATKAAA , ajd mi molim te odgovori na pitanje! Zanima me a vidim da imaš višegodišnje iskustvo
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:39
Željka, ja u jesen osisam brugmansije posto ih ne mogu unijeti u kucu. Reznice zabodem u kante ili saksije, zavisi sta imam.Odrzajem vlagu onako.Istina i meni  se desavalo da mi se osuse ali desavalo mi se da ne zalijem pa se zemlja osusi.U proljece imam oziljene  brugmansije.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:42
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Željka, ja u jesen osisam brugmansije posto ih ne mogu unijeti u kucu. Reznice zabodem u kante ili saksije, zavisi sta imam.Odrzajem vlagu onako.Istina i meni  se desavalo da mi se osuse ali desavalo mi se da ne zalijem pa se zemlja osusi.U proljece imam oziljene  brugmansije.

A kako ih orežeš, da li samo malo ili drastično?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 07:32
Zeljka, orezes da sebi oblikujes kako drvo, ne zali opet ce biti  cvjetova jos vise kada se oreze.Negdje sam imala slike kako sam ja orezivala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.