Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 80>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 17:11
Voki ja sam prošle godine posijala par sjemneki u februaru,a par u aprilu,one obične bijele dature...I drzala u stubistu na sunčanom mjestu,ali i jedna i druga tura su skupa počele da izniču.Znači u isto vrijeme,kasnije sam i od drugih čula da ih je bolje posijati kad već malo otopli,bar mart mjesec...Jer njih čim izneseš napolje ko lude rastu iz sjemena.Znači treba im malo sunca,svijetlosti i zraka...I ne prerano sijati...To  moje iskustvoSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 00:32
Sa daturom nema neke velike mudrosti, zamisli da siješ papriku i to je to.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 07:50
Za papriku je još rano, znači i za dature
Hvala na odgovorima!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 11:28
pozdrav svima,ima li netko viška koju sadnicu trubice,moja se osušilaCry?
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 22:29
Da li netko ima koju reznicu bijele i roze trubice?

Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 13:13
Imam ja tj. moja mama samo ne znam jel ona zna koje je koja boja a i jos su u podrumu i jedna povezana ostala na otvorenome pa ne znam u kakvom ce biti stanju. Ako budu ok, dobijete :)

Jeste iz ZG?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 11:26
Ja sam u jesen dobila jednu reznicu i stavila je u bocu sa vodom (tako mi je preporučeno). I sada kada je povremeno pogledam(stoji mi u podrumu) gornji dio se čini mi se posušio jer se onako tužno objesio preko boce???
Da li to tako treba biti??? Da li smijem samo taj dio skratiti i na proljeće je zasaditi u zemlju???
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 11:48
Ja sam svoje reznice isto stavljala u vodu,prvi put kad sam dobila isto sam ostavila na hladnom i nije bilo ništa od njih,a kad sam ih druge godine stavila blizu peći do proljeća su pustile korjenja i tako u vodi su počele ljepo rasti.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:27

Pozdrav lijepi svima! ima u Zgb-u jedno dvorište i vapi za burgmansijama nema još ni jednu..šmrc ak neko ima neki pelcerčić viška toplo se preporučam.. Unaprijed hvalasmile78

Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:52
Ja bi ti rado dala ali moje od prije izgleda da su pozeble (a bile su bašljepe,velike CryCry). Ali ako se oporave bit će ih. A na jesen će sigurno biti jer sam si ostavila reznice od ovih pa kad ih budem rezala pisat će.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:55

hvala..bum čitala

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 21:32
Ja sam u jesen porezala, tj skratila svoje anđeoske trube prije pospremanja u podrum. Porezane grančice sam stavila u vodu i tako su bile do prije mjesec dana. S obzirom da su mi neke grane bile nekako sumnjive ( a neke su i strunule u vodi) ja sam ih posadila u teglice i sada su već potjerale listiće. AKo se sve održe (6 rozih i 8 bijelih) biti će za vas curke - Cvetlin, Anagalis i Danči.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 21:47
Tako sam i ja napravila samo kaj su moje još u vodi. Za sad ih nemam za djelit jer su mi velike pozeble,al će biti na jesen kad ću kratiti ove.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 15:48
jupiii imat ću trubicu smile127 a možda i dvije ???
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 21:05
Imam bijelu i rozu malu trubljicu i cijelu večer veselo trubim smile137
hvala kat.rea
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 12:29
Ja sam dobila sijeme od jedne drage osobe koje sam već posijala i ne mogu dočekati da nikne,
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 17:36
ja nemam trubicu..smile43
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 20:45
Moja je od lani u jednoj velikoj tegli - imala je samo jedan cvijet, orezala sam je, ali još uvijek ne mrda - ništa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:03
Ni moje od lani,tj stare 3 god nikud se ne miču. sad me je već strah da su stvarno pozeble. Inače su u ovo vrijeme već bile pustile listiće.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:11
Brugmansije,ne vole tegle,nego sadnju direkt u vrt.Ako vec moraju biti u tegli onda to mora biti ogromna tegla,jer im zile rastu kao lude.Nisam ni ja to znala,dok ih nisam imala,i kad sam ih nabavila,trazila sam savjete po netu,i od komsinice koja ima ogromne u basti..Na jesen ih izvadi i stavi na zimovanje u obicne kante sa malo zemlje,i opet na proljece u bastu direkt,i budu joj pune cvijetova,i ogromne...Bitno je da im ostane komadic stabla i malo korijena zdravog,i na prolječe če  opet krecu kao lude...Ja sam svoje orezala,bacila onaj propali dio stabla,onaj koji posmedjio,i sad cekam da otopli da iznesem je napolje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.