Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 80>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:30
Mislim da ovi savjeti mogu se odnositi na kontenentalni dio...što se tiće moje anđeoske trublje...ona je puna pupoljaka i mislim da će cvasti i narednih mjeseci....ostaje vani ....deblo joj je dosta odrvenilo...i nebi trebalo biti problema....ako bude žešća zima....slijedi vreća....

Stavim vam sličicu kad procvijeta....smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:31
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Ja sam prošle godine rezala baš kako oni tu kažu , ali ne prenisko , doslovno sam ih samo malo skatila i nisam ih metala u vreću , već u teglu. Tegle sam ostavila u hodniku u kojem nemam radijator (toplina dolazi samo kad otvorim vrata od ostalog dijela kuće) ali ima prirodne svijetlosti. Proljetos im je visina bila oko 50-70 cm , a sada su kao na slici gore. Baš sam danas gledala vani sve puštaju nove cvijetove i čini mi se da su tek sad u pravom điru... 


Znači i tebi puštaju nove cvijetove.....smile78 pa onda bi mogle cvasti cijelu zimu....
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:36
Pušta pupove i nadam se da će cvjetati, samo se brinem što će biti kad zahladi. Baš sam si nešto razmišljala o vrećama , najlonima i slično. Ipak je na kontinentu hladno. Na dosta su zaštičenom mjestu , ali ipak su one moje mezimice i nebi voljela ostati bez njih, a vaditi ih sad kad cvijetaju u tegle smile185
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:52

E da, cvjetaju kao blesave (ovo im je druga cvatnja) i baš ih briga za moje muke. Imala sam ih 6 ali mi 2 nisu preživile prošlu zimu , a od preživjele 4 samo mi 2 cvjetaju. S obzirom na nedostatak prostora 2 sam obečala poklonit (sad mi je žao i razmišljam o izvlačenju i event djeljenju reznica).
 Da li netko ima iskustva s reznicama (što se točno reže, da li se stavlja u vodu ili zemlju i kad? Help SOS
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 22:01
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


E da, cvjetaju kao blesave (ovo im je druga cvatnja) i baš ih briga za moje muke. Imala sam ih 6 ali mi 2 nisu preživile prošlu zimu , a od preživjele 4 samo mi 2 cvjetaju. S obzirom na nedostatak prostora 2 sam obečala poklonit (sad mi je žao i razmišljam o izvlačenju i event djeljenju reznica).
 Da li netko ima iskustva s reznicama (što se točno reže, da li se stavlja u vodu ili zemlju i kad? Help SOS


Dakle mladi izbojci iznad Y i oni koji niču iz zemlje dok se stariji dijelovi grana ne bi smjeli dirati, osim ako stradaju zimi. Orezuje se u jesen prije spremanja za prezimljavanje radi pomlađivanja biljke ali i kako bi se izbjeglo širenje gljivičnih bolesti. Ukoliko prezimljava u tamnom prostoru potrebno je odsjeći i sve preostale listove s biljke!

Ja sam svoju zabola direktno u zemlju u pitar....može i sada ali izboje bez pupoljaka....
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 22:04
http://www.abads.net/Rooting/ http://www.abads.net/aboutbrugmansia/aboutbrugmansia.htm
Super. Hvala. Probat ću.


Ažurirao Hele - 02 Listopad 2007 u 22:40
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 20:57
ja sam svoju unijela u kucu posto je bilo jako hladno vani u kuci je i cvjetala ali sad posto su joj svi listovi opali ona opet ponovo izbacuje mlade listice
sta da radim ako je sad pustim onda mi nece cvjetati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 21:33
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ja sam svoju unijela u kucu posto je bilo jako hladno vani u kuci je i cvjetala ali sad posto su joj svi listovi opali ona opet ponovo izbacuje mlade listice
sta da radim ako je sad pustim onda mi nece cvjetati


Nisam baš razumjela kako ćeš je pustiti???
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 17:40




e sad kad sam procitala kako sam napisala ni ja nebih razumjela

mislila sam da joj novi listici rastu kao da je proljece bojim se da ce ona sad sva da olista i da ce iscrpiti svu snagu tako da na ljeto nece moci cvjetati
ili jos gore da mi se ne osusi
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 20:16
Ako su joj otpali svi veći listovi....savjetujem ti da je porežeš...i to vrhove grančica  ali nemoj dirati drvenasti dio...znači iznad Y.

 
 
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 00:14
Jeste li več počeli razmišljat o mrazu i vađenju trubi iz zemlje ili ja pretjerujem s obzirom da tako lipo cvatu ?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 19:30
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Ako su joj otpali svi veći listovi....savjetujem ti da je porežeš...i to vrhove grančica  ali nemoj dirati drvenasti dio...znači iznad Y.   



moram slikicu staviti da vidis kako izgleda
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 20:08
Moje se tek sad pripremaju za drugu turu trubica, nadam se da neće zahladiti jer bojim ih se sad dirati. 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 21:26
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:

Jeste li več počeli razmišljat o mrazu i vađenju trubi iz zemlje ili ja pretjerujem s obzirom da tako lipo cvatu ?


Hele ako si u unutrašnjosti onda bi i trebala razmišljati .....a vidim "lipo" znači nisi...smile157 ja svoje neću vaditi nego ću ih ako baš bude hladno....pokriti i zaštititi....sad su u cvatu..... ništa ne diram....
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 18:41
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:



Hele ako si u unutrašnjosti onda bi i trebala razmišljati .....a vidim "lipo" znači nisi...smile157 ja svoje neću vaditi nego ću ih ako baš bude hladno....pokriti i zaštititi....sad su u cvatu..... ništa ne diram....

          Ma jesam , u ZG ali još pupa ( 3 tura cvjetova) i svaki dan strepim kolike su jutarnje temp.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 19:22
E, kod mene je bilo drugacije.Moja brugmansija je bila visoka pola metra, nije imala Y ali je imala dva cvijeta.Brzo raste samo joj treba gnojiva i dosta vode uvijek je zedna..Sto se tice  cvjetanja sada je kasno .Ja imam bijelu, roze i zutu.Dva dana sam ostavila da ih orezem i u kucu unersem.Ne znam koliko ih imam, jako mnogo.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 22:17
Evo mojih ljepotica smile91još su u punom cvatu...i ako ne bude nekih oscilacija velikih u temperaturi...
cvjetat će mislim još mjesec dana...




Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 22:21
Kod nas je tri jutra bilo mraza i iako su pune pupova nikako da se rascvijetaju, hladno im je. Svako veće ih pokrivam i ujutro provirujem kako su. Nisam pametna dali da ih vadim i preselim u tegle ili da ih i dalje tako pokrivam za laku noć.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 17:45
Donata

Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 22:40
Ja sam svoje prebacila u tegle i utrpala u dnevnu da su mi blizu. Cilj je da mi budu dekorativne ali im otpadaju žuti listovi. Mene je sada strah da će joj svo lišće otpast i volila bi da mi javite svoja iskustva i eventualne savjete koliko često zaljevat, treba li ipak prihranjivat, prskat listove (ako koji ostane).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.