Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 80>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 23:14
Zimi joj odpadaju listovi tako da ne brines, ostace bez listova.to se desi odmah po unosenju u kucu.Sve saksije koje sam unijela u kucu u hladnu prostoriju lisce je vec pocelo opadati i pupovi koji nisu procvjetali.Nekoliko saksija jos nisam  smejstila u kucu  jos su na terasi ali nadkrivenoj listovi su jos svjezi, zeleni.Ona se zimi drzi u hladnoj prostoriju, naravno da ne ide ispod nule, ne voli toplo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 23:44
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Zimi joj odpadaju listovi tako da ne brines, ostace bez listova.to se desi odmah po unosenju u kucu.Sve saksije koje sam unijela u kucu u hladnu prostoriju lisce je vec pocelo opadati i pupovi koji nisu procvjetali.Nekoliko saksija jos nisam  smejstila u kucu  jos su na terasi ali nadkrivenoj listovi su jos svjezi, zeleni.Ona se zimi drzi u hladnoj prostoriju, naravno da ne ide ispod nule, ne voli toplo.

         Ma zanima me da li će zimi imat listove da li će joj izrast tj da li je mogu držat kao dekoraciju.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 13:57
Zimi ce biti bez lisca, ali u proljece se ponovo obnavlja.To je listopadna biljka.Nije za dekoraciju.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 17:12
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Zimi ce biti bez lisca, ali u proljece se ponovo obnavlja.To je listopadna biljka.Nije za dekoraciju.

              Toga sam se i bojala. No, šta je , tu je. Biljčica nek spava do prolječa, a tebi hvala na odgovoru.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 20:16
Sada je osisaj, lijepo oblikuj i pusti je da spava ,,zimski san''.Zao mi je sto ne znam okaciti slike pa da vidis kako ja to radim.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:32
evo da  pokusam
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:35
zutadatura.jpg%20image%20by%20cvijet-info
yupiiii evo ga upalilo je, al'sam se namucila.Ovo je moja zuta datura koja je tek sada procvjetala.zabrinuta sam da li ce uspjeti das se zamentne sjeme, inace opet ostadoh bez sjemenki.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:39
PA160002.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Moja ljepotica je sa  trostrukim cvijetom.
ljubicasta.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Ovo je ljubicasta datura.
P9100012.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Ovo je  brugmansija ili andjeoska truba.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:41
Fatka, nisu anđeoske, već božanstvene sve tri biljčice.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:41
Jupi!!!! Kako su predivne!!!! smile126
Znala sam ja da ćeš uspjeti!!!!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:42

Ostale trube.

.bijela-1.jpg%20image%20by%20cvijet-info
brugm-1.jpg%20image%20by%20cvijet-info
P9050004.jpg%20image%20by%20cvijet-info
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:46
Ehe, gdje sama pogrijesila pa se slike ne mogu povecati?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 23:26
Još da mi je znat gdje da ju točno odrežem. Ova nema zeleni Y pa nije ni cvala.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 23:32
Ova ima 1 zeleni Y i samo tu je cvala. Pliiz što im onda smijem odrezat da mi cvatu dogodine. Tvoje su fantastične. Dobro da nisam sklona zavisti jer bi se živa pojela.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 23:56
Ovako uradi.Onu velliku grani sa Y osjeci od maticne ( stare biljke(grane)presijeci na dva dijela znaci prepolovi je i te reznice zabodi u vlaznu zemlju.Oni vrhovi sa y i njih malo podrezi. a ostale grane odrezi preko pola a one sto su vece mozes na tri dijela i sve zabodi u zemlju i one ce pustiti zile.U proljece kada prestanu mrazevi kada se cvijece moze iznijeti iz kuce onda zasadi u bastu.Tada ces prihranjivati NPK 15-15-15 i znas da ona voli mnogo vodu.
Ja sam svoje prehranjivala cesto svakih 10-15 dana, uzmem gnojivo i izmijesam  sa zemljom oko biljke, pazi ne mnogo i blizu da ti se ne osusi biljka.Iz jedne reznice od 25 cm izrasla mi je na 2 m, a u sirinu nisam mogla niti izmjeriti.Sutra cu ti slikati svoje koje sam osisala.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 00:10
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Ovako uradi.Onu velliku grani sa Y osjeci od maticne ( stare biljke(grane)presijeci na dva dijela znaci prepolovi je i te reznice zabodi u vlaznu zemlju.Oni vrhovi sa y i njih malo podrezi. a ostale grane odrezi preko pola a one sto su vece mozes na tri dijela i sve zabodi u zemlju i one ce pustiti zile.U proljece kada prestanu mrazevi kada se cvijece moze iznijeti iz kuce onda zasadi u bastu.Tada ces prihranjivati NPK 15-15-15 i znas da ona voli mnogo vodu.
Ja sam svoje prehranjivala cesto svakih 10-15 dana, uzmem gnojivo i izmijesam  sa zemljom oko biljke, pazi ne mnogo i blizu da ti se ne osusi biljka.Iz jedne reznice od 25 cm izrasla mi je na 2 m, a u sirinu nisam mogla niti izmjeriti.Sutra cu ti slikati svoje koje sam osisala.

         Znači nema veze ono što često čujem da smijem rezat samo iznad Y (kod mene onda ne bi imala što) več samo da ne diram drvenasti dio. Koliko često treba zimi zaljevat reznice kad ih zabodem (več imam jednu, vidi se u tegli uz ovu manju)?  Baš se nadam slici tvojih.


Ažurirao Hele - 20 Listopad 2007 u 00:12
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 00:35
Hele, sto se tice zaljevanja, vazno je da je zemlja umjereno vlazna, zavisi kako se isušuje, a ona treba da ide u hladnu prostoriju.Ono sto ti je na Y malo gore samo stricnes vrhove posto nije velika.Ja nisam sve izvadila iz zemlje posto sam uzurpirala cijeli sprat kuce  samo sam neke grane odrezala i stavila u saksije.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 14:27
Fatka ovo je božanstveno smile93
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 15:22
Evo vidi kako sam svoje osisala.
PA180010.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 15:23
PA180008.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.