Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 80>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 15:28
PA180007.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:02
Fatka dali je na sve tri slike ista truba?
Tako jako ju šišaš?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:22
Fatka

ja nemam hrabrosti svoju osisati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 19:23
To su sve  razlicite  trube, ali morate ih dobro osisati da bi naredne godine imali divno drvo.Nisam mogla sve da slikam baterije se ispaznile a cerki trebao aparat.Ne zalite  ako zelite da vam bude bujna a svaku grancicu mzete ponovo oziliti.Ja sam mnogo bacila sada kada sam sisala a nesto sam ostavila, zao mi je ali nemam kuda sa njima i ne znam koliko ih imam.
Sada mi recite sto su mi slike male?Na albumu se mogu povecati ali ovdje na forumu ne mogu.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 22:48
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

To su sve  razlicite  trube, ali morate ih dobro osisati da bi naredne godine imali divno drvo.Nisam mogla sve da slikam baterije se ispaznile a cerki trebao aparat.Ne zalite  ako zelite da vam bude bujna a svaku grancicu mzete ponovo oziliti.Ja sam mnogo bacila sada kada sam sisala a nesto sam ostavila, zao mi je ali nemam kuda sa njima i ne znam koliko ih imam.
Sada mi recite sto su mi slike male?Na albumu se mogu povecati ali ovdje na forumu ne mogu.

          Super za slike. Morat ću i ja skupit hrabrosti, a što se slika tiče (jesu malo male) ja ih stavljam preko http:////www.imageshack.us/ pa izaberem veličinu.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 11:57

Prekrasne anđeoske....smile94 mislim na one procvjetale...

samo da su malo veće fotke...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 14:13
Predivne su anđeoske trube, a veličinu slike samo odabereš na photobucketu.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 00:07
Moram opet staviti jednu sliku...ovo je susjedova s otoka...nevjerojatno, ali njemu kao da non-stop cvjetaju...čak sam se prišuljala jednom pitaru koji ima već osušene cvjetove i pokušala pronaći sjemenke, ali nigdje ih nije bilo Unhappy




Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 00:50
 Moram nešto reći: Isprva me taj cvijet uopće nije oduševljavao, čak mi je pomalo bio i odbojan - pogledala bih ga i zaista se iznenadila, ali ne bi se u meni javilo ono "baš bih ga volila imati"...nekako je velik ili ...pojma nemam kako bih ga opisala...ALI!!! Sad se to mijenja...sve mi se više sviđa!!!
posijat ću sjemenke koje su mi stigle iz ST i jedva čekati rezultate...
Hvala nbjelovu za sjemenke!!!


Ažurirao frida - 23 Listopad 2007 u 14:59
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 18:00

prelijepo pa ovdje ima vise cvetova nego lisca
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 19:24
smile55 Frida, hvala da si nam ovu ljepotu pokazala, prekraaasno izgleda
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 21:26
Kako je krasna.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 23:08
 Moram javiti da mi se čini da su izniknule dvije biljčice ( za sad) iz posijanog sjemena koje sam dobila od nbjelou ( sori ako sam krivo napisala nick)..i to ljubičaste...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 23:11
smile126 To je moja omiljena boja!!! Kad bude sjemenki od ovih mladih javite jer i ja bi ljubičastu!!!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 23:15
 Volila bih da ih dobiješ, ali ako ove moje i opstanu još će dugo vremena proći dok budu imale sjeme...
Ima li tko pojma koliko brzo rastu ove iz sjemena? I na što bih sad trebala paziti pri njezi istih?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 00:07
Pa da i ja podnesem izvještaj. Od posijanih 12 sjemenki žute i 12 sjemenki ljubičaste, nikle mi za sada 3 žute i 3 ljubičaste. Ja i dalje čekam ostale da niknu, a zanima me kao i Fridu kako da ih nastavim njegovati odnosno kakvo im do proljeća odgovara stanište.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 11:43
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Volila bih da ih dobiješ, ali ako ove moje i opstanu još će dugo vremena proći dok budu imale sjeme...
Ima li tko pojma koliko brzo rastu ove iz sjemena? I na što bih sad trebala paziti pri njezi istih?
 
Frida dobila si sjemenke dature...jednogodišnje biljke koja je slična ovim anđeoskim trubljama (brugmansia)- na slici  koja je trajnica ali se ne radi o istim biljkama.... 
Slijedeća razlika je što trube -cvijetovi brugmansiji padaju prema dolje , a daturi uglavnom su prema gore...kod razmnožavanja dature se raznožavaju sjemenom a brugmansije reznicama....(objašnjenje na stranicama prije)... 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 18:21
Upsssss  smile42
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 19:33
pa zar se one sad sade
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 19:43
Nbjelov nam je napisala da se siju sada jer im puno mjeseci treba da procvatu. Prošle god. sam sijala bijele Dature u 3. mjesecu i procvale su mi u 10. Taman kad se zatvorio prvi cvijet, po njima je lupio mraz.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.