Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 80>
Korisnik
Poruka
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 11:57
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Lily svo sjeme je zrelo tek kad samo dozori na biljci.Znači ostavi ga dok ne posmeđi ta"čahurica".Aj ti to uslikaj nama.Ja još nikad kod trublja nisam"ulovila" sjeme.
 
shasha i meni je ovo prvi put od kad ih imam,zato sam se i začudila kad sam vidjela. Znala sam da bi nakon cvijeta trebalo biti sjeme ali nikad nije bilo ništa,uvijek bi cvijet otpao ali od sjemena ni S.
Budem poslikala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:21
Evo slika čahure (mahune)
 
 
 
 
 
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:23
A evo i mojih trublji
 
 
 
 
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 20:51

Lilly, stvarno su ti krasne ove trublje i tako bogate!smile71

Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 07:21
Moje ove godine nisu cvjetale. Imale su pupove, nešto je pojeo pauk, a nešto se jednostavno osušilo. 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 23:33
Dva jednostavna pitanjca: mogu li brugmansije cvjetati više puta i dali može cvjetati u ovo doba - mislimo na područje kontinentalne klime i na biljku koja je smještena vani!?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 09:30
može cvijetati i preko zime ako je na relativno toplom i svijetlom mijestu
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 12:10
Kod mene sada  cvjetaju kao lude.Tokom ljeta  malo su slabije s vremena na vrijeme, a sada pune su pova i cvjetova.Ah, kakva miris.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 12:51
I kod mene tek luduju sa cvatnjom.A uveče me glava zaboli od opojnog mirisa...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 08:52
Malo mi je čudno nešto vezano za moje brugmansije.Naime one koje sam stavila u vrt narasle su u velika stabla ali tek sada su napravile cvijetne pupoljke.Ja jesam u Primorju ali zar nije to malo kasno i šta da sada radim sa njima.Ubrzo će zahladiti i onda kuda ću sa cvjetajućim burgmansijama.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 20:15
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Dva jednostavna pitanjca: mogu li brugmansije cvjetati više puta i dali može cvjetati u ovo doba - mislimo na područje kontinentalne klime i na biljku koja je smještena vani!?


Evo dva jednostavna odgovora: mogu, ja sam iz Vk, trubice su mi ove godine 4 puta procvjetale. Istina, samo jednom je bila prepuna cvijeta a ostala tri puta manje. Trenutno mi ne cvjetaju ali imaju male pupove za koje sumnjam da će i procvjetati, osim ako ih stavim na svijetlo i toplije mjesto. Prošlu godinu su mi bile na katu kuće, tamo ne grijemo ali je dosta toplo zbog grijanja u prizemlju i ima dosta svjetlosti - također su cvjetale. To je moje iskustvo.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 09:51
Dali se slobono trublje već sad orezuju???
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 11:00
Lily,ja svoje trube orežem kad ih spremam za zimovanje.Moje trube ne mogu opstati u bašti preko zime,jer ja živim u Sarajevu.Tako da svake godine spremim saksiju-dvije u hladniju prostoriju da ih sačuvam do proljeća.Tad ih orežem malo,da ih lakše smjestim u kuću,a u proljeće orežem opet ako ima suhi grana i ako hoću da ožilim koju reznicu.Ja tako radim,sačekaj Fatku il nekog ko ima više iskustva od mene sa trubama,pa da dobiješ savijet više..
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 23:13
Alisa ni kod mene nemogu prezimiti vani. Ove godine sam ih posadila direkt u zemlju,samo je jedna u tegli i ta je triput manja od ovih. Ja sam svoje orezivala prije nego sam ih spremala i te reznice držala u vodi do proljeća. Tako planiram i ovu god pa me zato zanima dali već sada slobodno orežem. Da sačuvam što više reznica ako mi ove velike pozebu (prošle zime mi jesu),i da mogu koju i podjeliti naravno. Bojim se da ih mraz nebi vani jer onda od svega ništa.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 23:07
Pa da i ja sam u tegli sa vodom sačuvala reznice,neke su mi opstale i u saksiji sa zemljom,a neke u kanti od jupola sa sasvim malo zemlje.I kod mene su bolje one ,posađene direkt u baštu nego one u saksijama.Možeš ti njih već spremati za zimovanje,moje još čekaju,jer najavljuju toplo vrijeme i narednih dana...
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 22:16
Moja slatka trubica tek je sada provala, od reznice koju sam dobila od Alise
smile79Dole je ostala bez lišća ,ali nema veze samo neka je živa.Poslije cvjetanja ide u garažu.


.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 22:37
 Baš je lijepa... djeluje nježno...
Jedva čekam da i ja uzgojim trubice od reznica koje sam nedavno dobila...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 08:15
A dali je truba listopadna,opada li joj lišće sad,možda je glupo pitanje,ali na mojoj svakodnevno opadaju 
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 08:52
...dobila  sam  reznice  žute trube  ali  su  zelene....sigurno  to  nije  dobro!?
Trebaju  biti  malo  drvenaste reznice??
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 10:56
 I ja sam dobila reznice koje su zelene, imaju male korjenčiće...ne znam zašto ne bi bilo dobro ako su već pustile korijenčiće...samo ih stavi u vodu i čekaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.