Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 80>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 17:49
Makk,tvoja brugica je fantazija!!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 17:50
Obožavam burgmansije, a tvoje makk su stvarno predivne nemogu ih se nagledati.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 19:15
magnolioja, imam ja cerku radi u sartasjevu nije problem za reznice.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 19:59
 

     smile141    za najljepše brugmansie na forumu.  Svaki drugi komentar je suvišan 
  
 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 20:25
Orezala sam moje brugmansije  i te reznice stavila u vodu i sve zajedno u podrum. Nadam se da će pustiti korjenje pa će na proljeće biti novih. Sve što kaže tikvić su i moje riječi: jednostavno ..prekrasne.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 20:30
Evo vidite kakva sam :nespretna, nisam zahvalila na dobrodošlici.HVALA,SUNCEEE, Na lijepom buketu u znak početka na ovim stranicama. Molim, nemojte zamjeriti. Moram učiti,korak po korak.....
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 20:37
Pozdrav svima za pocetak..
Nova sam na forumu i citam vas neko vrijeme, ali iskreno ne snalazim se bas medu svim ovim pustim temama Embarrassed
Ja vodim borbu sa svojom trubljom vec godinama..Prvo mi krene, pa se preko zime smrzne (iako sam iz Zd), pa ju opet kupim, posadim u pitar, prenesem u garazu preko zime a ona uvene..Unhappy Jednostavno se posusi..
Onda sam kod susjede vidjela da je posadena u vrt i da ju na jesen svaki put poreze i to skroz! Stern%20Smile Viri joj samo pedalj iz zemlje..Svaku slijedecu godinu naraste jako velika i bude prekrasna!!
Moj slijedeci pokusaj je bio posadit ju u zemlju i preko zime ju zastititi da ne promrzne..NI to nije uspjelo :(
Jednostavno se posusila...Next time sam ju posjekla, kao i susjeda i narasla je svega 50-ak cm s tim da nije c od cvjetala :(
Trenutno se nalazi u vrtu velicinom i izgledom kao na pocetku ljeta i sad me zanima sto da radim??Wacko
Inace zemlja u vrtu je ugl. crvenica koja pretpostavljam nije dobra za nju??
Da li je mogu sad eventualno presaditi u pitar i smjestiti je u garazu u kojoj nema svjetla, ili u hodnik u kojem nije bas prehladno ali nije bome ni toplo?
Ako je mogu presadit recite mi molim vas koju zemlju da joj stavim i koliko cesto da ju zaljevam i gnojim ??
Joooo koliki post za prvi put..Embarrassed
Nadam se da vas nisam previse ugnjavila i zahvaljujem se unaprijed na bilo kakvom odgovoru!!!
P.s. vase su trublje stvaaarnooo booogovske!! Svaka vam cast na trudu i ljubavi koju im pruzate!!!
Pozdrav!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 21:01
Strada,dobrodosla prije svega.Kakvu trubu imaš,daturu il brugmansiju.Prva je je jednogodisnja,druga je visegodisnja...
Ja neznam zasto ti ugine preko zime.Moje prezime u podrumu bez svijetla ikakvog,sa malo vode i malo zemlje,u crnim vrecama za smece.To su one obične zute i roze..Temperatura bude oko 7-8stepeni C.Ponekad ih zalijem,a prosle godine sam pogrijesila pa ih nisam zalijavala pa su se osušile.Inače lejti ih sadim direkt u baštu neke,a neke budu u saksijama.Zemlja je bezvezna ona bastenska teska..U proljeće,kad prodje opasnost od mrazeva prebacim ih u baštu.Zalijevam puno,jer vole dosta vode,djubrim ih obicnim djubrivom Kan-om.Vole dosta toga.
Mozes ih staviti u saksiju pa u garazu il hodnik,samo nek nije  ispod nule i ponekad ih zalij,da se ne osuše.Isto mozes reznice uzeti pa u casu i negdje na svijetlo i toplo mjesto.Ja svoje drzim u kupatilu na prozoru do proljeca..
Ja sam sve svoje unijela na zimovanje...Jedva čekam da mi narastu duple,od Mak,pa da uživam uživo u njihovim cvjetovima!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 21:19
Strada, ja ti nemam ađeoske trublje, nadam se da će mi se od darovanih reznica bar jedna primiti, ali znam da umjetno gnojivo kan ne smiješ davati previše odjedanput da ti ih ne skuri, daj po mrvicu ili malo otopi u vodi pa s tim zali. Svi kažu da ih stavljaju u podrum s mrvicom svjetlosti ili bez nje. Možda imaš daturu a ne anđeosku trublju kako je rekla alisa, imaju skoro iste cvjetove. 
 
I strada, dobrodošla među cvjetoljupce!    smile73
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 21:37
Ja stavim jednu supenu kasiku kana na 10 litara vode i time zalijem,a po  Fatkinoj preporuci ,stavim i oko biljke i to uzmem u ruku pa koliko zagrabim.Čudno je da im kan godi i ne smeta kao drugim biljakama.Druge biljke sprzi,a brugmansijama godi.Time ih sedmicno hranim...Ove godine sam manje imala vremena i manje su cvjetale.Zute nikako..Samo roze..Znaci netreba zrno po zrno,slobodno kasika jedna supena moze..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 22:35
Super alisa na informacijama, to ćemo sigurno probati. Ja jedino znam da ostalim biljkama puno kana nije dobro a za trublje da ga vole nisam znala mislila sam da ih sprži.  smile42
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 23:09
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

magnolioja, imam ja cerku radi u Sarajevu nije problem za reznice.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 23:58
Mak, ova tvoja slika je naučna fantastika :)
 Nevjerovatno lijepa, kao plastična.
Ja sam svoju orezala i unijela. Svi pupoljci su joj otpali. Sigurno zbog hladnoće. Ali ne smeta, cvjetala je cijelo ljeto.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 02:14
Ima li tko viška reznica za mene. Imam samo daturu bijelu a ova ljepotica je nanadmašna. Sve boje dolaze u obzir. Molila bih dobru dušicu...smile58
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 07:52
Mira K, datura i anđeoska trublja ti nisu isto. Ne znam da li to znaš.   Hug
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 08:55
fatka isprazni sanduče
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 12:28
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Strada,dobrodosla prije svega.Kakvu trubu imaš,daturu il brugmansiju.Prva je je jednogodisnja,druga je visegodisnja...
Ja neznam zasto ti ugine preko zime.Moje prezime u podrumu bez svijetla ikakvog,sa malo vode i malo zemlje,u crnim vrecama za smece.To su one obične zute i roze..Temperatura bude oko 7-8stepeni C.Ponekad ih zalijem,a prosle godine sam pogrijesila pa ih nisam zalijavala pa su se osušile.Inače lejti ih sadim direkt u baštu neke,a neke budu u saksijama.Zemlja je bezvezna ona bastenska teska..U proljeće,kad prodje opasnost od mrazeva prebacim ih u baštu.Zalijevam puno,jer vole dosta vode,djubrim ih obicnim djubrivom Kan-om.Vole dosta toga.
Mozes ih staviti u saksiju pa u garazu il hodnik,samo nek nije  ispod nule i ponekad ih zalij,da se ne osuše.Isto mozes reznice uzeti pa u casu i negdje na svijetlo i toplo mjesto.Ja svoje drzim u kupatilu na prozoru do proljeca..
Ja sam sve svoje unijela na zimovanje...Jedva čekam da mi narastu duple,od Mak,pa da uživam uživo u njihovim cvjetovima!


Hvala na dobrodoslici Smile
Imam brugmansiju..cvjetovi su joj prema dolje..A nisam ni znala da se tako zove dok nisam tu procitala :)
Hvala na savjetima! Pricekat cu jos malo da zahladi pa cu je iskopati iz vrta i stavit u crnu vrecu za smece u hodnik..vidjet cemo sto ce ispasti od svega toga..Confused
KOliko sam shvatila, kad ju stavim u novu zemlju u vrecu moram ju zaljevati zimi mozda jednom tjedno? Cisto da se ne osusi . Ne moram ju gnojiti niti ista raditi oko nje??
Inace je skroz malena i nema onaj V račvanje da bi ju recnula i stavila reznicu u vodu Stern%20Smile
Na proljece ju ipak ne bi sadila u vrt..Radije  cu pokusati sadnju u pitar..
Hvala svima, super ste!! smile79

P.s. da li se na ovom forumu treba predstaviti ili tako nesto?? Ako treba slobodno me uputite na pravu adresu smile198



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 13:42
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Mira K, datura i anđeoska trublja ti nisu isto. Ne znam da li to znaš.   Hug
 
Nisam se dobro izrazila. Čitala sam  puno vaših postova i o jednoj i o drugoj i shvatila da nisu iste.
Trebala sam napisati da trebam reznice - brugmansije
Imam bijelu daturu.
Hvala što me učite drage moje! Baš sam vam zahvalna što sam puno naučila  od vas! Uvjek mi nešto darujete pa i ja vama nastojim udovoljiti ako sam u mogućnosti. Ma super ste mi cure a i dečki ( da ih ne zanemarim i ako ih je ovdje puno manje od cura)!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 14:26
strada,ti nju možeš i u saksiju posaditi.Ja ih stavim u vrece jer nemam tolike velike saksije za njih,te u bašti narastu ogromne.Ako je mala u saksiju je stavi.Ne treba je zimi prihranjivati,nikako!Zalijevati povremeno tek da se ne osuši..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 16:53
inbox slobodan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.