Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 80>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:09

Olja pogledaj si malo na net-u slike datura i brugmansija, vidi se velika razlika.

Datura izraste kao grm a trublja je kao stablo.
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 09:03
Hvala draga....receno ....ucinjeno....jo samo da ih nadjem....ali uskoro kod mene u Novom Sadu pocinje izlozba sveca ...tu cu verovatno naci Smile
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 16:40
Milice deefinitivno je trublja!!! Iste je boje kao moja, Cvijetovi padaju prema dolje.Znam da daturi rastu uvis tj. prema gore..Zato mi i nije jasno kako joj svake, ali bas svake godine procvijeta!!Confused
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 19:34
Malo zapitkuj kakve cvjetne tajne ima da joj to polazi za rukom  jer moje ne cvjetaju ako ih jako odrežem.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vesna34 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 09:17
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Malo zapitkuj kakve cvjetne tajne ima da joj to polazi za rukom  jer moje ne cvjetaju ako ih jako odrežem.

Koliko jako to znači?
Ako trublja previše naraste, može se lagano prikratiti u svako doba tijekom sezone. Rezanjem vrhova izbojaka grm se potiče na grananje, što istodobno znači i više cvjetnih pupoljaka.
U kasnu jesen ili krajem zime, uoči početka nove sezone, može se obaviti jača godišnja rezidba.
Razlog može biti i neredovita gnojidba. Nedostatak hranjiva zaustavlja rast i cvatnju.
LP
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 14:14
Strada je napisala da njezina susjeda odreže skroz do zemlje. Kod mojih to ne bi bilo dobro. Možda  ne radim dobro ali ako jače odrežem onda ne cvjeta.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 11:06
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Dina ne vidi se koliko je stabljika drvenasta, ali takve moje su cvjetale ..

Evo slikala sam dature u punom cvatu



 


Ovo je naprosto san snova!!!!!smile227
Bas bi je voljela imati!! smile94
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 11:07
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Pa kad vam se tako sviđaju, evo još jedne.


Ajmeee a tek ovo!!!!! smile71
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 15:45
Sve su prelijepe....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 17:25
Jel jos uvijek rano za iznijeti trublju van u dvoriste?
Moja inace nema ono V racvanje tako da ne znam kako ju porezati kad za to dode vrijeme??
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 18:54
Rano je ako si na kontinentu,ne podnose ni najmanji mraz..Orežeš samo ono što je suho,što je propalo preko zime.To račvanje će dobiti  čim bude napolju i kad bude spremna za cvatnju..
Moje su dobro pregurale zimu...
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 09:39
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Rano je ako si na kontinentu,ne podnose ni najmanji mraz..Orežeš samo ono što je suho,što je propalo preko zime.To račvanje će dobiti  čim bude napolju i kad bude spremna za cvatnju..
Moje su dobro pregurale zimu...


Ne, u Zadru sam..Vec je jako toplo tako da ce sve biljcice van Tongue

Totalno me ovaj forum poludio za cvijecem a tako malo vremena imamOuch
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 10:07
LOL  Heheh, svi smo ti malo ludi, a neki poludjeli do kraja!  
            
       smile161
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 10:19
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Heheh, svi smo ti malo ludi, a neki poludjeli do kraja!  
            
       smile161


LOLLOL meni je najveci problem sto ponekad zbog vrta kasnim na posao a trud se bas i ne vidi..Imam feeling da se trudim u krivo..Tj. da ne radim kako treba pa zato rezultati izostaju Confused
Onda opet kad je super vrijeme za vrt, super je vrijeme i za otic se vozit sa ekipom na motoru i nikad kraja dilemi motor/vrt, motor/vrt....LOL

Morat cu staviti u za to prigodnu temu slicice svog vrta da mi pomognete sa savjetima kao npr. kako izvaditi ooogromno stablo koje je izraslo od male grancice zivice, i sto posaditi umjesto njega jer mi ipak zaklanja pogled od onog imbecilnog susjeda!!LOL

Moram to podijeliti sa vama..neki dan je vikao da smo ubili Tita LOLLOLLOLLOL
Pa je uzeo neku crvenu deku i objesio je na kabel od struje LOLLOLLOL
Gledam ja.....ali nece grom u koprive lol

LOL
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 12:27
Jesu li vama krenule? Meni neke ne pokazuju znakove života. Neznam jeli uginula ili kreću kasnije? Molim koju sliku sadašnjeg stanja vaših truba ( ne dature)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 18:50
Evo, Miro, stavljam slike da vidiš kakve su moje trube, brugmansije sada,još su u podrumu, strpane , nagurane  u malo svjetla. Bojim se iznijeti da se ne bi smrzle. Dok budu noći malo toplije onda idu van.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 18:55
Evo još jeda slika. Ovu sam iznijela van samo za slikanje a onda opet nazad u podrum.Na vrhovima su se neke grane počele sušiti ali odmah ispod toga idu mladi listići. Kad otopli orezat ću te suhe vrhove i izmijeniti dio zemlje. Tako napravim svake godine.

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 18:58
Draga Milice, tvoju sam reznicu stavila u vodu i pustila je žile i zasadila u Njivicama. Zelena je stabljika, valjda će i krenuti. A one koje sam stavila u zemlju sa hormonalnim praškom ne izgedaju mi žive. Tvoje su super! nemoj ih još van jer nije baš zatoplilo. Dakle, ja moje čekam...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:14
Evo nekoliko slika od prošle godine.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:16
Još slika od prošle godine.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.