Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 80>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 21:14
Makk, prekrasne su ove duple, ne znam način na koji doći do duplih brugmansija, da li postoji sjeme i da li se negdje prodaje?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 21:45
Ne znam gdje se može kupiti sjeme duplih Brugmansia.
Ima za kupiti sjeme običnih, ali je uzgoj iz sjemena jako komplikovan. Ja sam sijala Sanguineu, ali od tog nije ništa bilo.
Na ovoj temi ima gdje ja kupujem svoje Brugm.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 07:52
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:


Makk, prekrasne su ove duple, ne znam način na koji doći do duplih brugmansija, da li postoji sjeme i da li se negdje prodaje?


Uzgoj brugmansija je najjednostavniji i najbrži reznicama.
Reznice netrebaju biti ništa posebno, jednostavno odrezani dio grane(može i drvenasti, debeo) koji na proljeće upiknemo u zemlju. Zemlja mora biti umjereno vlažna a kad počne dobivati lisnu masu krećemo s prihranom. Za lisnu masu dodajemo dušik a kad kreće formiranje cvijetnih pupova dodajemo fosfor.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 09:15
Hvala , Božikovine. Ja na malo drugačiji način razmnožavam. U jesen skratim sve grane, radi lakšeg spremanja u podrum da zauzmu manje mjesta, jer mi bude velika gužva i zbog drugih biljaka. Onda te odrezane grane stavim u kantu u vodu i tako do proljeća sve čeka u podrumu. Grane dobiju jako veliko korjenje i onda bez problema posadim u zemlju, u mome slučaju u posudu. Svaka se na taj način primi. Samo ne može se lako doći do reznica od duple brugmansije, to sam mislila u mome gornjem postu, ne znam tko ih ima ili da se negdje prodaju.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 12:38
Milice i ja tako radim sa cuvanjem brugamansija!Najlakši i najjednostavniji  način..Što se sijanja tiče,jako teško ide,meni je uspijela samo bijela dupla,al ona još cvjetala nije,pa nisam sigurna  jel ispravna dekleracija dok ne procvjeta..
Teško se  možeš kupiti duple,samo preko neta kod  pojedinih uzgajivača i jako su skupe.Kontaktiraj Makk i ona je imala u prodaji neke duple..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 15:31
Hvala, Alisa, krenut ću u potragu na jesen kad se budu orezivale, možda negdje bude.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dadacvjetić View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 362
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadacvjetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 23:41
Poštovana gospođo meni se čini da smo se mi već čule u svezi fuksija i brugmansije moje ime je Dragica, ako ste u prilici javite mi se na pp.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 19:21
Evo mene sa mojim problemima koji su vezani uz brugmansije.Dobila sam puno lijepih razlistalih reznica u šestom mjesecu.Lijepo su krenule,razlistale se i onda odjednom su listovi dobili neko sivilo, kao da su posute nečim i listovi su počeli opadati. Biljka nije mrtva i sve biljke i dalje bacaju mlade listove.Ne znam šta je to spopalo moje biljek.Imala sam već brugmasije ali mi se to isto javljalo.U čemu griješim? O cvjetanju nema niti govora. Ako treba mogu slikati moje brugmansije.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 22:19
Dadacvjetić, na koga se odnosila ona poruka  " poštovana gospođo"?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 22:41
Mikice uslikaj te listove. Teško je ovako "postaviti dijagnozu".
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 08:43
Evo mojih trubljica kada sam ih dobila
 
 
ovako je počelo
 
 
ovo je bolesni list
 
 
list sa naličja
 
 
ovako se osuši
 
 
i odmah rastu maldi listići.
Eto ja sam pokušala poslikati koliko sam mogla. Ima li neko riješenje za ovo?
 
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 12:21
Mikice,sve ukazuje na Crvenog pauka,ali to se i meni dešava.Od kako imam brugmansije,nekih 6-7 godina,svake godine imam taj problem.Prema simptomima sve izgleda da je crveni p.u pitanju pa sam prskala crvenim uljem.Ok.sve bude  jedno vrijeme pa sve iz početka.Na kraju sam zaključila da možda i nije crveni p.jer on kad napadne biljka je gotova u roku od dan-dva.Sada sam se navikla na to,pored tih svih simptoma biljka će i dalje rasti pa i cvijetati.Normalno je da trubama otpadaju donji listovi,njima to ne smeta uopšte.Kod mene ostane samo par listova na vrhu,nikakvi,jadnog izgleda al biljka cvijeta.Ove tvoje,koje su se razdijelile na Y trebale bi cvjetati.Vole prihranu,pa im dodaj kan-a il nekog  gnojiva sličnog sastava.Ako imaš kakav acarcid il insekticid,popršći ih malo,al ne po suncu..Obavezno ih pognoji i vidjet ćeš bit će sve ok.Uglavnom nije ništa strašno..I ako u na direkt suncu cijeli dan,moguže je da i od toga  oboljevaju,jer kod mene one u sjeni nemaju ovaj problem..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:18
Evo ljepo sam premijestila moje trubice u hlad,dodala malo gnojiva i sada ću čekati. Samo mi nije jasno koju kombinaciju gnojiva uzeti, tj. koliko da bude NPK?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 18:52
Ja uzimam npk KAN.Mislim da je omjer 15-15-15.Ponekad stavim i ureu,i stvarno budu bolje.Kako sve više izbjegavam hemiju i sva ta gnojiva,tako mi i brugmansije manje cvjetaju i ne izgledaju sjajno,kao kada dobiju gnojivo.Ali,šta se može..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 08:38
E hvala na savjetima,počela sam dohranjivanje pa ćemo vidjeti rezultate!!!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 21:14
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 21:37
Moje ozeble , uhvatio ih mraz i svi listovi ofureni. Orezala sam i sada ne znam da li će se spasiti.smile43
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 10:04
Milice i moje smile43 uhvatio mraz.
Tako su sada imale  puno pupova i počele cvjetati (više nego ljetos).
Mislim da je nastradalo samo lišće i pupovi.
Nije bio toliko jak mraz da bi naštetio granama i korijenu. smile68 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 12:11
I moje je uhvatio mraz Jedna mi je bila posadena u pitar pa sam sve zajedno odnesla na mediteran i presadila u zemlju. Ova što je bila posađena u pitar imala je "plod".. onak okruglo slično orahu.
Dali će joj naštetiti presadivanje???
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 12:16
Tanja,jesi li sigurna da imaš brugamsnsiju a ne daturu?Brugamnsije imaju plod slično mahuni..
Što se tiče mraza,ako nije bilo puno hladno,prezivjet ce,Vrhovi ce propasti,osušit će se,al ce se na proljece fino oporaviti..Nemogu podnijti minuse pa čak ni one male..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.