Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 80>
Korisnik
Poruka
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 22:42
Alisa,hvala ti puno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 23:13
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Imam pitanjce za sve vas iskusnije od mene: Brugmansija odbacuje listove i pupove,Zašto?Zaliva se redovno a sad i dva puta dnevno, po potrebi dobije željeza a prihranjiujem je jednom tjedno idronom a i pitar je dosta velik.Od podne do četiri popodne je u sjeni a ostalo na suncu.Di sam je sneredila?





Andelakad gdje zivis, na moru ili kontinentalnom dijelu?
Bilo bi dobro kad bi imala sliku.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 09:44
I moje, uglavnom duple, trublje odbacuju pupove- ostala su mi samo dva na duploj žutoj koja će sada cvasti.
I mene jako zanima što se treba sve raditi da se to ne događa.

Listove tu i tamo malo odbace,ali mislim da je to normalno.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:46
Ima puno uzroka koji dovode do opadanja lisca i pupova. Jako cesto se desi da se biljke pretjerano prihranjuje plavim kuglicama (Blaukorn), pa to "spali" biljku. Drugi razlog je suvise sunca tj. ako su biljke cijeli dan na suncu, zatim stetocine itd., itd.
Zato bi bilo dobro postaviti sliku.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 22:30
prije par dana sam primjetila da je brugmansija, koju sam spomenula na 42. stranici - ostala lani u vrtu, na milost i nemilost zimi, potjerala zelenu grančicu...

baš me začudilo, ipak je kod mene bilo dosta snijega, višednevnih minusa, -8 zasigurno, a vjerojatno i koji stupanj niže
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:24
Pa to je divna vijest Natalija. Taj podatak nisam nigdje nasla. Obicno pise da Brugmansie prezime na temperaturi visoj od 8C.
Da si je zastitila grancicama bora vjerovatno bi ti jos prije nikla.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:57

NatalijaThumbs%20Up odlične vjesti.

Malo sam zujala, raspitivala se da li i tko u mojoj selendri (rovinju) ima tu ljepoticu i kako podnosi hladnoću. Dobila sam informaciju tko i gdje je ima, i naravno otišla malo pogledati. Obitelj koja je ima pred kućom, nikada je ne unosi unutra, čak je nićim ni ne zaštiti, osim što je smještena uz zid gdje je bura ne mlati. Ponekad zimi izgleda da se smrzla, ali s prvim toplijim danima ona krene i svake godine bude ogromna, puna cvjetova, prekrasna.
Napominjem da iako sam na moru, zimi se noću temperatura spušta puno više od -8.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 00:12
Babolina trazi mi kucu u tvojoj lijepoj "selendri". Eto mene i mojih biljaka na jug.
Sta bi ja dala da ih ne moram u jesen unostiti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 00:52
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Babolina trazi mi kucu u tvojoj lijepoj "selendri". Eto mene i mojih biljaka na jug.
Sta bi ja dala da ih ne moram u jesen unostiti.
Dogovorit ćemo sesmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 20:12
dvije brugsice dobivene iz sjemena ovo proljece, zapravo su tri ali dvije su vec velike i dobro im ide, a ova treca je zaostala, tek je sad pocela rasti dobro. moram ih presadit, male su im posude vec cini mi se.

ovu veliku su napale neke sitne sitne bube, zato su joj listovi malo osugavili (cak sam i gusjenicu nasla kojoj ocito ne smeta sto je otrovna...), naprskala sam ju danas insekticidom pa cemo vidjet...

velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 21:50
Super su narasle od proljeca, bravo.
Znas li koja je sorta?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 01:22
Evo procvjetala je i moja prva Brugmansia ove godine.
B. sanguinea

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 11:48
O,makk predivna je!Ja sam je sijala ali mi propala..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 12:13
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

O,makk predivna je!Ja sam je sijala ali mi propala..

Hvala Alisa, iako boje nisu tako intenzivne kao na slikama prodavaca ipak je lijepa.
Imam jos 3 koje bi ove godine trebale cvjetati, ali u drugim bojama i 4 sijanca.
S njima nemam iskustva, ali svugdje pise da su komplikovane za uzgoj i osjetljivije na bolesti od ostalih vrsta.
Ali kad je neko ovisnik onda ne razmislja puno, samo kupuje   
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 13:13
makk krasna ti je sanguinea :D

moje su neke obicne zute cini mi se, nisam pretjerano pazila na sortu jer sam prvi put sijala, pa bi mi bilo duplo zao da mi propadne sjeme neke posebne sorte (a skupe su).

kad sam ih presadila zivnule su i udarile odmah novi rast. ali nema traga cvjetovima (nisam ni proucavala detaljno, koliko njima treba da procvatu??)

bila neki dan u botanickom vrtu, pa evo par slikica brugsica od tamo!


velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 13:54
Divne su Wolfsbane.
Meni su sve lijepe, bez obzira jesu li duple ili obicne.
Sanguinea mi je bila davna zelja i konacno cvjeta.
Sezona pocinje (bar kod mene), pa bi ove godine trebalo cvjetati bar 20-tak sorti. Ako budem imala srece i vise.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 16:02
20 sorti, ides :D
obavezno slike molit cu :D

imas kakve tips za sijanje? meni je od osam sjemenki jedva cetiri proklijalo, jedna je bila krzljava i krepnula ubrzo.
velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 16:34
Ja 2 godine nisam uspjela sa sjetvom, ali sad sam "otkrila" novi nacin i ide bez problema.
O tome neki drugi put kad budem imala vremena.
Inace mi trenutno sjetva nije ni vazna, jer sam vec kupila biljke.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 09:30
makk, sa kave u Zagrebu posadila sam tvoje reznice i super su one ali cvijeta niotkuda pa neznam dal ove godine niti neće cvijetati ili su možda u premaloj tegli - presađene su u teglu broj 18, imaju zasad 7 listova ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 00:10
Nato tesko je reci bilo sta bez slike. Koliki su listovi i kolika je biljka uopste? Mislim da je jos rano za cvjetanje. Moje roze, od kojih su odrezane reznice, su ogromne, ali ipak jos ne cvjetaju.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.