Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 80>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 01:01
...evo i jedne iz moje skromne kolekcijeWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:18
Krasna je bebolina.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 01:47
Prekrasna ti  je bebolina!
 
Moj nešto napada po listovima...
 
Rijeka

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 12:09
Vjerovatno gusjenice one debele zelene..I mojima se to zna desiti..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 18:30
Ima i jedan insekt koji napada samo brugmansie i to nocu, pa ga je tesko vidjeti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 19:17
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Ima i jedan insekt koji napada samo brugmansie i to nocu, pa ga je tesko vidjeti.
A on je??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 22:33
Sorry napisala sam obrnuto, znaci brugmansie najcesce napada (ne znam kako se na nasem zove) Otiorhynchus sulcatus. Insekti polazu jaja u zemlji, pa larve jedu korijen, a insekti mlado lisce, a najvise ono koje je jos uvijek savijeno. Prepoznaje se po tome sto je gornji dio biljke kao izresetan.
Brugmansie napada i ona zelena buba. Mislim da se na nasem zove smdljivi Martin.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 12:39
moja ima rupice po listovima....sa čime je triba zaštititi???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 00:39
Moja bijela damica večerasThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 06:08
prva jutarnja slikica za mene... Bravo prekrasna je. Moja štrajka !
belica,zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 07:27
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

...evo i jedne iz moje skromne kolekcijeWink

Sve čestitke,na tvojoj skromnoj "kolekciji"
Pozdrav ma gdje god bilaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
anubis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anubis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 10:45
trebam malu pomoc!imam dvije andjeoske turbe,nabavila sam ih prosle godine ali mi obe godine za redom nekako obole u avgustu, lisce im pozuti i strasno opada!vidjela sam da ovdje ima mnogo iskusnih ljubitelja ovog cvijeta pa bih bila veoma zahvalna na savjetu kako da im pomognem,da budu lijepe i zelene kao i na slikama koje sam ovdje vidjelaCry  
                                                                                              hvala
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 13:10
Originalno poslano od člana anubis anubis napisao:

trebam malu pomoc!imam dvije andjeoske turbe,nabavila sam ih prosle godine ali mi obe godine za redom nekako obole u avgustu, lisce im pozuti i strasno opada!vidjela sam da ovdje ima mnogo iskusnih ljubitelja ovog cvijeta pa bih bila veoma zahvalna na savjetu kako da im pomognem,da budu lijepe i zelene kao i na slikama koje sam ovdje vidjelaCry  
                                                                                              hvala
Neka te opadanje donjih listova ne zabrinjava, nije to ni bolest ni ništa, to je kod njih normalna pojava.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 16:35
Niti moja ne cvate ove godine, ali bila je to tek mala reznica ovo proljeće, ali sad je ogromna već i ima taj famozni y, pa možda još i bude nešto od nje.

Vaše su prave ljepotice Heart.
Mislim da ću ja svoju definitivno slijedeće proljeće ukopati van, jer mi bogme na balkon nebu stala LOL
belica,zagreb
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 08:50
Molim pomoć!
Na mojim trubljama lišće je čudno, jako svijetlo, i nakon nekog vremena požuti i otpadne.....  
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 15:36
sunceeee, prihranjuješ li ih. po mojim spoznajama to je jako gladna i žedna biljka.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 20:50
Ne prihranjujem ih baš redovno- već dulje vrijeme nisam, ali ne prihranjujem ni trublju koja mi je pored šume pa je predivna.

Može biti da im fali hrane jer su u teglama i nove su- od ove godine.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 00:52
Sunceee ,dobro kaže Antonija.Gladne i žedne su.I moje budu takve kad zaboravim na njihovu hranu i vodu..Nije ništa opasno,samo onda neće da cvjetaju.Listovi donji svakako otpadaju,one skoro pa "gole" budu,ali cvjetaju, kad imaju dosta vode,sunca i hrane.Ja sam svoje zanemarila ove godine(ne namjerno) i baš su sve takve kao na tvojoj slici.Nema cvjetova niti pupova na njima.Predhodnih godina davila sam ih kan gnojivom i vodom,  cvjetale su kao lude..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 10:53
Evo da se i ja konacno ukljucim. Router mi sepokvari, pa dok su nam poslali novi imala sam internet samo 5 sekundi dnevno ( i to kad sam imala srece).
Antonija i Alisa su u pravu. Brugmansie su gladne i zedne biljke.
U tvom slucaju moze biti i Tetranychidae ( ne znam kako se zovu na nasem), pa pregledaj biljke povecalom ako ga imas.
Nedostatak zeljeza moze takodjer biti uzrok ovakvim listovima.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 16:11
Hvala cure!

Počet ću ih malo više hraniti, a pokušat ću naći i povećalo.      smile105

Na početku su bile predivne, ali sam ih onda redovito hranila kan-om i tekućim gnojivom za cvjetnice, kako su počele jako brzo rasti, bližilo se ljeto- sve više posla pa se je.... budem to sutra pretvorilo u malo dulje razdoblje.

Samo se nadam da će mi opstati za drugu godinu- tad ćemo biti malo stariji i pametniji.   LOL
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,416 sekundi.