Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 80>
Korisnik
Poruka
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 16:17
ovo su totalno zakon biljke :D sijala sam negdje u cetvrtom mjesecu, sad je najveca skoro visa od mene, pravo drvo nastalo. je da ne cvjetaju jos al nema veze, jako su lijepe.
trenutacno su mi stalno na suncu, ali to zahtjeva puno puno vode, jel im smeta polusjena?
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 16:34
Ne razumijem kako su mogle tolike narasti i to na suncanom mjestu. Uzgajivaci se trude da uzgoje brugmansije koje ce dobro rasti i na suncu, a ti to vec uspjela. Daj nam pokazi sliku tog sijanca da ga vidimo.
I ja sam ih sijala i lijepo mi napreduju, ali ipak nisu vise od mene iako nisam bas nesto visoka.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 19:41
daj nemoj me zezat da bi trebale bit u sjeni?? aaaa ranit cu se. sindrom corave kokosi ocito :D

evo ovako su izgledale 2.6.2012


a ovako izgledaju danas:


to je juzna strana, tako da su na suncu od sredine jutra pa skoro do zalaska, negdje do 6.
ova treca je bila zaostala, sad bi ju trebala presadit u vecu posudu opet.
velika gorica
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 20:35
evo ja san sada kad san vidila tvoju odmah izbacila na sunce
moje nisu ni približno narasle
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 20:43
eeee nemoj, makk je ekspert za njih, vis da je ovo vise srece neg pameti ako stvarno vise vole sjenu (neda mi se guglati, ja sam samo vidla da vole vodu i prihranu, ostalo mi se nije dalo ceprkat).
ne zelim bit kriva ako se skureeee
velika gorica
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 21:06
vidit ćemo za dva dana
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 08:44
Ružo moje (dobijene od Natalije) su u sjeni gotovo cijeli dan i lijepo rastu samo već vidim da im je tjesnan pitar jer su zjedno. Danas dobijaju svaka svoj stan a na proljeće razmišljam da ih presadim u vrt na to mjesto di sad stoje.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 10:57
Zbog ogranicenog prostora ja sam morala saditi po 3 relativno velike biljke u jednu saksiju. Nisu to saksije namjenjene za cvijece nego ogromne posude u kojima se mijesa malter. Nije to bas najbolje rjesenje, ali nisam imala bolje rjesenje.
11111 to sa iznosenjem brugmansia na sunce po ovim vrucinama zbilja nije dobra ideja.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 15:13
Moje trubice su od proljeća na istom mjestu.
Najjače ih sunce doslovce prži, pa kad su opstale do sada neću ih dirati.

Jedino vidim da mi je ona koju sam htjela baciti, pa sam ju ipak posadila pored šume, nekako najbolja- najvjerojatnije zato što dobije sunca prije podne a i to je sve preko krošanja oraha i jabuke.

Mislim da im najbolje odgovara neka polusjena- naročitoo za ovako ludo vrijeme koje je ovo ljeto, iako ni prošlo nije bilo bolje.

Makk, nisam našla povećalo, ali ću svejedno pošpricati protiv raznih nametnika, jer ako mi je trublje napao crveni pauk kako si ti napisala, onda će mi prijeći i na sve ostalo.....
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 16:15
Sunceeee ta brugmansia sto je u hladu ima najbolje uslove. Zato ti se tako lijepo oporavila.
Ne mora biti crveni pauk, moze biti i nedostatak zeljeza, ali provjeri.
Nista im nece stetiti ako ih naspricas necim protiv napasnika. Vjerovatno znas da se biljke spricaju tek predvece.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 18:06
Kupila sam novi laptop, dobila novi router i sad konacno mogu biti aktivna.
Za pocetak jedna slika.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 22:36
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

vidit ćemo za dva dana [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


drzim fige da bude dobro!!!

danas sam bas presadila ovu najmanju u veliku kantu, natopila ju posteno i vratila k sestrama. nije ni trznula :)
velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:18
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Kupila sam novi laptop, dobila novi router i sad konacno mogu biti aktivna.
Za pocetak jedna slika.

Odlično, Makk! Trebat će nam tvoji savjeti. Može malo veća slika? Ne znam kako drugi misle, no ja imam problema s vidom pa mi je draže kad su sličice na forumu veće.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:19
Sezona je pocela.


     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:32
Ako se slazete ja cu rado staviti velike slike. Upravo sve jednu po jednu smanjujem, a to mi oduzima vremena.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:34
Evo jos jedne.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:45
I jos jedna.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 23:54
Pupovi od Theas Liebling

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 00:08
I za veceras jos samo ove dvije slike.
Andina ni ja ne vidim dobro, izidjem vani bez naocala i na kraju se cudim zasto su mi slike ovako lose.




     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 06:25
Makk, preedivne bugice, a vrtlic, za pet, kakva mala a bogata dzungla.
 
Vidim i staklenik, suuper uvjeti za uzivanje,i za njih, i za tebe!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.