Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 80>
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 07:21
Auuuu, krasne su! Ova bijela je posebno lijepa!
Ne znam zašto mojoj stalno opadaju listovi. Nije na suncu, dobije ga tek predvečer na sat-dva jer se nalazi na zapadnom natkrivenom balkonu, zalijevam je navečer obilno i zemlja je stalno vlažna, prihranjujem uravnoteženim gnojivom s mikroelementima jednom tjedno. Imala je neke sitne bubice s donje strane listova, no to sam riješila insekticidom. Posađena je u standardni supstrat za balkonske biljke. U čemu griješim?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 11:34
Predivne su,draga moja Makk!Lijepe i zdrave..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 12:11
Hvala vam cure
Nbjelovu ogranicena sam prostorom, pa je zbilja kao u dzungli, a to nije uvijek dobro za biljke.
Andina ponovi spricanje insekticidom jos 1 - 2 puta u razmaku od 8 dana. Tesko se rijesiti tih napasnika odjednom.
Alisa nisu sve zdrave, ima ih "izresetanih", kasno sam krenula s terapijom.
Sve u svemu dobre su. Danas cu napraviti nove slike, pa cu vam ih pokazati.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 17:31
ova Thea's liebling izgleda da ce biti vrhunska, aj stavi slike kad otvori pupove
velika gorica
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 11:16

Ja sam nova i želim da vas prvo pozdravim. Prije par dana sam kupila žutu i ljubičastu trubicu. Pročitala sam sve vaše komentare i puno toga saznala. Inaće sam u Sarajevu i samim tim ću morati skloniti od zime al ne brinem imam prostora. Zaista sam oduševljena vašim pisanjem i vidim da ima dosta ljubitelja puput mene koja zaista obožavam cvijeće i imam ga puno.

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 11:32
Kadifa,dobrodošla.Mislim da ti imaš daturu,ako je ljubičaste boje ,jer ja ne znam da imaju brugamnsije te boje.Dature su jednogodišnje i moraš sjeme sačuvati da bi ih imala i sledećih godina..Evo ti tema o daturama pa uporedi..
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1565&PN=15
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 19:42
Alisa hvala ti što si mi se javila, pa ja sam kupila jednu žutu i jednu mogu reći bijela sa ivicama ljubičastim. Ono što sam ja našla jeste da je to anđeoska truba al sad ću još malo pogledati po forumima. Za tebe veliki pozdrav iz Sarajeva
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 16:17
Obje biljke se zovu po narodski,"anđeoske trube"..I brugmansija i datura..Samo to su dvije potpuno različite biljke,samim time da je jedan jednogodišnja(datura) druga  više godišnja(brugmansija).Kod datura cvjet ide na gore,kod brugmansija pada na dole...Gdje si ih nabavila u Sarajevu..Da nije možda na pijaci ciglane?I tebi pozz iz Sa..
Ta sa ljubičastim ivicama sigurno je datura.Daj sliku da vidimo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 18:39
Ija sam mislila da su dature trajnice,malo me razočaralo kad sam čula da nisu,a trube obožavam...
Rajna
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 07:43
U pravu si Alisa to su dature. Kupila sam ih na ciglanama kod jedne žene. U biti imaju dvije tete koje prodaju cvijeće i ja kad idem s posla iz dežure svratim obavezno po neku novu cvjećku. Naravno da sam se razočarala al ova sa ljubičastim rubom ima jednu sjemenku pa se nadam makar da ću imati i dogodine. Vidim da se i ti javljaš iz Sa i drago mi je možda budemo imali priliku sresti se Veliki poz
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 11:42
I ja kupujem kod jedne žene na ciglanama.One što ima štand u prolazu između zelene i buvlje pijace..Senka se zove..Kako misliš jednu sjemenku? Možda jednu onu bodljikavu čahuru?Ako je to u njoj će biti puno sjemena ne sekiraj..Samo dobro pazi da ne pukne prije vremena.
Da,iz Sa.sam.Ima nas još i kad bude sledeća kafica zovemo i tebe..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 14:20
Imaju dvije žene. Jedna je svaki dan a druga je sada samo vikendom. Ona prva ima većinom puzavice i živice i tako to a ova druga je imala svakakvog cvijeća grmova i zaista ne mogu proći da ne svratim kod obje. Znam da je ono sjemenka i pokušat ću je sačuvati. Napokon neko ko "boluje" za cjećem kao i ja, većinom me kući zezaju i za cvijeće i za kamenice što skupljam. Radujem se zajedničkom druženju i ako budem imala nešto što bi ti htjela rado ću podjeliti. Inaće imam svakakvog cvijeća jer sam u svojoj kući pa imam prostora oko kuće. Pozdrav
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 17:00
A ja sam po povratku kući ( nije me bilo 7 dana ) zatekla svoju burgmansiju u katastrofalnom stanju- lišće svo smežurano, otpalo, sivo, na vrhovima sve krcato paučinom i očito crvenim paučičima- toliko sam u tom trenu poludjela da sam jednostavno uzela škare u ruke i odrezala sve grane, odstranila sve listove i natopila sve bijelim uljem i actellicom- opet. Radila sam to već 2 x u 8 mj, ali kod mene je ove godine nastala neka čudna invazija nemani, prvo bijele mušice a onda i crveni pauk još Angry.


belica,zagreb
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 17:41
znam kak ti je, moje imaju grinje. a nemam doma bijelog ulja, tek u ponedjeljak cu ih prskat... prokleti napasnici. pozitivno je sto mi se cini da je jedna dobila prvi pupić, vidjet cemo jel je to to.
neda mi se sad po kisi ici traziti bube mare po vrtu, one tamane te grinje navodno...
velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 18:17
Zao mi je vasih brugmansia, ali oporavit ce se one.
Ovo je Pink perfektion



     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 18:20
Ja sam kasno krenula s tretmanom protiv napasnika, pa su listovi jako "izresetani".
na srecu ipak cvjetaju.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 18:36
Bogme su listovi pošteno izrešetaniStern%20Smile a cvijet je božanstven
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:14
Bebolina ovi listovi su perfektni u odnosu na neke druge.
Posto sam u ogromne saksije sadila po 2-3 velike biljke (saksije su uz zid obrastao brsljanom) na biljke uz zid nisam obracala paznju.

I onda to ovako izgleda.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:16
Poslije ovog soka slijedi terapija opustanja.

Angel proud



     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:34
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

znam kak ti je, moje imaju grinje. a nemam doma bijelog ulja, tek u ponedjeljak cu ih prskat... prokleti napasnici. pozitivno je sto mi se cini da je jedna dobila prvi pupić, vidjet cemo jel je to to.
neda mi se sad po kisi ici traziti bube mare po vrtu, one tamane te grinje navodno...

Pazi sa bijeli uljem po ovim vremenskim prilikama,crveno i bijelo ulje koristi se dok je vani jos hladno,dok temperature ne prelaze 24c.Mogu da ti sprže biljku..
I moje izgledaj užasno,ali to je od sunca  i vrelinaConfusedJedva jedna stara je procvjetala obična roza..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,304 sekundi.