Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 80>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 19:34
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Bravo za prvi cvijet bijele ljepoticeClap stasala je u pravu damu! Šta je s roza damicom, u kojoj je ona fazi?
Neka se ugleda na mamu dvometrašicuTongue 



 


Prvi je procvjetao i krasan je, ima još dosta koji se tek trebaju otovriti. Lisne uši sam potamanila i gledam taj jučerašnji bijeli cvijet danas izgleda kao na tvojoj slici - rozi. Sad ne znam da li on tako mijenja boju ili je možda rozi, a ne bijeli. Vani je nevrijeme pa ne mogu slikati.

Drugi pelcer roze brugmansije mi je gotovo otišao, no na koncu je ipak potjerao iz korijena. Sad je to mala iljčica, jedva 4-5 cm. evo slike:


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:16

Kad se truba tek otvori je bijela, drugi dan poprimi boju kakva je -roza. Znači da je ova malička bijela. Imam i ja jednu takvu ljenčinu, ali bude i ona ok Thumbs Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Alisa12345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alisa12345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:35
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Alisa12345 Alisa12345 napisao:

ja sam iz Kljuca,ma dobijem ja ponekad mali pelcer skoro nevidljivShocked,trudim se oko njega ,a ono na kraju nista...moon prelijepa je....
Dobro nam došlasmile73
Mali pelcer je teško održat na životu preko zime, zato se strpi do jeseni da dobiješ solidnu granu kad ih budemo orezivali i pospremali na sigurno u podrumeWink
bebolinaHughvala,
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:40
znači roza je, a malecka je bijela. Tjera ona takva mala tri grančice istodobno, ma sredio ju je onaj nalet zime nakon lijepog vremena još zimus. Odmah je hladan vjetar sredio dvije nove grančice i od tad ni makac. No nisam ju htjela baciti i dobro da nisam. odjednom iz krijena vidjela sam sićušnu grančicu i evo, sad je tek s toplim vremenom počela rasti. Bila sam uvjerena da je toa mala roza, eto - iznenađenje. Dodala sam željezo i gnojivo i mislim da dobro ova velika roza izgleda. Tijekom dana na ovoj poziciji ima i direktnog sunca i hlada. Ne znam da li da ju ostavim tako ili da ju na direktnije sunce stavim?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:42
Alisa12345,dobro nam došla,
razumijem tvoje zadovoljstvo, no hajde prvo sakupi dovoljan broj postova pa ćeš onda dogovarati razmjene pelcera na pm ili preko teme Oglasi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:06
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

znači roza je, a malecka je bijela. Tjera ona takva mala tri grančice istodobno, ma sredio ju je onaj nalet zime nakon lijepog vremena još zimus. Odmah je hladan vjetar sredio dvije nove grančice i od tad ni makac. No nisam ju htjela baciti i dobro da nisam. odjednom iz krijena vidjela sam sićušnu grančicu i evo, sad je tek s toplim vremenom počela rasti. Bila sam uvjerena da je toa mala roza, eto - iznenađenje. Dodala sam željezo i gnojivo i mislim da dobro ova velika roza izgleda. Tijekom dana na ovoj poziciji ima i direktnog sunca i hlada. Ne znam da li da ju ostavim tako ili da ju na direktnije sunce stavim?
Bolja joj pozicija nemože biti. Jedna moja koja je na suncu, suncu...negoduje, ostale koje imaju bar malo hlada su odlične.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:07
Moje su još bez lišća ( zapravo jako sporo rastu novi listovi ). Dodala sam kan, željezo, polijevam ali nekako su dosta jadne.  Glavno da su žive pa će se oporaviti ( nadam se ).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:08
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Alisa12345,dobro nam došla,
razumijem tvoje zadovoljstvo, no hajde prvo sakupi dovoljan broj postova pa ćeš onda dogovarati razmjene pelcera na pm ili preko teme Oglasi
Nije nova korisnica ništa tražila, to smo joj ja i @alisa za dobrodošlicu ponudile.
Mea culpaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:14
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Moje su još bez lišća ( zapravo jako sporo rastu novi listovi ). Dodala sam kan, željezo, polijevam ali nekako su dosta jadne.  Glavno da su žive pa će se oporaviti ( nadam se ).
Napasnici su krivi što brugsica ostaje bez lišća. Tretiraj je nekim akaricidom, ali dobro je okupaj po listovima, pogotovo s donje strane gdje se gamad zadržava. Imam i ja jednu koja mi nije bila na oku, i ta je ostala skoro pa bez ijednog lista, a i lišće koje joj je ostalo je sivo jadno. Svu sam je očerupala, ostavila sam joj samo malo lišće na vrhovima i dobro je okupala. Nakon nekoliko je dana počela ponovo listati.
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:18
Bebolina, hvala na savjetu.... Već sam prskala s nekim sredstvom ali morat ću ponovo s nečim što će zaista koristiti....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:30
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Bebolina, hvala na savjetu.... Već sam prskala s nekim sredstvom ali morat ću ponovo s nečim što će zaista koristiti....
Actara je najučinkovitija. Prvo ih dobro okupaš, a s ostatkom ih tekućine zaliješ. O tome su pisale @alisa i @makk, ako se ne varam...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 23:24
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Bolja joj pozicija nemože biti. Jedna moja koja je na suncu, suncu...negoduje, ostale koje imaju bar malo hlada su odlične.

Nije nova korisnica ništa tražila, to smo joj ja i @alisa za dobrodošlicu ponudile.
Mea culpa


oki doki.
Onda neka ostane na toj poziciji
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 23:35
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Bolja joj pozicija nemože biti. Jedna moja koja je na suncu, suncu...negoduje, ostale koje imaju bar malo hlada su odlične.

Nije nova korisnica ništa tražila, to smo joj ja i @alisa za dobrodošlicu ponudile.
Mea culpa


oki doki.
Onda neka ostane na toj poziciji
Hvala!smile79
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 08:38
joj nemojte actaru, actara je insekticid, ne akaricid, i to insekticid iz grupe neonikotinoida za koje je dokazano da mogu uzrokovati eksploziju nametnika iz grupe grinja (crveni pauci i sl) tako da oslabljuju prirodnu zastitu biljaka i vjerojatno ubijaju prirodne predatore grinja:
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0062620

tu su izlistani neki akaricidi: http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/insekticidi/akaricidi
velika gorica
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 18:23
Prvi cvijet na mojoj brugmansiji


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 22:28
prelijep smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 23:04
krasan je, i moj bjelko je ustvari rozi. Uskoro će biti još trubica. Koliko traje cvijet?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:01
@moon, cvijet traje po nekoliko dana ako nisu velike vrućine, s velikim vrućinama dva dana. Neka te to ne brine, kad krene s cvatnjom ta ne posustaje.
Evo kako izgleda cvijet rozeBig smile i onaj koji se tek otvorio...bjelkoTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:03
@makkHeart prva dupla

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 10:20
Vidjela sam da kod mojih ima sitnih pupova...... Baš se veselim.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.