Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 77787980>
Korisnik
Poruka
laural View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Požega
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje laural Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 21:18
Jako lijepe brugmansije Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 11:39
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Wolsbane, daj nam malo opiši postupak sijanja brugmansija.
namakanje sjemenki, makivanje vanjske opne ili ne... dubina na koju sijemo, mjesto gdje ih držati dok prokliju, gdje ih držati nakon klijanja....          smile143

nije me bilo dugo tu... namocis sjeme na jedan dan, ja ogulim onu opnu mada kakti nije nuzno. dubina cca 2 cm, ovisi i o supstratu, ne smije biti tezak. zalijes (dodaj fungicida, dosta su osjetljive na gljive u pocetku), zamotas i stavis na toplo. to je manje vise to. jako varira vrijeme klijanja. jedna sijana u proljece mi je isklijala negdje u 11om mjesecu, i to na mjestu di sam bacila njen supstrat kao nece klijat. onda sam ju pobrala i spremila unutra, i krepala je za par dana. a vani je prezivjela mraz,puzeve i ko zna sto jos. da poludis. 
nakon klijanja im treba svjetla naravno, i treba JAKO paziti na proklete fungus gnatse, one crne musice koje plaze po zemlji, njihove licinke obozavaju korijenje mladih brugica, pojest ce ih da ni ne skuzis. s njima vodim vjecni rat al sta se moze. prosle godine su mi pojele jedno pet komada. dodje mi da pucam po njima, s obzirom kolko je sjeme skupo a i ne proklija svo. 

velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:36
Moje dvije brugice ostavila sam vani na istom mjestu gdje su bile i dok su cvjetale, kod mene zima nije ove godine pokazala zube, nadam se da ni neće više, a niti buretine velike nije bilo, na svu sreću. Danas sam pregledavala da vidim u kakvom je stanju i ona je krenula, evo slike



Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:38
Moje su prezimile na hladnom ali svjetlom mjestu jer su još relativno malene. Povremeno sam ih zalila tako da nisu svo lišće izgubile. Zanima me kada da počnem sa redovitim zalijevanjem i prihranom s obzirom da im još neće neko vrijeme biti dozvoljen izlazak na balkon!? Malo sam nestrpljiva, no ako treba čekati pravo proljeće - nema problema, samo da njima bude onako kako treba!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 06:19
moja je prezivila u garazi i super je,nije bas imala svjetlosti,vode je dobijala par puta u toku ove ajmo reci zime ,mada prave zime nije ni bilo...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 06:56
bravo curice moje, a ja svoju više nemam ....no zahvaljujući mojim dragim curama Andini i Konte... imam jedno 10 ak reznica na zakorijenjivanju Heart.  Sad držte fige da puste korijenčiće što prije Embarrassed jer nedostaju mi te divne mirisne trube ...
belica,zagreb
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:16
Moji pelceri koje sam dobila od Beboline Heart su se lijepo primili, posadila sam ih i već imaju male listiće. Imam viška pa mogu poslati, znam koliko sam ih ij a silno željela!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:24
zahvaljujući blagoj zimi, moja u vrtu nije propala, tj. otišli su samo listovi, grana je zdrava i zelena,

do sada bi joj otišao nadzemni dio pa bi tijekom ljeta potjerala iz zemlje, ali do kraja sezone ne bi stigla propupati ili otvoriti cvjetove (ne prihranjujem je i posađena je u običnu crvenicu), možda ih ove godine vidim
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 13:06
natalija, moja je u cvijetnjaku i ja sam ju orezala prije zimovanja vani. Čini mi se da je trava negdje napisao kako ima u vrtu već stabalce brugmansije, pa sam upravo iz tog razloga svoju ostavila vani, ali u cvijetnjaku, zbog moje klime koja je ipak različita od klime na srednjem primorju. Da je jače zahladilo i da su se temp. spuštale , ja bih ju samo sklonila na toplije, no nije bilo potrebe za tim ovu zimu. Možda i ja svoju posadim u vrt, pa ako i nestane nadzemni dio, nije važno, važno je da potjera novi na proljeće, a prihranjivanjem, vjerojatno bi dala i pupove i cvjetove.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 13:20
mislim da nije trava bio u pitanju, nisam je vidjela kod njega u vrtu ni tegli

moja je već par godina u vrtu, i kad je bila u tegli, jako kasno bi zametnula pupoljke i taman kad bi se trebali otvoriti, otprilike početkom listopada, počeli bi hladniji vjetrovi, jače kiše i samo bi ih uništili

zato sam je bila stavila u vrt

čak mi je i preklani u proljeće potjerala, kod nas je te zime bilo bar - 6 (a možda i stupanj 2 niže jer sam ja daleko od mora, na visini) i par dana vezanog leda, kad temp. nisu prelazile 0
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 14:20
Probaj ju ove godine pognojiti bar sad na početku vegetacije, možda tada procvjeta. Hm, mora da sam nešto pobrkala s travom i brugmansijomEmbarrassed
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 16:11
ja sam moje posadila u zemlju ove godine



<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 21:20
evo je danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 21:26
E. Nona, baš ti je lijepa i napredna.... Brzo će te obradovati cvijetićima.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2014 u 21:15
malo osvježenje, nažalos nisam slikala cvijet bilje duple od naše beboline, ali zametnula je još cvjetić pa ću poslikati, žuta od dadinice nije mi zametnula cvjetić ove godine ali je nevjerovatno narasla dogodine čekam
 
Bebi, Dadinicesmile79
 
 
 
 
 
i noćno izdanje
 
 
   klik na sliku
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 00:09
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 13:54
upravo mi cvjeta žuta duplog cvijeta, puno je ljepša od ove prethodne a i ovo vrijeme kao da joj godi

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 13:56
Prelijepa je ova žuta. Imam i ja ali niti jednog cvijetića ove godine.....

Na stranici se ne vidi slika ali sam pogledala link... Zaista je prelijepa...
Da li je to ista biljka sa prve slike?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 13:58
evo slike

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2014 u 22:54
Krasne trube Clap pogotovo ova žuta Star
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 77787980>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,055 sekundi.