Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 80>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 20:35

Ajme sreće moje su znači bijele, žute i rozaste, kaže dobra duša TeaK, što mislite kako ona zna kakve su boje , a ja koja ih imam ne znam. Velika tajna, veselim se jako tim anđelima., koji već osvajaju moj vrt.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 20:38
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja sam tek ove jeseni grane dobila i zapelcala ih.Ma bitno da se one prime i lijepo rastu a nakon toga će valjda i cvastiTongue


već ove godine će i cvasti
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 23:08
Predivne su vam slike!Ja sam uspjela teskom mukom spasit 2 pelcera i valjda cu napokon imat to redivno cvijece u vrtu.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 21:31
Zanima me koja je najbolja pozicija za trube? Trenutno su mi na balkonu, odnosno na terasi i preko jutra i jednog dijela poslijepodneva u polusjeni, no od nekih 15h na suncu. Da li im to šteti? Čini mi se da sam negdje pročitao kako je najbolje da popodne ne budu na suncu. Znači da bi ih trebao preseliti na novu lokaciju?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 22:18
Sunce, sunce i samo sunce, moje su lni bile stalno na suncu, maveče jako puno vode, pa onda ujutro jako puno vode i najljepše su mi cvijetale.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 22:30
OK!


Ja svoju prešaltao na drugo mjesto na terasi u sjenu.
Vratim gdje je i bila.
To da im treba puno vode sam znao...

Hvala!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 12:41
Moja trublje samo što nisu procvjetale!
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 12:57
Ima li tko sjemenke od one jednogodisnje?Pokusavam jednu razmnozit reznicama(ne moju,od susjedaWink),ali ne uspjevaUnhappy
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:18
Originalno poslano od člana Plantlover Plantlover napisao:

Ima li tko sjemenke od one jednogodisnje?Pokusavam jednu razmnozit reznicama(ne moju,od susjeda[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />),ali ne uspjeva[IMG]smileys/smiley6.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Unhappy" />


Jednogodišnja anđeoska trublja je DATURA a višegodišnja je BRUGMANSIJA. Kod dature je "trublja" okrenuta preme gore a kod brugmansije prema dolje.

Plantlover, ako je datura ono što tražiš pošalji adresu na PM i šaljemo ti sjemenke.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 23:18
Božikovine, znači ovo je datura? Ja sam onda cijelo vrijeme bila u zabludi da su one s trubom prema dolje dature?





 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 01:02
Silvek zar imas ovu krasoticu na slici?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 14:26
 Ja ih ove godine nisam vračala u zemlju nego ostavila u tegli i sve su nikakve , a neki su mi pelceri (koji su bili pustili korjenje ) i istrunili ??!!! smile206
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 15:32
Da Dalmax, kupila sam dvije na sajmu cvijeća u Prelogu, a očigledno bu i nekakvih sjemenkiWink
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 16:20
Joj sjeti me se please.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 21:38
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Božikovine, znači ovo je datura? Ja sam onda cijelo vrijeme bila u zabludi da su one s trubom prema dolje dature? 



Tak je Silvek. Bilježimo se za sjemenke od dature sa slikica.
Mi moramo vidjeti kak bu naša ispala. Sjemenke smo dobili od frenda a on se ne sjeća kak je izgledao cvijet.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:26
Pronašla sam u knjizi "Cvijeće za balkone i terase" navedeno je kao datura - naše ime, brugmansia latinsko, dakle kao jedno te isto, a uz to slika s visećim trubama, ali uz napomenu da se botanički naziv datura koristi samo još za zeljaste vrste (dakle ove uspravne cvjetove). Eto, opet nekaj novo znamLOL, hvala Božikovine.  
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 14:34

jel ima netko sjeme brugmansie?????? smile143




Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 02:54
Batata pošto se zanimaš za brugmansije evo dva korisna linka:

Kako se orezuje brugmansie?

Plod (sjeme) brugmansie.

Uzgoj iz sjemena je spor pa se strpi dok ne dođe vrijeme za reznice brugmansie.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 22:00
Ovi linko vi super. Posebno mi se sviđa ovaj o tome kako se orezuju brugmansije!
Moja je ove godine bilo malo pregusta. Probat ću ovako!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:16
Ja sam svoju presadio van u vrt.
Bila mi je na balkonu u posudi zasađena
i onda je nekako kao počela propadati.
Ne znam što joj je bilo nepogodno.
Vidim otkako sam ju presadio prije nekoliko dana da je sada dobro.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.