Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 80>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 02:30
Bude li netko imao sjemena brugmansie preporučamo se. Htjeli bi pokušati uzgojiti je iz sjemena.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 22:05

Ja sam sijala i ne cvjeta prve godine.

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 22:32
KAD je vrijeme za reznice burgm....., ma zvonka...sad znam to je zvonko....trube dole!!!
Kako uzeti reznice ?? Kad??
 
Zaludila sam se...sve hoću imati!!!smile39
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 23:19
Evo moje bijele i roze ljepotice.
P7010059-500.jpg%20image%20by%20Fatka_album
P7010064-500.jpg%20image%20by%20Fatka_album
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 23:34
Evo i zute.zuta.jpg
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 23:38
Ja svoje  orezujem u jesen i reznice stavim u zemlju.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 00:59
Evo jedan koristan link za ljubitelje datura i brugmansia.

Fatka jel može nešto sjemena? Reznice bi 100% zaglavile na carini    
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 17:37
Božikovine, odakle si, da li si van BiH? problem je veliki kod slanja sjemena pogotovo njihovo sjeme je krupno i nepravilng oblika i nikako ne moze u posti proci.Ja sam pokusvala  sitnije nesto slati tri puta.Ćerka isla u  dvije smjene kada su druge sluzbenice i nije uspjela poslati.Na kraju sam morala platiti carinu za tu kovertu.
da li ce birti sjemna to ne znma posto ove gdine opadaju cvjetovi, mozda zbog ovih vrućina.Ako bi bilo sjeme trebamo taziti doborvoljca iz sarajeva pa da saljem busom pa taj dobrovoljac da isto tako proslijedi busom dalje.Iz mog mjesta nema  autobusa  za susjedne republike.U zagreb ide samo jedan privatni jednom dnevno.
Sjeme dature mogu poslati to je sitnije sjeme i moze se zakamuflirati.
smile58
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 07:46
Fatka mi smo iz Hrvatske ali riješiti ćemo problem. Ti samo javi kad prikupiš sjemenke.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 08:44
Fatka, kad je vrijeme orezivanja i uzimanja reznice?...naći ću nekoga u Hr i moliti  za reznicu....možda ima i u Dbk darežljivih dušica.....
Teško je to iz BiH poslati!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 09:14
Znam da bi vam Fatka rado poslala reznice, ali zamolite nekog iz HR, glupo je da se ona s tim bakće, pa meni su biljke iz Slovenije putovale 3 tjedna, naravno da sam ih morala baciti - šteta.
Anđ. trublje sam dobila od TeeK, pa vjerujem da ona ima svakakvih, pa će biti i sjemena i reznica. Meni je poslala reznice i cvale su mi odmah iste godine. Sada je ta jedna visoka oko 80 cm i tako je lijepa i čvrsta, pa je ne bih orezivala (ako se baš ne mora).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 10:39
Triša možeš nam i ti spremiti malo sjemena (ne reznica!) od brugmansia.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 10:48
Vrlo rado, ali moja je imala jedan jedini cvijet, nisam ni gledala dali ima sjemenke, ali svakako hoću, ako hoćeš eksperimentiarai, ali mogu probat zakorjeniti jednu malu reznicu - neću naškoditi glavnoj biljci.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 12:24
Božikovine, moja (teakina) je upravo dobila pupove pa će možda biti sjemena bliže nego kaj ste mislili. Jedino neznam koja bude-pretpostavljam bijela!
Kad bu sjemena javim pa se dogovorimo za detalje!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 11:30
Sada sam sve isčitala i shvatila da sam ju krivo orezivala pa nemam niti jedan cvijet.Mojje trublje divno rastu i zelene se ali su krivo porezane i to je to.Za ovu godinu znam kako ću.Imam samo jedno sjeme dature i to ljubičaste,pa ćemo vidjeti šta će biti dok dozori.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 13:19
JA SAM SVOJU KUPILA OVE GODINE, ALI MI JE REČENO DA ĆE CVJETATI, ALI JOŠ NIJE, BUJNA JE IMA LIJEPE VELIKE ZELENE LISTOVE, DOSTA MLADICA, NADAM SE DA JOŠ IMA VREMENA ZA CVJETOVE, KADA ONA UOPĆE CVJETA??
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 19:51
Ne mora znaciit ako si lose orezala da ti ne cvijetaju.Ima ja onih mladih koje nisu orezane pa opet cvijetaju.Samo im daj dosta vode i bice cvjetova.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 22:47
Brugmansija moze cvjetati i bez orezivanja, bez obzira sto kazes da je pogresno orezana.To je biljka kojoj ne smeta nista, jedino susa i jako sunce.Zalivaj je dosta i stavi negdje u polusjenu pa ces se iznenaditi.Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 07:21
Meni je TeaK dala reznice u jesen,kad ih je selila u kuću.Znači,strpite se još malo,malo  i bude reznica.Roza mi nekako najbolje raste i jedina cvate tako da će od nje biti najviše reznica(prevelika je da je utrpam u kuću)a biti će i od drugih iako su manjeWink
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 07:48
Orezes grane kada budes unosila.Ja razmisljam da ostavim reznice da ne unosim ove velike u kucu posto mi zauzimaju dosta prostora a one inace brzo rastu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.