Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 80>
Korisnik
Poruka
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 15:03
imam jedan mali problem sa trubljama pa ako netko zna neka pomogne, jako lijepo raste i ima dosta listova, ali se suše i to ne na krajevima, već po sredini, sastrane, kao da je neka bolest. jel postoji kakva bolest koja napada taj cvijet, a nije mi ove godine ni cvjetala, da li da pootkidam te listove pa da istjera nove, ili????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:44
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:



Ovo su moje anđeoske trublje,prekrasno cvijeće koje jednostavno  obožavam.Imam ih i u nježno roza boji.



Vidjela sam u Moj lijepi vrt anđeosku trblju duplu bijelu lagano šatiranu ljubičasto. Nešto božanstveno!!!Ako tko zna gdje se može nabaviti, neka javi??? SmileSmile
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:49
Da se predstavim
Iz Osijeka sam i jako bi volio imati ove tvoje anđeoske žute trube.
Obečala mi je jedna legica ovog proljeća ali joj nisu izrasle - držala ih je vani.
Ako si slučajno na iskrici potraži me u Osiječkoj županiji pod nickom plavi-dijamant - tako možeš nešto više zaznati o meni i veoma mi se sviđa anđeoska truba.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:54
Napravio sam pelcere bijele dature pa me zanima može li i ona izrasti u omanje drvce.....kako se reže......molim više informacija od onoe osobe koja je pokušala nešto....
Unaprijed hvala
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:00
Za daturu ne znam, nisam jos to pokusvala.Ona ne raste visoko niti se grana kako brugmansija.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:01
Daturu je vrlo lako uzgojiti iz sjemena, dok se za uzgoj brugmansije koriste reznice. Kako orezujemo brugmansije vidi na ovom linku.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 17:49
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

natalija, ako ne budes imala sjeme ljubicaste dature ja ti saljem ne brini.
 
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Ako mi uspije da sazri i bijela dupla, nesto mi je kasno cvjetala.
 
 
Fatka jel se mogu ja ogrebati za koju sjemenku?smile143
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 20:34
Mozee svima kome treba.smile57
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 19:58
Uh, da nisam stavljala slike kuće na forum, mogla bih se hvaliti da su ove brugmansie  moje.




Fatka, ovi prodaju sjeme, zapravo kažu da naplaćuju samo transport i pakovanje, a sjeme doniraju uzgajivači. Kvaka je što imaju cijene samo za USA i kanadu. Nađi nekoga tko zna engleski pa pokušajte naručiti. Tamo ima sorti iz snova.


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:09
Vidiš o tome i ja govorim.......takvu bi htio, pravo malo drvce.....imate li tako što-netko od vas??????


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:29
I ja bi molio koje sijeme.....a ja vama sijeme svojeg grma kojeg još tražim ime
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 08:47
Izvinjavam se sto sam, postavila sliku na pogresno mjesto.

P8310009.jpg
P8310001.jpg

P8310002.jpg

P8310003.jpg
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:05
TeaK, molila bi reznicu neke od tvojih burgman...ako  će biti još komada.....
 
Već sam pitala kod shashe....ona kaže da joj je roza najveća....pa ako imaš drugu boju.....
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:27
FATKA, VAOOOOOOOO....PREKRASNE SU
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:05
Fatka, tvoje su ludilo, moja je imala samo jedan cvjet, ali vrijedan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 23:33
Njih treba gnojiti i dobro zalivati, puno su zedne.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 23:47
Jeli dobro uočavam, ukopala si ih sa teglom u zemlju? I koliko su stare?
Pored ovih ljepotica Fatko, tak mi je Confused staviti moje.
Sve im tuča ispikala lišće, pa izgledaju kao da su se s nekim smile123
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 00:08
Nisam stavljala u zemlju saksiju nego  samo andjeoske trube ukopala.Hm.. a sada kada budem vadila iz zemlje bice potegni povuci.korijen kako kod drveta nekog.Jazile orezem i stavljam u saksiju  i na spavanje.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 00:25
smile39bez riječi fatka... stvarno su smile93
smile55
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 20:02
ja ne prestajem sliniti nad ovim slikama.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,324 sekundi.