Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 80>
Korisnik
Poruka
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:11
Ja sam svoju stavila u verandu prije dvadesetak dana i još uvijek cvjeta.
Međutim, po već ne znam ni ja koji put napada je crveni pauk. Kad pošpricam, ne bude ih nekih mjesec-dva, onda se ponovo vrate.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:13
anagalis meni je dosta cvjeca unistio crveni pauk
ali jedino sto je meni uspjelo da ih se rijesim jeste to
da sam ih rucno skidala ni jedno sredstvo mi nije pomoglo
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:18
Ja sam prskala s Demitanom, i stvarno bi kroz tri-četiri dana skroz nestali ali se ponovo pojave. Poludit ću!!!!
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:22
i ja sam ludila vjeruj mi preko 30 saksija sam izgubila
dok se nisam naljutila ili ovako ili nikako
pa izgleda da je ispalo dobro vec 10 dana ne vidim vise ni jednog napasnika na moje cvjece
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 23:25
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Ehehe Željka, pa ona trubica treba da se ostavi jedno vrijeme  da provehne, da se susi pa ce onda biti sjemenke.


Fatka, al otpadne mi taj "visuljak" ! Doduše i ja stalno nešto oko trubica čačkam. Baš ću probat iduće ljeto uhvatiti sjeme. Znači Fatka - da ne diram uvenulu trubicu?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 23:31
Pa kada otpadne stavi ga da se prosusi, vidis da li je trubica onako veca, punija.Sjeme nije bijelo kao kod nedozrele.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 23:33

Ako je smezurana i meksa onda je mozes otvoriti, ali iapk pusti je neka stoji.

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 17:03
Ovako su izgledale moje anđeoske trube kada smo ih izvadili iz zemlje.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 20:39
Slobodno osisaj te zile.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 21:08
Kat.Rea, je li to cvijeće u bubnjo od vešmašine. Ja sam mislila da sam originalna kad sam stavila u staklena vratašca, isto od vešmašine
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 22:47
Staklena vratasca su plitka i zadrzavaju vodu i tako se stvaraju gliste.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 11:30
Ne nisam zagorala jadnu brugmansiju. Stavila sam šljunak i u njega ugurana nekoliko tegli sa primulama. Prvi pokušaj je bio sa papirusom ali je praktički skuhan jer se staklo previše grijalo.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 12:49
Vera, je to je bubanj od vešmašine. Sa njim u proljeće idu u zemlju, kao što se vidi iz slika korijenje se probija kroz rupice, ne treba im puno vremena za adaptaciju i vrlo brzo propupaju i rano cvjetaju. A što je naj važnije u jesen se relativno lako izvade iz zemlje.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 13:24
Ma vidi ti ideje. Jednostavno a genijalno.smile141
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 16:22
Vera dali se išta dogodilo od one "naše" brugmansije? Jesam li što propustila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 21:10
Vera, je ideja je super. Prošle godine sam to pročitala u Moj lijepi vrt i već u jesen posadila 2 trUbe i bananu. Moje iskustvo - super. A jednu anđ. trubu sam ostavila u zemlji i zaštitila slično kao Voki banane, ali nije izdržala - propao korijen. Možda bi uspjelo na moru, ali na kontinentu - NE TO RADITI!!!! Mada ni kod nisu zime više preoštre, ipak je to za nju preniska temperatura.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 21:46
Da li netko ima iskustva sa sijanjem brugmansije?
Mislite li da je još prerano?
Na vrh
TiAa_1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TiAa_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 15:16
....Wink dobar dan , ja sam nova  i vidim da ovdje pišete o trubicama...brugmansije !!  valjda bum zapamtila !!!
Moja je doduše na moru, moram priznati da ne polažem tako puno pažnje na nju ali možda zato i stalno cvate...kad savladam gradivo stavit ću i sliku Embarrassed . Ona je stalno u zemlji, skoro da nestane ali u proljeće krene sama iz korijena a ja onda otpilim suhe grane.... a ona sretna i zadovoljna ...
..... ja ju ne sijem , svaku slomljenu granu ja upiknem u zemlju , kako druge biljke tako i trubicu.....Smile
...ufffff malo ste me posramili...ima tu puno za učiti a ja uglavnom po instiktu....smile138
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 15:49
Ja mislim da je kod tebe datura.Kazi koje je boje.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 16:51
Kada da posijem seme dature, dobio sam nekoliko semenki pa ne bi da ih upropastim sa ranom setvom.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.