Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 80>
Korisnik
Poruka
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 14:47

Ja sam čitala da se mogu sa saksijom ukopati u zemlju ,pa onda u jesen vaditi .Ali svakako ih je bolje držati u vrtu, jer tako zadržavaju duže vlažnost.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:13
U svakom slučaju znači da će i moja morati direktno u vrt, iako je vaza velika promjera 50 i visine 50, a možda da je pustim na miru pa ćemo vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:53
Problem s Brugmansijama je kako ih prezimiti? Svi žele što više cvijetova i što ljepše "drvo" i onda pred zimu shvate da je to ipak malo preveliko, uzimaju se škare u ruke i cvak, cvak.
Na proljeće imamo jadnu biljčicu koja je jedva preživjela i od koje očekujemo stotinjak cvjetova i baram da naraste 2-3 metra.
Budite realni sa svojim željama, i njegujte Brugmansiju prema svojim mogučnostima.

Za slučaj da vam je Brugmansija prezahtjevna a "sanjate" trubice, odlučite se za manje zahtjevnu sestru, Daturu.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 22:09
Jeste li počeli trublje iznositi vani? Ja svoju mislim kroz slijedeći tjedan.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 03:21
Još ništa od izlazaka van. Kod nas su mogući jutarnji mrazevi a trubicama može naštetiti i obična nula.
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 12:50
Stigla meni trubica iz rasadnika,jel ju mogu menut van ili da je još uvijek držim unutra..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 13:30
Ja sam jednu izbacila napolje direkt u vrt,ostale su u saksijama,i ne mislim ih još izbaciti napolje,bojim se da ne bude nule,ubilo bi ih...Neko je već svoje iznjeo napolje,ali ja uvijek čekam zadnje sate za izbacivanje biljaka napolje.Jer ako bi bilo minusa,ko će tolike saksije opet unositi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:38
Moja je vani od siječnja i vidim puna je malih listića, dakle preživjela je sigurno, a u velikoj tegli je, stvarno velikoj i neću je dirati, cvala - ne cvala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:41
Vani iznesite sta vam, vidite vremena.Moja zuta napupala nisam stigla da je orezem do kraja.
alisa, o kakvim minusima ti pricas, ha zemska, nema vise minusa gotovo je.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 15:51
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Vani iznesite sta vam, vidite vremena.Moja zuta napupala nisam stigla da je orezem do kraja.
alisa, o kakvim minusima ti pricas, ha zemska, nema vise minusa gotovo je.


Uh Fatka i ja se nadam,da nece biti minusa,ali ....Ovdje se nikad ne zna,prošle godine i u maju je bilo hladni dana...Ali ako ti kažeš da neće biti minusa,onda i ja svoje iznosim napolje,pa šta im bude
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 16:14
Ma kakvi minusi, moze zahladniti poslije kise ali da bude minusa, nema sanse.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 12:44
Kakve su vam trublje? Moja je prije nekoliko dana dala prvi cvijet ali je prekjučer jugo skroz uništilo, sad izgleda skroz zapaljeno.
Uskoro slike stižu.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 14:06
Pozdrav svima!
Budući da sam nova, već sat vremena čitam vaša iskustva i divim se vašim slikama.
Ja imam 4 godinu roza trubu. Planiram ju ovaj vikend iznjeti van na terasu. Svake godine uživam u njenim cvijetovima i mirisima. Prošle godine nešto ju je jelo, ali ne samo listove. Kao da je sa škaricama izrezana ovalna rupa na pupovima. Promatrala sam rano ujutro, preko dana, navečer sa lampom, i nikad ništa nisam našla. Jednom sam ju poprskala sa sredstvom protiv lisnih uši i listovi su joj izgorili. Živa sam se požderala. smile43 Nadam se da se neće ponoviti ove godine. Zanima me ima li netko sličnog iskustva i kako je to riješio.
Ujedno se pridružujem pitanju, ima li tko u blizini Osijeka reznice žute trube.
Hvala unaprijed.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 01:13
mi imamo brugmansiju od prošle godine i imali smo isti problem sa tim "rupicama"...u pitanju su neke gusjenice...teško ih je uloviti na djelu! mi smo našu poprskali otopinom napravljenom od duhana...mi to radimo "odokativno"...cca 3 cigarete na 3 dl vode...ali to bi trebalo stalno ponavljati...barem 1x tjedno...bilo bi lakše kada bi znali o kakvim je gusjenicama riječ i kakav im je životni ciklus. a što se tiče reznica žute brugmansije (takva je naša), to se možemo dogovoriti za slijedeću godinu, ali u vrbovcu na placu ima jedna žena koja za relativno male novce uvijek prodaje brugmansije pa ju možemo kupiti i poslati.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 06:43
Gusjenice su zelene boje i one se pojavljuju na vece.Ja sam uspjela da ulovim ujutro rano.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 21:44
One budu na biljci ali toliko se "stope" s okolinom (s listovima) da stvarno trebaš oko sokolovo da ih zamijetiš.

Narode, ja ne znam da li netko u proljeće, odnosno sad, orezuje trubice. Ja nemam tu praksu, obično ih orežem na jesen, zato - što se reznica tiče malo se strpite do jeseni. Razumijem i nestrpljivost (i sama sam odmah htjela neke biljke), onda preporučujem da kupite negdje na tržnici biljku. Kod nas u Vk bakice na tržnici prodaju trubice po 20-ak kuna (žute i roze), vjerujem da ih ima i drugdje, ali treba ih samo prepoznati, raspitati se...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 22:55
Zuta se razlikuje po reckavim listovima.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 19:51





Procvjetala moja brugmansija jucer. Cijelom sobom se siri bozanstveni miris.
Jos uvijek je unutra, vjerovatno cu je izneti van, tek u lipnju.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 20:58
fuksija, iznesi je vani dosta joj je zatvorenog prostora.Ne moj je patiiti u kuci bolje ceti cvjetati kada je vani..
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 21:20
Fatka ne mogu ju izneti van jer su jako niske nocne temperature.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.