Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 80>
Korisnik
Poruka
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 22:21
Upravo to me zbunilo. na jednom sajtu čitam datura-anđeoska trublja, na drugom burgmansija- anđeoska trublja.
negdje piše BRUGmansija a negdje BURGmansija...pa kako da budem pametna sto je ispravno?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 22:29

Originalno poslano od člana tanja j tanja j napisao:

okej...ali evo jedan članak (ako link uspije jer vidim da ovaj gore nije) pa sam sad totalno u bedu
http://croinfo.net/razno/4544-brugmansija-ili-aneoska-trublja-te-razlika-sa-daturom.html


Po tebi imamo i "aneoske" turblje!
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 22:42
sorry..desi se
Zbilja su mi fascinantne te biljčice
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 09:15
Originalno poslano od člana tanja j tanja j napisao:

Upravo to me zbunilo. na jednom sajtu čitam datura-anđeoska trublja, na drugom burgmansija- anđeoska trublja.
negdje piše BRUGmansija a negdje BURGmansija...pa kako da budem pametna sto je ispravno? [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />

Tanja "papir trpi sve", pa ljudi pisu svasta.
Jako puno je netacnih informacija na netu, pa treba ipak razlikovati strucnu literaturu od tekstova "samo da se nesto napise, nije vazno sta".
Mnogi se cak sluze prevarama (neki prodavaci na Ebay-u) da bi prodali sjeme, pa napisu npr:"Prodajem sjeme Brugmansie/Dature" i onaj ko ne zna naravno nasjedne.
Kao sto su drugi vec napisali, to su 2 sasvim razlicite biljke.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 11:15
Pokušali smo sugerirati adminu & moderatoricama da se uvede precizno nazivlje no oni inzistiraju na "Trubicama".
Tako da imamo anđeoske trubice, zlatne trubice, roza trubice, ...

Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 11:17
Moja trubica je procvjetala!!!!
Ne mogu vjerovati da u ovom misecu ona ima cvijet!!
Ok nije bas da je hladno ovih dana ali ipak me razveselila Tongue
Vidim da joj je ovaj pitar postao premalen jer korjenje viri na vrhu pa me zanima sto da radim sad sa njom??
Da li da ju presadim sad u veci pitar i stavim u hodnik,trebam li ju rezati ili sto vec??
Ako treba poslikam ju pa stavim slicicu ??
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 16:41
Ja je nebi sada presadjivala,nego u proljeće..Oreži je kad odcvjeta na željenu  veličinu.Ja neke ne orežem sada,nego tek u proljeće,samo suhe vrhove.Kako god uradiš nečeš pogriješiti..U prolječe joj daj veću saksiju i nove zemlje...Bolje bi bilo malo baštenske zemlje dodati humusnoj,jer se teže isušuje,a brugmnasije vole vodu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 20:06
Ko ima mjesta ne mora ih nikako rezati. Da imam dovoljno mjesta da smjestim sve moje brugmansije ja ih ne bi rezala. Ovako moram   
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 12:38
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Ko ima mjesta ne mora ih nikako rezati. Da imam dovoljno mjesta da smjestim sve moje brugmansije ja ih ne bi rezala. Ovako moram   

Mjesta za nju ovoliku kolika je sada imam..Ostala je skoro bez lisca i sva mi nekako jadna izgleda..Samo dva lista i jedna rascvjetana trubica :)
Ok..onda cu je takvu kakva je spremiti u hodnik i necu je rezati da vidimo sto ce biti dogodine kad cu je definitivno presaditi u vecu teglu i mozda onda malo potkresati grancice koje se i ako se osuse..
Hvaaala!!smile79
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 16:15
Strada nemoj zaboraviti da je zalijevas i prihranjujes.
Ako Brugmansia ima iste uvijete zimi kao i ljeti (znaci svetlost i temperaturu) onda mora imati i istu njegu.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 09:38
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Strada nemoj zaboraviti da je zalijevas i prihranjujes.
Ako Brugmansia ima iste uvijete zimi kao i ljeti (znaci svetlost i temperaturu) onda mora imati i istu njegu.

Paaa imat ce svjetla u tom hodniku a sad da ce joj biti bas toplo i nece toliko..Hodnik se ne grije..
Znači da ju redovito zaljevam bez obzira?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 10:45
Moraš je zalijevati,kako god.Ako je hladnije onda manje,ako je toplije više.Uostalom vidjet češ po zemlji u saksiji.Ako se brzo suši znači žedna je..Opet nemoj pretjerati sa vodom.Ja svoje zalijem jednom u 10 dana,a temperatura je od  10-15 C..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 17:33
Danas sam na nagovor moje kčeri išla pogledati koji su uvijeti potrebni za ovu ljepoticu u klimatskim uvijetima kod mene.
Zaključite samiThumbs%20Up
 

 Vani je 12 mjeseci u godini, zdrava ko drenThumbs%20Up

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 17:46
I moje trube su procvjetale bolje nego ljeti.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:12
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

I moje trube su procvjetale bolje nego ljeti.
Vani ili unutra??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:46
U kuci., hladan prostor.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:49
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

U kuci., hladan prostor.
Clap ovaj je stalno vani i ne buni seWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:55
Bebolina baš ti zavidim. Da je meni takve uslove gdje bi mi (tj. njima) bio kraj .
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 19:47
VjerujemEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 20:38
Da sam ostavila vani dosada bi izmrzlo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.