Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 80>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 12:58
Brugmansiama u primorju vise odgovara kasna jesen i rano proljece nego ljeto. Zima im moze takodje odgovarati, a to zavisi od mjesta gdje biljka raste tj. da li je izlozena buri, da li se nalazi npr. u Istri ili juznoj Dalmaciji.

Evo i mojih biljaka. Neke su u potpuno tamnom podrumu, neke u podrumu s manje svjetlosti, a neke mlade (koje ce prvom prilikom na put) na prozorskoj dasci.









     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 17:08
koja kolekcijasmile227
Dobro se sve drže mašala, ja sam kod nekih svojih manjih primjetila da im se frh povio prema dole .Stoje u mračnoj garaži u kojoj je  osam stepeni. Zemlja im je skroz suha a u malim su saksijama.Znači li to da im fali vode.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 17:22
@makkThumbs%20Up
Prekrasna kolekcija trubicaClap 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 17:23
Sigurno da tvojim biljkama fali vode, pa ih zalijevaj s vremena na vrijeme. Jos ako su saksije male zemlja se prije isusi.
Ove moje na prvoj slici su u potpunom mraku, pa im sad povremeno palim svjetlo i zalijevam svakih 10-tak dana, ali ne previse.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:02
ova mala grančica potjerala listiće
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 22:25
E.nona i kod mene je potjerala jedna reznica koju sam dobila od Andine jesenas, iako nisam namjeravala saditi njih jer nemam zgodno mjesto gdje da ih držimTongue sad mi je drago da ću ju imatiThumbs%20Up (odbila sam, naime Milicinu ponudu reznica, možda je to bilo i nepristojno od mene)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 22:40
Mari, draga, ne mislim da je bilo nepristojno  jer svatko zna kako može i što posaditi ali za nas, kontinentalce je dodatni problem kada po ljetu nagomilamo puno biljaka a to sve po zimi treba i spremiti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:03
dobila sam jesenas par reznica brugmansije i stavila ih u vodu..nisu pustile ni jednu žilu ,neznam vrijedi li ih uopće sadit 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 01:06
ako su zdrave reznice mislim da bi ih svejedno mogla posaditi,
možda su vidile novu gredicu kroz prozor pa se čuvaju za nju LOL

baš mi je čudno da nisu pustile žile... moje su se lijepo "okorjenile"
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 09:09
kamenjar  ako je meso zdravo to  je dobro, to se i meni desilo pa sam je gurnila u prah za zakorjenjivanje, i sa njom u vrt  rasla je ko luda.Sad si nabavljam    ljubićastu  duplu.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 11:25
Kamenjar  posadi je,ako je zdrava reznica,u zemlji će sigurno pustiti žile..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 12:25
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:

kamenjar  ako je meso zdravo to  je dobro, to se i meni desilo pa sam je gurnila u prah za zakorjenjivanje, i sa njom u vrt  rasla je ko luda.Sad si nabavljam    ljubićastu  duplu.


Ljubicasta dupla je datura, a ne Brugmansia.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:33
 makk imam ja brungmasije ili anđeoske trubalje ,  sve tri boje, ali mi se ta datura svidjela. Dosta su slićne meni samo je razlika u boji lista . Kad sam narućivala daturu ti ponuđivaći je zovu brungmasija možda je to jedna od porodica te vrste, 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 15:29
Darijaz,dok se Mak ne oglasi,pomoći ću ti ja..Brugmansije i Dature su dvije različite biljke.Nemaju ništa zajedničko,Brugmansije su trajnice,dok su dature jednogodišnje biljke.Jedina sličnost je oblik cvijeta i ništa više.Kod datura cvjet ide ka gore,kod brugmansija pada na dole.Ni boja ni oblik lista nisu isti.Samo,po netu obje biljke  zovu anđeoske trube..To je jedino šta ih veže,taj "narodski" naziv...
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 16:37
znači ipak da posadim,hvala vam na pomoći....ovih dana idu u teglicu,bas im se veselim
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 18:42
 alisa razumila sam ,sad je gotovo narućeno mi stiže za koji dan. Kud svi tud i mali mujo tako i moje cvijeće. A dali ima brungmasija te boje, od viška glava ne boli.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 10:36
Ima ljubicastih brugmansija, ali su jako osjetljive na viruse, pa se ne preporucuju pocetnicima.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 11:54
Evo da vidite kakvih prekrasnih ima na ovim slikama. Ne znam da li su u prodaji , sada nisam čitala sve ali samo da vidite  tu ljepotu.

.http://www.kwekerijgommer.com/

http://www.engelstrompete.de/

Ako ukucate bez ovoga http možete imati i prevod. Ovo za one koji se ne snalaze dobro, baš kao i ja.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 12:11
hvala obadvjima  nema veze  ako su osjetljive vrijedi pokušati,ništa ne gubim
samo treba biti strpljiv .
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 14:12
milica ovaj drugi link koji si stavila,link je uzgajivača,jednog od jačih  što se tiče brugmansija..Imaju svega,i to su "certificirane" biljke i jako su skupe..Mislim da je Makk imala njihove biljke.
Darijaz,te brugmansije,malo neobičnijih boja i oblika jako su skupe,tako da ipak nešto gubimo ako ne uspije..Teško se mogu nabaviti u "slobodnoj" prodaji,većinom se nabavljaju kod  uzgajivača direkt..Na tom drugom linku ima katalog i cjenovnik pa pogledajte  koje ljepote imaju i koje  su cjene..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.