Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 80>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 20:51
Caj napravljen od lista brugmansija izaziva teske halucinacije koje mogu ostaviti teske i trajne posljedice, ali ko ce praviti caj od njhh pored toliko ukusnih ljekovitih biljaka.
Naravno pusenje suhog lisca ima iste posljedice
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:01
Bebolina,imaš opaku kombinaciju na ulazu!LOL
Ni ja ne volim te bombastične članke koji su nedorečeni.Uvijek samo neke crnjake napišu a izostave pozitivne stvari..
Evo malo o daturi,uzeto sa neta..
"Ova vrsta, osim kao vrtna biljka, koristi se i u farmaceutskoj industriji zbog alkaloida hiociamina atropina, skopolamina. Sastojci dature nalaze se u malim količinama u lijekovima koji se koriste za liječenje astme i parkinsonove bolesti. Datura stramonium u rodu je s vrstom Datura inoxia koju su još indijanska plemena koristila kao halucinogen u svojim vjerskim obredima. Osim u obredima ova biljka bila je i univerzalni lijek koji se koristio za liječenje većine bolesti."
i još malo..
"Svi dijelovi biljke su otrovni. Stoka se otruje jedući lišće biljke, dok se djeca mogu otrovati već samim udisanjem nektara cvjetova. Iako je smrt rijetka, najčešći simptomi trovanja su: ubrzan puls, žeđ, groznica, gubitak ravnoteže, zbunjenost, problemi s disanjem, a moguća je i koma. Ponekad i sam sladak miris cvjetova može uzrokovati glavobolju. Lišće često može uzrokovati osip po rukama ukoliko ga se dira duže vrijeme."

i još..
Fizioloski efekat pocinje sa malaksaloscu, padanjem u fazu halucinacija, pa dubokim spavanjem i gubljenjem svijesti. Kod suvisne doze moze nastupiti smrt, ili dozivotno ludilo! Datura se koristi u modernoj medicini, pogotovu kao sredstvo protiv astme, a substanca iz Dature ,,atropine" povecava jacinu morfina koja se kombinuje u sredstvima za umirenje bolova. Ljekovite substance u Daturi su: alkaloiden atropine, scopolamine, hyoscyamine i mandragorine. Svima onima koji bi zeleli da probaju ovu ,,Djavolju biljku", savjetovao bi da to ne cine! Iz razloga sto se doza ne moze nikada tacno odrediti.
Ovo je riječ o daturi,još jednom napominjem ne o brugmansiji.Znači,ako smo oprezni sa načinom rukovanja i uzgojem nema opasnosti.Puno biljaka je otrovno ali pravilnim rukovanjem nema straha..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:05
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bebolina,imaš opaku kombinaciju na ulazu!LOL
I noćni klub na 200 metaraLOL
Počupat će mi coccineus, garantLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 15:55
u Plodinama ima Brugmansije za kupit na sniženju sa 33kn na 15,50...ja san jučer kupila bijelu i blago roza...posadila u pitar
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 16:09
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

u Plodinama ima Brugmansije za kupit na sniženju sa 33kn na 15,50...ja san jučer kupila bijelu i blago roza...posadila u pitar
Kod mene u plodinama još drže cijenu, iako su već biljčice oronule, suheAngry
Jedna od mojih dobivena iz rezniceEmbarrassed počela pupatiClap

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:15
Odlično da je procvjetala!Jel' ja to dobro vidim, da je ovo  skroz mala biljka i da nema ono čuveno slovo Y?
Moje su dosta propale ove godine,ali uspijela sam spasiti neke,neke su duple,a neke običe.Dok ne procvjetaju ne znam koje su mi opstale..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:53
Moje su ove zime dosta propale a evo po malo se oporavljaju..


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:45
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

u Plodinama ima Brugmansije za kupit na sniženju sa 33kn na 15,50...ja san jučer kupila bijelu i blago roza...posadila u pitar [IMG]smileys/smiley17.gif" align="middle" />


Ljubim te, kupi i meni jednu, pošaljem ti novčiće.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:48
Alisa ta Bebolinina reznica je uzeta sa y - dijela.
Inace dobro vam izgledaju Brugmansie. Moje su tek prije 2 sedmice izisle iz podruma, cekala sam da prodju ledeni sveci. Sad se polako oporavljaju.

Ovo je jedan zbilja mali dio.
U velikim "saksijama" (to su ogromne posude koje se koriste u gradjvinarstvu) su po 2-3 biljke. Trenutno imam preko 50 biljaka i preko 20 sijanaca.



Sijanci

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:37
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Odlično da je procvjetala!Jel' ja to dobro vidim, da je ovo  skroz mala biljka i da nema ono čuveno slovo Y?
Moje su dosta propale ove godine,ali uspijela sam spasiti neke,neke su duple,a neke običe.Dok ne procvjetaju ne znam koje su mi opstale..
Da alisa, ovo je skroz mala biljčica dobivena iz rezniceWink
Ugodno me iznenadila ovim pupomEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:42
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Alisa ta Bebolinina reznica je uzeta sa y - dijela.
Inace dobro vam izgledaju Brugmansie. Moje su tek prije 2 sedmice izisle iz podruma, cekala sam da prodju ledeni sveci. Sad se polako oporavljaju.

Ovo je jedan zbilja mali dio.
U velikim "saksijama" (to su ogromne posude koje se koriste u gradjvinarstvu) su po 2-3 biljke. Trenutno imam preko 50 biljaka i preko 20 sijanaca.



Sijanci

Prekrasna kolekcijaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 23:57
bebolina,odlično..
Mak draga moja,nisam ni sumnjala u tvoju kolekciju!Zahvaljujući tebi i ja ću imati cvjetove duplih brugmansija :)
I nisam znala da kada se uzme reznica onog djela Y,da ce cvjetati jako male..Eto,još nešto novo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 00:11
I ja bi neku s duplim cvjetovimaApprove
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 00:26
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

I ja bi neku s duplim cvjetovima[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley14.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Approve" />


Bebolina strpi se malo. Prva prilika i imat ces ih kao sto sam i obecala.
Jedini problem je transport.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 15:54
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

I ja bi neku s duplim cvjetovima[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley14.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Approve" />


Bebolina strpi se malo. Prva prilika i imat ces ih kao sto sam i obecala.
Jedini problem je transport.
Dogovorenosmile79
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 17:40
ajme majko....sve mi ovo sa sniženja ne sliči na ništa....šta vi mislite...jel uzalud bačen novac?

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 17:56
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

ajme majko....sve mi ovo sa sniženja ne sliči na ništa....šta vi mislite...jel uzalud bačen novac?




Ne brini, bit će ona ok....I moje sve budu takve,koje zimuju na tamnom i hladnom mjestu..Stavi ih negdje gdje imaju sunca bar do podne i zalijevaj svaki dan dok ne krene..Vode im daj po ličnom nahođenju.One vole dosta vode i brzo se zemlja suši,ipak treba paziti ,ako su negdje u sjeni,sa vodom da ne strunu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 18:45
hvala Alisa
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 19:08
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

ajme majko....sve mi ovo sa sniženja ne sliči na ništa....šta vi mislite...jel uzalud bačen novac?

Nije bačen novac, samo joj daj malo vremenaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 21:57
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

bebolina,odlično..Mak draga moja,nisam ni sumnjala u tvoju kolekciju!Zahvaljujući tebi i ja ću imati cvjetove duplih brugmansija :)I nisam znala da kada se uzme reznica onog djela Y,da ce cvjetati jako male..Eto,još nešto novo..




Alisa ne mora cvjetati tako mala, ali moze. Ja imam jednu kupljenu, sad joj je 3-ca godina, ali je jos uvijek uspravna, bez y, a visoka je skoro 2m. Izgleda
Jedna druga isto nema y, ali cvjeta. E sad ko ce ih znati. Nije to sa y uvijek pravilo.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.