Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 80>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 15:03
Moje su odavno prerasle "Y" dob !!  Al zbilja su tvrdoglave, procvatu kad ih je volja !!  A ova moja u sezoni nije cvala kad bi trebala ali zato sada cvate !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 17:53
Free, lijepu biljku imaš. Neka cvijeta, pa bar i sad. Naše brugmansie cvjetaju kasnije, jer ih u proljeće kasnije iznosimo. Ako ih još orežemo onda biljka treba više vremena da formira nove grane.
Ja imam biljke koje nemaju y, a opet cvjetaju. U suštini važno je da biljka ima asimetrične listove. Pretpostavljam da je znak da je biljka spremna za cvjetanje pored asimetričnih listova i obrazovanje y-stabla, ali to ne mora biti uslov. To je moje iskustvo stečeno ovih godina koliko imam brugmansije.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 18:31
Hvala sunceeee! Joj ja sam totalno zaribala svaki put kad bi stabljike ogolile ja bi ih cvaknula da rastu novi i lijepi listovi smile42da sam ju pustila već bi odavno cvjetala...,a dobro sad zmam za iduću godinu...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:47
tačkaćica, režeš samo one grane koje ti se osuše ili ih uhvati mraz pa malo smrznu ili ako imaš premalo mjesta za spremanje!

Hug
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 19:41
moja jadna brugmansija ima samo jednu granu,raste u visinu,valjda ce do godine malo se raširit..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 22:06
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:





moja jadna brugmansija ima samo jednu granu,raste u visinu,valjda ce do godine malo se raširit..

Imam i ja jednu takvu. Stablo drvenasti, visoka preko 1m, a cvijeta nigdje. Moram potražiti sliku, pa ću vam je pokazati.
Danas sam brojala pupove na Pink perfektion: 27 velikih pupova
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 21:06
Jedna noćna fotka roza ljepotice

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 22:10
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 23:33
Predivna...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 00:34
Evo još jedne koja polako otvara cvijet.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 20:51
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Evo još jedne koja polako otvara cvijet.

@makk, jel dama sjaji u punom svjetlu, jel se potpuno rascvijetala?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 21:32
Mora da je prekrasna....
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 21:36
Drži nas u neizvijesnosti....a mi slinimoEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 21:45
Bebolina, ovo je "Theas Liebling" i s njom nekako nemam sreće.
Već drugi put sam joj cvijet ja uništila. Ovaj put sam premještala biljke koje imaju pupove uz zid zgrade i "lijepo" zakačila cvijet za drugu biljku i otkinula ga   

Mogla sam sama sebe   

Cvjetaju druge, a ova ima još 2 manja pupa, pa valjda će procvjetati do zime. Inače ima divnu boja cvijeta.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 21:55
Može li ova, "Dalens pink amour". Sad je bijela, ali će poslije biti rosa.
Fotka nije dobra, nije mi bila tako važna, jer će prava biti tek kad promjeni boju.




     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 18:06
@makkHeart ubijaš me laganosmile39
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 18:13
Ove su sadnice bile posađene direktno u zemlji, samo što su teško podnosile ljetos vrućinu tamo gdje su rasle, tako da sam ih izvadila iz zemlje i preselila u teglice koje sam smjestila u polusenu. Kad ih sad pogledam vidim da sam ispravno postupila i da su se više nego dobro oporavile.

Sad kad bi trebale pomalo u fazu mirovanjaEmbarrassed bujaju, pupoljak do pupoljka, samo neznam da li će uspijet procvast....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 18:22
Bebolina izgledaju fantastično, imaju jako zdravo lišće. Pretpostavljam da ih još prihranjuješ. Ja sam dobila savjet prilično stručne osobe da se prihrana treba prekinuti sredinom augusta da bi se biljka postepeno pripremila za zimovanje. Ja sam tako i učinila. Biljke nemaju velike listove, ali i dalje vrijedno cvjetaju.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 18:44
Lišće im je zdravo samo zato jer su u posljednjih mjesec dana dva puta dobile Confidor po listovima, isto tako sam ih s tom otopinom zalila, jer na sebe pokupe svakojaku gamad, od vunastih ušiju, grinja, crvenog pauka i sl. Prihranila sam ih posljednji puta prije nekih dva tjedna i nemam više namjeru. Ni ne zalijevam ih više, imaju dosta vlage u zraku.
@makk, kad je najbolje vrijeme za spremanje sadnica na sigurno? Koja je najniža temperatura koju podnose?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 19:26
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Lišće im je zdravo samo zato jer su u posljednjih mjesec dana dva puta dobile Confidor po listovima, isto tako sam ih s tom otopinom zalila, jer na sebe pokupe svakojaku gamad, od vunastih ušiju, grinja, crvenog pauka i sl. Prihranila sam ih posljednji puta prije nekih dva tjedna i nemam više namjeru. Ni ne zalijevam ih više, imaju dosta vlage u zraku.
@makk, kad je najbolje vrijeme za spremanje sadnica na sigurno? Koja je najniža temperatura koju podnose?


Bebolina ja svoje unosim kad se noćna teperatura spusti na oko 5°C - 8°C. Trenutno su neke uz zid zgrade, a velike koje ne mogu pomjerati su još na otvorenom.
Unijet ću ih kad se vratim iz Zg.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.