Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 80>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 10:21
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@makk, vjerujem da će se sve tvoje uspavane ljepotice uskoro probuditi i da će odagnati nostalgiju u tebi. Prekrasna je, hvala ti na njoj i naporu kojeg si uložila da bi je ja danas imalasmile79

Draga Bebolina, sa zadovoljstvom sam to učinila......još kad vidim kako ih paziš i maziš, zadovoljstvo je jos veće   
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 17:27


Današnja slika. Prva trubica se suši, no izgleda da će u sljedećoj turi biti dvije istodobno otvorene. No imam pitanje, da li da uklonim odcvjetalu trubicu, ako da, što sve da uklonim, da li i onu zelenu čahuru iz koje je izašla?
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 18:20
Ako ne želiš čekati da vidiš hoće li se oformiti čahura sa sjemenom, možeš otkinuti cvijet zajedno s zelenim dijelom. Obično cvijet za izvjesno vrijeme sam otpane, pa ne igra veliku ulogu hoćeš li ga otkinuti ili ne.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 18:39
makk..hvala
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 20:27
Ja odcjetale trube zajedno s čaškama svakodnevno očistim. Nema smisla da iscrpljujem biljku s nekom čahurom sjemena, ionako je brugmansiju lakše uzgojit iz reznice.
vmakk, imam jedno pitanje. Moja australka je bujna, tamno zelenog lišća i visoka iznad metra a cvijetova na kapaljku...zašto, gdje griješim?

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 20:29
DamicaThumbs Up

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 20:29

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 21:15
bebolina, pa tvoje brugice su metarske, prelijepe su .
Maknula sam odcvjetao cvijet zajedno s čaškama, razmišljajući baš kako si i navela, nema potrebe da se iscrpljuje. Radije neka usmjeri snagu na slijedeći cvijet. Mislim, ako ne večeras, sutra će biti druga trubica i odmah bi i treća trebala procvjetati.

Da li puštate da tako rastu visoko ili ih se može rezati pa da se dobije neki oblik ne tako visokog stabalca. Da li je netko tako nešto radio i da li se uopće to preporuča ili se biljka formira sama kako ona želi? Uh koliko sam pitanja nadrobila
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 21:17
Bebolina, je li moguće da ti je Acnistus ovoliki?
Njega bi trebalo malo češće "reckati", jer onda bujnije cvjeta.....nego makazice u ruke, ali prije toga pogledaj ima li na vrhovima grana pupova.
Pored toga prihranjuj ga jednom sedmično, jer s prihranom ne treba pretjeravati.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 21:48
makk, znači mogu se rezuckati i oblikovati?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:01
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Bebolina, je li moguće da ti je Acnistus ovoliki?
Njega bi trebalo malo češće "reckati", jer onda bujnije cvjeta.....nego makazice u ruke, ali prije toga pogledaj ima li na vrhovima grana pupova.
Pored toga prihranjuj ga jednom sedmično, jer s prihranom ne treba pretjeravati.
Je draga, ogroman je izrasao, skoro pa je visok kao jaLOL a ja baš nisam ni tako mala.
Namjerno sam ti stavila sliku i ovdjeLOL da klikom na fotku otvoriš novi prozorčić pa ponovo klikneš na fotku da se uveća, da je podrobnije pogledaš. Nema na vidiku pupove na vršcima grana, ali zato nove bujne grane rastu iz svakog pazučka lista. Ako ne rezuckam uskoro bi mogla imati šumu striborovu.LOLTongue 
Gnojivo dobiju jednom tjedno kad i svo ostalo cvijeće, osim adeniuma, njih prihranjujem svakim zalijevanjem pomalo.
A da samo poštucamvrhove da se razgrana, ili da poštucam i vrhove bočnih grana???
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:06
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

makk, znači mogu se rezuckati i oblikovati?
Nemoj ih rezuckati, pusti ih rasti i cvjetati kako su naumile. Ako im sad rezucneš vrhove mislim da ćeš dugo čekati da ponovo kreu s cvatnjom.
Ove moje su dvometrašiLOLLOL a ima i novih grana koje rastu iz korijenaLOL i one se spremaju podarit mi prve trubice. Prije nego što ih u kasnu jesen spremim na sigurno rezucnut ću im grane i to svaku na određenu visinu , hoću da mi iduće godine budu ovakveLOL

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:07
Gornja slika je s net-a.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:36
Moon, ovo za rezanje se odnosilo na Acnistus australis. Brugmansie nikako sad rezati, tek na jesen. Kad bi ih sad orezala ne bi ti više cvjetale ove godine.
Postoji nekoliko nacina oblikovanja Brugmansie, ali o tom nekom drugom prilikom.
Bebolina, ja bi za početak skratila samo glavne grane.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:42
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Moon, ovo za rezanje se odnosilo na Acnistus australis. Brugmansie nikako sad rezati, tek na jesen. Kad bi ih sad orezala ne bi ti više cvjetale ove godine.
Postoji nekoliko nacina oblikovanja Brugmansie, ali o tom nekom drugom prilikom.
Bebolina, ja bi za početak skratila samo glavne grane.
Idem odmah
Hvala dragasmile73
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 23:03
Zanima me, da li će se danas posađene reznice brugmansije primiti, s obzirom na godišnje doba i vrućinu?
Da objasnim.... prevrnuo mi se danas štender sa cvijećem i žutoj brugmansiji odlomio granu. Odmah sam je zabola u zemlju, a mjesto loma na stablu ravno odrezala i zasušila sumporom.
Jesam li trebala još nešta ili nešta drugačije učiniti?
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 00:35
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Zanima me, da li će se danas posađene reznice brugmansije primiti, s obzirom na godišnje doba i vrućinu?
Da objasnim.... prevrnuo mi se danas štender sa cvijećem i žutoj brugmansiji odlomio granu. Odmah sam je zabola u zemlju, a mjesto loma na stablu ravno odrezala i zasušila sumporom.
Jesam li trebala još nešta ili nešta drugačije učiniti?

To za sumpor ne znam (nikad čula), ali Brugmansie se u ovo vrijeme mogu bez problema ožiljavati. Samo vodi računa da zemlja uvijek bude vlažna, ali ne i mokra (možeš staviti najlonsku vrećicu preko).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 01:31
makk, beblina...hvala vam na savjetima, ne bih ja rezuckala dok nisam sigurna smijem li ili ne, a kao početnik s brugicom, nisam niti znala koliko vrsta ima. Sinoć sam se malo zabavila i prelistala stranice s početka teme i vidjela kako se orezuje i kako se mogu oblikovati, ali naravno, ova vrsta tek kad se bude na zimovanje spremala. Previše je stranica pa je teško pronaći onu samu osnovu da znamo kako postupati pa stoga i tolika pitanja.
Bebolina, ta slika s neta je upravo to što sam pitala, meni je takav oblik želja. Vidjela sam i na samom početku teme tako oblikovane biljke i oduševila sam se, a isto tako jednom slikom bijele brugice na balkonu, mislim da ju je frida postavila ako se ne varam, e to je nešto predivno.
Moja je otvorila svoju drugu trubicu, a u pripremi je i treća, vjerojatno, a pa to je već danas.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 21:51
moja je odradila prvi flush cvjetova, pocistila sam joj ostatke danas, ali ne dira ju to ocito jer tjera novu hrpu pupova. ogromna je i jos se proteze, ali koliko taj mutant moze posaugati vode i gnojiva, to je cudo. 

tu joj je pukla velika grana za vrijeme oluje

stablo pri dnu, ove zelene grane cu ostaviti, potjerala ih je nakon puknute velike grane i sad idu na stranu gdje se treba izjednaciti.

iochroma, od grancice duge desetak cm zimus, do ovog cudovista :D

brugored ( © bebolina :D ) napreduje

velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 20:25
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.