Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 80>
Korisnik
Poruka
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 14:16
evo malo mojih, ne stignem se okrenuti a kamoli slikati. tuca ih je stukla dvaput u tjedan dana ali sad su se lagano krenule oporavljati!

angel's daydream

moj sijanac, jos neimenovani. biljka je izuzetno cvjetna, a boja je fluorescentno narandzasta, ne prenosi se dobro na fotki

a na ovo sam tek ponosna, moj sijanac jos neimenovani, i to ne dupli, nego ima unutra i trecu suknjicu!! tek se pocela otvarati posteno, jedva cekam da vidim za par dana

velika bijela ovako izgleda, otpalo joj je puno lisca od tuce ali ne smeta joj ocito :D

velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 16:40
smile64 smile227


Kako dobiti sjeme od brugmansija ? Moje još nikada nisu imale sjeme.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 21:48
Wolfsbane, fantazija su!!!!!

Moja dama u žutom je danas izgledala ovako....





Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 21:54
A imala bih i pitanje za znalce.....

Prije nekog vremena sam na njoj nabrojala 70-ak pupova. Odjednom je počela odbacivati pupove, većinu ih je odbacila.....Tretman joj je od početka do danas isti.
Može li mi netko reći zašto se to dogodilo? Da li je to bila reakcija na hladnoću i premještanje, ili joj je samo bilo previše?

Izgledalo je to ovako....... mislila sam da neće ništa biti od nje


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 08:39
tnx milice! sjeme mozes dobiti ako ju rucno oprasis, ali moras imati dvije geneticki razlicite biljke (brugsice nisu samooplodne). za postupak guglaj brugmansia pollination.

dadinice, super ti je zuta, a sad zasto odbacuje pupove tesko je reci, moje odbacuju kad ih zaboravim zaliti, kad ih skuri sunce, kad ih stuce tuca, kad ih zaboravim nahraniti... ali to kratko traje, izbace nove.
velika gorica
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 09:05
cure, kad ovo cudo treba spremiti na kontinentu?
bebi, od pet reznica plave, cetiri su se primilesmile76
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 09:09
Wolfsbane , hvala ti na odgovoru i na savjetu. Za ovu godinu je gotovo jer ih moram seliti u podrum a pune su pupova. Ovoga ljeta nisu cvale a sada kad trebaju na zimovanje  popravile su se ali sada je kasno. Na sjeme ću još malo pričekati.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 09:19
Zasto ih vec spremas? Bit ce hladno sad u petak i subotu, al to ih pokrijes plahtom ili agrotekstilom po noci i bok. Na prognozama kazu nakon tog hladnog vala opet malo toplije, a brugicama ionako ne pase prevruce. Istina sjeme nebu islo, ali cvjetati bi komotno mogle ja bi rekla. Svoje cu ugurat na natkrivenu terasu, a ovu najvecu koju nema sanse da igdje maknem pokriti. Kasnije ih vratim na mjesto. Neeema spavanja, mora se zasluziti to prvo cvjetovima :D
velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 09:24
Dobra ideja , za pokrivanje. Hvala.... Ispod balkona su mi sa zapadne strane i žao mi je da ne dočekam cvijet.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 10:12
Nešto zanimljivo, tko želi da pogleda:http://www.youtube.com/watch?v=lnW9C2arikE
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 11:45
super, moram si macetu nabavit :D moja najveca je u jedva nesto manjoj kanti od te njegove, sva sreca tanja je. ali vadjenje ce bit zanimljivo svejedno :D 
a vidi reznicaaaa
velika gorica
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 15:22
Jao, jadna trublja! A kolika je... e da mi je malo dočepati se tog njegovog "otpada"! LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:19
Pa zar mu nije žao???????? Meni došlo da zaplačem......
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:25
a mozda mi grijesimo sto ih tek u proljece orezujemo?, mozda tako vise crpimo biljku i korjen....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 10:50
Dakle, ovaj nije normalan!   smile180  smile39 
Znam da ih se treba orezivati- najbolje prije spremanja, ali ovako drastičnoooo, ajme meni!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 12:01
orezao je da mu stane na najmanje mjesta, brugica ce se oporaviti, vidi se po njoj da joj nije ovo prvi put, i skinuo je do skroz odrvenjelog dijela da smanji rizik truljenja. ja prosle godine nisam orezivala nijednu,najvise zato sto su jos bile mlade i kad bi skinula do odrvenjelog dijela makla bi sve Y. zato su jako rano i obilno pocele cvjetati i to je ispalo super.
ove godine cu morati neke od najvecih tako isto orezati sad kad vec imaju pravo deblo, ali i odrvenjele Y tak da cu moc rezat iznad.
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 19:58
ja još uživam u cvatu. Ovo je najviše trubica odjednom u ovoj prvoj sezoni
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 09:07
Cvjetovi polako počinju prolaziti..... šteta


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 11:49
prelijepe su vam brugmansije :) moja nije cvjetala ove godine,nadam se da ce nagodinu biti poput vaše :)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 18:09
sijanac ovogodisnji, veselje je uopce tesko izraziti! :D


onaj narancasti rastura

nazalost,mraz je kod mene bio stvaaaarno jak! velika bijela mi je bila pokrivena, ali svejedno ju je sprzilo fino. sad takva sprzena pokusava otvoriti pupove.
sve ostale su bile nagurane pod krovom, ali cak i tako je neke oprzilo malo, bas je bilo JAKO hladno,negdje oko -3. sad su opet vani i hvataju jos malo svjetla prije spremanja. jos ima dosta sijanaca koji taman otvaraju pupove. 

npr ovaj je taman trebao se otvoriti kad ga je sprzila hladnoca, pup je ooogroman, trebat cu ga izmjerit al vidi se uz biljku da nije bas po standardu

velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.