Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980>
Korisnik
Poruka
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 19:41
Nije mi jasno kako mogu narasti tako brzo? O ljepoti ne treba niti raspravljati! Čime ih hraniš Wolfsbane?!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 19:43
Ja kažem samo smile227 Moj naklon majstorice!!!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 21:18
Prelijepe su.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 08:39
Wolfsbane trubice su ti veličanstvene!!! Nisam znala da se trube duplog cvijeta mogu dobiti iz sjemena. Ako nije tajna, gdje si nabavila sjeme?
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 09:00
prelijepe su trubice,svaka im čast Thumbs Up
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 16:42
tnx svima!!

desert rose, hranim ih svime sto mi padne pod ruku,od onog obicnog npk za kuruzu do finog kristalona do organskih gnojiva, i za divno cudo vecina sijanaca mi cvjeta u prvoj godini. nisu bas izbirljive moram priznati, imam samo par krizanaca sa cudnim cupavim listovima koje zahtjevaju jako puno magnezija, al ostale kaj god im das sretne su.

tikvić, i meni su tu prosle godine u ovo vrijeme neki pricali da mi nitko nece prodat sjeme, da ih je tesko sijat i sta ja znam sta sve ne, imas sjemena kakvog hoces na ebayu i dobijes bez problema iz njega duple pa cak i trostruke (onaj trostruki bijeli sa prosle stranice je isto sijanac, i imam jos trostrukih koji se tek otvaraju).

velika gorica
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2013 u 18:38
Hvala Wolfsbane!!!!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 16:57
ajmo dalje :) 
onaj od neki dan

bergische symphonie

trostruko-cetverostruki sijanac :)

jadnicak od ukorijenjene reznice, veci cvijet od cijele biljke. tu joj fali vode malo 

sijanac, biljka je ogromna ali cvijet nije bas impresivan. doduse treba ju pustiti jos jednu sezonu da se vidi hoce li se razviti bolje

mala biljka,sijanac nista posebno, ali u oblaku rozog :) vidi se iza hrpa otpalog lisca i pupova, oluja ih je rascerupala po ko zna koji put ove godine. taman kad se lijepo razbuktaju dodje neko nevrijeme i satre ih. sva sreca pa se brzo oporavljaju. 


velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 20:56
Prelijepe su......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 08:58
Bez teksta sam!!!!! Čisto ne mogu da vjerujem, da već prvu sezonu nakon sjetve, tako bogato cvatu.
Ja imam jednu (navodno duplu) koju sam kupila kao malu sadnicu preko NJuškala, prije tri godine, sad je preko dva metra visoka i nikad još nije cvijetala. Svakog proljeća joj dajem još jednu šamsu, ali sve su prilike da će na kraju neslavno završitDisapprove.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 09:37
moje nisu ni uspjele procvjetat ove godine, nakon prvog mraza sam ih izvadila iz zemlje i unijela unutra


deblji vrhovi su u vodi i puštaju već korjenje, oni tanji su strunuli njih ne vrijedi ni ostavljati preko zime

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 20:04
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

sijanac ovogodisnji, veselje je uopce tesko izraziti! :D


onaj narancasti rastura

nazalost,mraz je kod mene bio stvaaaarno jak! velika bijela mi je bila pokrivena, ali svejedno ju je sprzilo fino. sad takva sprzena pokusava otvoriti pupove.
sve ostale su bile nagurane pod krovom, ali cak i tako je neke oprzilo malo, bas je bilo JAKO hladno,negdje oko -3. sad su opet vani i hvataju jos malo svjetla prije spremanja. jos ima dosta sijanaca koji taman otvaraju pupove. 

npr ovaj je taman trebao se otvoriti kad ga je sprzila hladnoca, pup je ooogroman, trebat cu ga izmjerit al vidi se uz biljku da nije bas po standardu

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 20:10
prekrasne su Wolsfbane... ja imam jednu jednostruku žuto naranđastu divno miriše  sijanac je i ove godine napokon imam prvi cvijet koji je ogroman,ža mi je da nemam fotku ali pas je prožvako fotić :(  ali zato definitivno uživam u tvojim slikama...hmm nije me bilo dugo mora da sam nešto krivo povukla sam sve tvoje slike oprostite neznam na koju ikonicu trebam stisnut kad oću nešto reći (?)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 20:47
Wolsbane, daj nam malo opiši postupak sijanja brugmansija.
namakanje sjemenki, makivanje vanjske opne ili ne... dubina na koju sijemo, mjesto gdje ih držati dok prokliju, gdje ih držati nakon klijanja....          smile143
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 22:54
Koje su to ljepote !?! Pozelim da je vec proljece , da sam kupila sjeme i da sijem to nevidjeno lijepo cvijece !
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 18:41

                        


    Ja sam uspjela " upecati" sjeme ove ljepotice.....EmbarrassedHeart   Nadam se ako mi uspije da će biti ovakva kao na slici...smile127



 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 22:13
Ej možete li mi reći kako ove ljepotice izgledaju zimi (moja je odbacila sve listove i skroz je gola). Gledam ovu sliku i imam još jedno pitanje, znači mala posuda za ovoliku krošnju je uredu.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 22:20
 
 Karli ja imam jednu ni rozu, ni narančastu ( ma one klasične kakve jesu ), potupno je gola, što u ovo doba godine za njih nije ništa čudnoga....Moja je u nekoj srednjoj tegli, možda je preko zime bolje, čisto zbog manjka prostora da je u nekoj manjoj teglici, ( ja svojima tada još korijenje i potkrešem na jednu trećinu ) no preko ljeta ona širi svoje korijenje ko gmaz i rekla bih da joj je svakako potrebnija ipak malo veća tegla... 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 22:43
Monstera hvala ti na pomoći.
Ja svoju sada zimi ponekad polijem, tek toliko da preživim, valjda je to uredu. Samo naveći problem mi je naći joj položaj za ljeto. Nikako joj neznam ugoditi. Ove godine nije imala niti jedan cvijet. Imam osjećaj da sunce nesmije niti čuti niti vidjeti, pa je onda počme nešto jesti, lišće skroz bude pojedeno i tako borba od proljeća do zime i ukrug. A nikad da bude ljepa.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 22:52
 
 Moram reći, ove godine ni moja nije cvjetala, ako me pitaš razlog...Moja šašava glava....smile96 Posadila sam ju van kao i inače svake godine, no ove suše joj se nimalo ne sviđaju, pa sam je morala izvaditi prije reda i posaditi u teglu, a ono čega sam se najviše bojala bila je žedna ko deva, užasno puno vode je pila sve dok konačno nije došla k sebi...Eto često ponekad čovjek ni sam nije pametan kuda i kako s biljkama....Inače ja bih ti rekla, za njih je zakon lagana polusjena, bar je mojoj sve do ove prošle godine bilo super tako....sad očito više ni to ne valja pa ću morati smisliti nov način kako da joj ugodim...smile92




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.