Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 144145146147148 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 08:47
Draga moja, vrt ti je prelijep još uvijek i vidi se da je planski osmišljen, još toliko toga rascvalog ima da je to melem za oči smile141!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 09:17
smile113
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 10:55
Draga Anaida nisam bila neko vrijeme kod tebe u vrtu, još uvjek prekrasno izgleda pogotovo što imaš puno trajnica koje su i zimi lijepe. Pozdrav.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 18:52
I ja sam se opet lijepo prošetala tvojim jesenskim vrtekomTongue
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 06:10

Kako ja lavandu zaista jako volim, tako je meni kamnenjar s lavandom krasan i kad ona ne cvate, iako još se nekoliko cvjetaka nazire.. Volim tu njenu raznolikost - imirisna, zelena u proljeće, ljubičasta ljeti, srebrna u jesen.. i uz sve to toliko ljekovita!

 
A ovaj me grah lab-lab zaista oduševio. Sasvim je prekrio neugledni betonski stup na terasi, cvate neumorno, ima krasne ljubičaste mahune (ali se bojim da neće uspjeti dozrijeti sve te mahune) i ima super lišće. I iduće godine bit će na istom mjestu! Kao u onoj bajci...raste u nebo!  Smile Pun pogodak.
 
 
 
Mix svega pomalo - batati (zeleni-Hoya Hug, ljubičasti, timijan, pilea, pa čak i dvije ljetnice jedna kadifica i dragoljub... Sve će to na zimovalište gore u moju sobicu - cvjećarnu i nadam se da će uspješno dočekati proljeće. Recite mi samo moram li timijanu skratiti grane ili ga tako spremim? Mjesta imam dovoljno.
 
 
Puzavi zvjezdan otvorio je svoje bijele zvjezdice... Probat ću ga u proljeće malo razmnožiti, ovako ga imam samo na jednom mjestu.
 
 
Pokraj kamena sretno raste clerodendron trich...., dar naše Flavie Hug.
 
 
Evo i salixa, Gioo Smile
 
 
Još jedna sunčana šetnjica jesenjim vrtom je pri kraju... Hvala što ste bili - i dođite mi opet!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 07:06
Lipa je bila šetnja u tvom prekrasnom vrtu smile57
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 09:14
tooo...volim suncane setnje ,priznajem sve mi se svidjelo,ali pogled na salix posebno,ali ti to vec znas ,jel ono labud pravi drustvo salixu?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 09:17
Kad će moja vrbica biti tako lijepa kao tvoj salix (nadam se da su vrba i salix jedno te isto LOL)
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 10:53
Krasno, kao i uvijek. lavanda sjajno izgleda, mogu si mislit kak tek miriši dvorište
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 11:25
Draga anaida lavande i ja obožavam baš sam ih ove jeseni nasadila puno, ovaj kamen mi je prekrasan.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 11:53
Lijepo ti je dvorište sad na jesen,baš sam i ja neki dan razmišljala u svom vrtu da mi lab lab neće stići sazrijeti,ništa nabalit ćemo novo sjemeTongue
 
Jel da,da su lavande uvijek lijepeClap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 12:22
Uvijek je kod tebe lijepo, posebno Clap. Svidjela mi se instalacija kamen i clerodendrum Thumbs%20Up. I moj je toliki, ali je još u pitaru, bojim se staviti ga u zemlju da ga ne izgubim kao prvog.
život je more
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 12:46
Prekrasno je virtualno šetat načijim vrtomgdje si već bio uistinu, tek sada zamijetiš stvari koje u pravoj šetnji uspiju pobjeći!!!

Moram ti reči da se moj-tvoj mali puzajući aster jako dobro drži, cvate kao veliki, a i ostići su zeleni, valjda će se uspijet zakorjenit, ako uspije tek onda počinje lov za grančicama, batat crvenolisni prekrasno cvjeta, svaki cvjetić me osuševi!!!

Nestrpljivo čekam svaki dan nove sličice!!!

Pozz od Free  smile73
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 13:59
smile113bila u tvom vrtu i uživala!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 14:50

Mirice - raduje me što si mi bila u posjeti!

Gioo - uvijek kad moju ukrasnu vrbu - salix gledam, ja i na tebe pomislim, a i na našu Otok koja ju je kupila nema dugo!
 
Otok, jako brzo raste - ova moja stara je 4 godine, a bila je poput tvoje kad sam ju kupila i zasadila. Od svih grmića i drveća tada kupljenih i posađenih ona je stalno najveća.
 
Medek - lijepo te pozdravljam! Lavanda ti je moja miljenica... I avatar me odaje!
 
Smail - lavanda, kamenje.. Baš me veseli da nam se iste sitnice sviđaju!
 
Mali Kaktus - baš me čudi da nam neće stići sazrijeti grahek, pa već su tako dugo mahune ljubičaste i naoko zrele, a nikako da se osuše i da zaista grah unutra bude zreo za sadnju u proljeće.. Ja sam ga, srećom, ipak malo skupila prije ali sam se tako nadala da će biti puno više sjemenki tj. graheka..
 
Lantana - meni je ovo treći clerić kojeg mi je Flavia poslala. Jedan raste kod sveki, jedan u onom "novouređeneom otoku" kako ga ja zovem, a ovaj sam posadila na stalno mjesto tu uz kamen. Ova prva dva spomenuta su već prezimila kod mene, minulu zimu, tako da mislim da kod tebe ne bi bilo nikakvih problema kad bi ih u zemlju posadila... Ili se ti pribojavaš zasaditi ga zbog zemlje, koja je poroznija i drukčijih karakteristika od ove moje?
 
Free - baš me veseli da lijepo napreduju moje biljkice kod tebe - a isto tako je i kod mene! Sve što si mi darovala lijepo se primilo, asteri mi već cvatu također, truba se super drži, dalije također, pa onda i sve one druge trajnice, grmići, sobne biljkice, jorgovančeki...
 
Antonija - dođi mi opet!
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 19:03
"Jesen stiže dunjo moja, ne miriši više cviće, zumbul, lale, jorgovani..."
 
Ali u nekom svojem vremenu na nedovršenom prozoru mog doma cvatu muškatle, lijepe, bujne i rascvetane kao usred ljeta..
 
 
Cvate i mirisna gladiola, kasno sađena a sada pravi darak jeseni u svojoj profinjenoj, omjenoj, mirisnoj bjelini..
 
 
Oni jesu zvijezde jesenje postave, već nas i ime na to navodi - zvjezdani raznorazni.. Moj zvjezdani vjenčić na vrhuncu slave.
 
 
 
Rumene se sada i ljetni čempresi, a okružili ih oni zimzelenih boja
 
 
Dok pri ogradi žute gldiole, također odlučile obojati jutarnje jesenje magle..
 
 
I još se, ipak,  može uloviti zraka sunca koje .. žurno koraca..  Kao u pjesmi Đ. Sudete..
 
Prerano gasiš se, sunce,
bijela radosti moja,
drumovi puni su ptica
i trave crvenih boja.
U šume, u visine
snove sam poslao svoje,
jošte ni minuli nisu
niz tihe dvorove moje.

A ti se već gasiš, toneš
i crne koprene bacaš.
Kud ti se tako žuri,

kud tako žurno koracaš?
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 19:24

Anaida lijepo si to poslikala i opisalaClap

Ja sam baš danas dobila lukovice ove mirisne gladioleTongue
Prozor sa muškatlama ti je prekrasanClap
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 20:11
Bože, koji rajski prizori ...
I lijepi stihovi!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:02

Anaida prekrasno kao i uvijek ! !

Pozdrav !smile78
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:02
lijepo je kod tebe
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 144145146147148 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,404 sekundi.