Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 11:08
Evo još malo mog doma... Pokušavam slikati iz raznih kutova tako da stvorim što vjerniji dojam..
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 11:11

Moja pampasica

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 11:20
Za Sashu - magnolija (malecka) izbliza
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 22:05
Dojam je perfektan iz bilo kojeg kuta, ništa ti ne brini, zamišljamo mi kako to izgleda gledano iz bilo kojeg kuta, a izgleda savršeno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 13:21
Rekoh da svakog dana nešto radim oko kuće - uistinu je tako... Ovo je do jučer bio neugledni kutić - a vidi ga sad, zazelenio, zašarenio, zamirisao (dooobro, nije zamirisao, ali zanijele me riječi Wink )!
 
Zanemarite kućicu iza koja još nije gotova, i neće imati fasadu još neko vrijeme - ali joj bar okućnica iz dana u dan biva ugodnija, uređenija...
 
I pitanje - ovo najviše, lončanica, zapravo je pomello, niknuo iz koštice. Njegujem ga kao i limun?
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 13:28
Sjećate se kamenjara, malog?
 
 
 
Malo smo ga povećali, zacrvenili, zazelenili.... Ponekad se oduševiš kad uvidiš kako male stvari čine veeeeliku razliku!!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 14:20
Stvarno ste super sredili mali kamenjar...i prije je bio krasan, ali sad je smile227
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 14:30
Stvarno imaš pravo anaida. Kak se mali učinak jako vidi na kamenjari! smile141
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 16:21
Anaida, te kombinacije u kamenjaru su super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 17:26
Kamenje nam je ostalo od ograde, valja ga utrošiti - a ukrasnu smo koru kupili (malo je skuplja ova crvena, no trebalo nam je nešto za "bljesak" , nešto što će privući pogled a samim time i osmijeh -  pa se baš ta crvena kora pokazala najboljom za krasti poglede Smile ). Bršljan je malecki, nadam se da će uspjeti obrasti kamen, eeee, to bi bilo lijepo.
 
Btw. Oko ostalih biljaka u vrtu stavila sam znatno jeftiniji malč - ukrasnu koru (65l samo 32kn, nekog međimurskog proizvođača), ali za sada se i on pokazao odličnim. 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 17:52
Ta ukrasna kora djeluje tako atraktivno da ću si svakako nabaviti, a kako sam ove godine odlučina da neću kupovati sjemenke, jer ih imam u izobilju, valjda ću moći nešto odvojiti za malčiranje.
Crveno je stvarno "bljesak"-
Slabo se vidi bršljan, ali kod mene ga ima koliko hoćeš, pa ako ti treba - divan je onaj  bijelo zeleni s velikim listovima, a imam isto biljčice s korjenom dosta velike već.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:37
Ta ukrasna kora je super stvar. Treba samo obići sve vrtne centre, cijene variraju i do duplo. Dala bi više informacija , ali nesmijem imena spominjati, prvi mi je post zbog tog maknut. Ja sam vidjela 3 boje, smeđe ,žuta, crvena.
Vjerujte trava teško da probije igdje.
Anaida sve je super i urednost  petica.smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 10:21
Bas divno deluje ta crveno - bela a i zelena kombinacija u kamenjaru
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 11:11
pa mogu reći da se imeni sviđa , ali ja sam kupila samo smeđi malč , nisam znala da ima i u boji . - u obiju 50 lit. 35. kn 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 14:37
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ta ukrasna kora djeluje tako atraktivno da ću si svakako nabaviti, a kako sam ove godine odlučina da neću kupovati sjemenke, jer ih imam u izobilju, valjda ću moći nešto odvojiti za malčiranje.
Crveno je stvarno "bljesak"-
Slabo se vidi bršljan, ali kod mene ga ima koliko hoćeš, pa ako ti treba - divan je onaj  bijelo zeleni s velikim listovima, a imam isto biljčice s korjenom dosta velike već.
 
 
Draga Triša, cijeli sam vikend bila radosna radi ove tvoje velikodušne ponude, i sve nešto smišljam kako bih ja do tvog bršljana mogla doći.. Da, naravno da bih bila sretna kad bi mi nekako mogla poslati, samo mi reci kako!!
 
Hvala!!Hug
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 20:39
vrt stvarno odlično izgleda Thumbs%20Up
baš mi se svidja jer je još "mlad" i ima puno prostora za kombiniranje, za svašta ubaciti

a ova kora je i meni otkriće... mislila sam da su kamenčići u boji, stvarno je efektno

ma je li ono grm konopljike na 6. slici?
ne mogu vjerovati ako je

ja sam mislila da ona raste samo uz obalu, a vidi je što je lipa kod vas

ja je nikad nisam vidjela ovako lijepu, veliku i bogatu cvjetovima
ali mm je, i on je baš donio sjeme pa mi bilo čudno što mu se taj zakržljali grmić, koji je niknuo, toliko sviđa

izgleda da ipak treba puno više vode pa će je najesen premjestiti

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 20:41
p.s. zaboravih pohvaliti i kućnu zelenu idilu smile57
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 21:45
Prvo da ti odgovorim na pitanje Anaida-DA isto ko i svaki agrum(vidiš ipak netko vidi i pitanjeLOL)
Drugo,što se tiče bršljana.Da se triša ne muči,tj ne ona nego će se bršljan mučiti sa putovanjem,ja ga imam ko u priči.Zelenog  i ovog šarenog a kako smo mi skoro pa susjede(ja sam iz Vž) bu lakše meni da ti dostavim,tj.bršljanu.Ipak je on najvažnijiBig%20smile
I treće,ne manje bitno....sve je prekrasnoooooosmile79
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:04
kamenjar je jako simpa,ali po mojem skromnom mišljenju ja bih posadila kod ograde nešto(koziju krv,bršljan..) ..ko bog bi došla ta žica da se nešto penje po njoj,ovo sa korom je baš gubica smile55
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 12:28
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

vrt stvarno odlično izgleda Thumbs%20Up
baš mi se svidja jer je još "mlad" i ima puno prostora za kombiniranje, za svašta ubaciti

a ova kora je i meni otkriće... mislila sam da su kamenčići u boji, stvarno je efektno

ma je li ono grm konopljike na 6. slici?
ne mogu vjerovati ako je

ja sam mislila da ona raste samo uz obalu, a vidi je što je lipa kod vas

ja je nikad nisam vidjela ovako lijepu, veliku i bogatu cvjetovima
ali mm je, i on je baš donio sjeme pa mi bilo čudno što mu se taj zakržljali grmić, koji je niknuo, toliko sviđa

izgleda da ipak treba puno više vode pa će je najesen premjestiti

 
Draga Natalija, nije to konopljika iako je jako slično njoj (guglala sam i vidjeh ju na slici), ali na žalost - ne znam kako se taj grm zove... Možda ga netko od naših vrtlara znalaca poznaje pa nam veli koji je to grm.. Uglavnom, prekrasno cvate i pun je života - pčele, bumbari, leptirići - svi ga vole.
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.