Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 21:03
Krasno, sve u harmoniji Clap
Ono plavo je nicandra, otvorila sam temu u vrtnom cvijećuWink
Zanima me taj leptirov grm, prvi put čujem za to, može koja slikica izbliza?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marijankica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 22:56
stvarno se ima šta vidjeti
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 12:11
Anaida vrt ti je zaista prekrasan, tako uredan i tako raznovrstan....
 
P.S. znaš da mi je uspio "projekt zamio"???!!!
 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 12:57
 
 
 
Sve super i prekrasno al zanima me pasiflora.Imam ju i ja,3-ća joj je godina i konačno je cvala,jako je velika i mislila sam ju iduće godine ostaviti u cvjetnjaku i staviti uz ogradu da se penje kao što si ti.E sad neznam šo ću s njom kad se razgrana i kad ju bude trebalo skloniti u kuću.Jel ti svoju režeš ili ju odmotavaš sa žice.Ja sam ju mislila pustiti nek se penje pa ju srezati na jesen al neznam hoće li joj naštetiti. 
 
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 13:21
Evo mene k vama!! Hvala svima koji su me posjetili...
 
Niho - zelje je ukrasno, ali možda ne bi bilo loše i jestivo posaditi LOLLOL pa da je i korisno i lijepo! A za promašaje - ma ne spominji, i ja sam puuuno toga pogriješila kad sam sadila. Sad kad gledam vrt samo razmišljam i u glavi premještam - sad bih ovo posadila tu, ono tamo, ovo ovako, ono onako Big%20smile - već kujem planove za proljeće!!
 
Bromelija, Lilly, Slavonka - i ja jako volim svoju passifloru, imam dvije (kasnije ću vam ostaviti i slikicu druge..) . Moja je ove godine po prvi puta kod mene (dobila sam ju lani u jesen) i ja sam ju preko zime držala u podrumu. Tad nije rasla, a bila je veličine nekih 30,40 cm. Ovako je narasla od proljeća, otkako je vani. Prije mraza ja ju namjeravam opet odrezati na tih 40-tak centimetara i u podrum s njom.. Nadam se da će biti OK tako. Onu drugu koja mi raste iz kamenjara ću skratiti i pokriti - namjeravam pokriti cijeli kamenjar prvo borovim granama, pa zatim nekakvom tkaninom za pokrivanje zimi. Eto, pa ćemo vidjeti kako će sve to skupa izgledati na proljeće..
 
Stefkaja - puno hvala na posjeti i pozdravljam te puno!!
 
SilveK - skupljam sjeme s biljčica koje si mi poklonila, a leptirov grm sam ti slikala i stavit ću slikice. Na žalost, ove je godien i on bolestan (iako se to na slici ne vidi). Napala mi ga pepelnica, grane su mu sasvim bijele a lišće poneko smeđi i žuti.. Špricala sam ga jer me boli što je tako jako napadnut, nadam se da će biti OK.. No, upravo zbog toga ne znam da li mi je pametno probati ga rasađivati - da slučajno ne bih bolest prenijela.. Ako ozdravi tijekom ovog mjeseca, probat ću ga pelcati - lani mi je uspjelo s jednom granom, a piknula sam ih dvadesetak.. Već su me i ovdje neke cure molile, pa sm im ove godine obećala pokušati, a sad taj šok s pepelnicom.. Isto mi je i s jorgovanom.
 
Marijankica - lijepe pozdrave ti ostavljam!!
 
Proljeće - raduje me što se zamio trgnuo i krenuo!! Bravo!! Puuuno te pozdravljam!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 13:32

Tako ću i ja iduće godine ,imam i ja 2,obe prvi put cvjetaju i mislila sam jednu ostaviti preko zime u zemlji i zaštititi je al mi žao da se nebi smrzla.Donela mi svekrva sa mora još sjemena  pa ću to zasaditi u zemlju na proljeće pa ako preživi zimu ide i velika van na zimovanje.

čovjek uči dok je živ
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 13:43
Evo sada i slikica, tekst sam manje-više napisala gore..
 
Dakle, otočić sa svim i svačim. Trenutno je u njemu najveće lišće ukrasnog krumpira. Morat ću obavezno uzeti pelcere i posaditi ga kao sobnu biljku, tako da mi prezimi. Lani sam tako učinila i sad imam oko 5, 6 ovako velikih ili malo manjih grmića vani!!
 
 
 
Moja druga passiflora. Ta je k meni došla lani, u jesen, iz Rijeke (hvala Triši još jednom) i bila je malecka, 10-tak centimetara. Prezimila je kao sobna biljka u hodniku i od proljeća narasla ovakva. U kamenjaru raste. Još nije cvala, vidjela sam joj jedan pupoljak ali mali, malecki..
 
 
 
 
Pisala sam u prethodnom postu o plamenjači koja mi je napala leptirov grm, a evo je i na jorgovanu. Jako, jako mi je slab i loše izgleda. na deblu mu je deeebela naslaga bijele boje. Ja sam to oprala, pa sam poslije špricala protiv plamenjače, ali za sad još nema pomaka.. Lišće smeđi i gori, jorgovan uopće ne moža rasti i ne napreduje. Ma, baš me bole te boleštine u vrtu.. Ali nema druge - biljke morajus ame odlučiti ozdraviti, ja im tek mogu probati pomoći.
 
 
 
Za SilveK - leptirov grm. Lani je bio jako, jako lijep a ove godine je i njega napala pepelnica!! Jao meni, jao meni..
 
 
 
 
Otočić s raznim cvijećem i ukrasnim tikvicama ispod šljive..
 
 
 
Evo i ljepotica kana..
 
 
 
Iza kuće sve je više cvijeća . Uz ogradu susjedova vrta ja sadim sve više.. I imam lijepe planove za iduću godinu. Rudbecije (SilveK darovala! i ovo što je uz nih isto tako)
 
 
 
Ispred kuće - u žardinjeru sam zasadila begonije i erike (njih još lani), a dolje su mi same nikle ove cvećke lepeke - jesu li to prkosi?? One su mi i skoro najljepše pred ulazom u kuću!
 
 
Pa još pred ulazom..
 
 
 
 
Kamenjar moj omiljeni
 
 
 
I na posljetku lijevo i desno
 
 
 
Veeelike pozdrave ostavlja vam vaša Anaida!!
 
 
 
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 14:18
Anaida, baš ti se sve lijepo razraslo, a lavande su krasneThumbs%20Up
Ono ispred ulaza jeste prkos iliti "posiliživ" (Portulaca grandiflora).
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 15:08
Lijepo ti je cvijeće draga....bez obzira na vrućine i boleštine....a i meni su sve dalije bile "pobijelile"...pa sam ih morala "skratit" do zemlje...jer više nisu ličile na ništa!
Otočići su ti predivni, a prkosi i ostići suuuper! ClapWink
 
...skoro sam zaboravila pohvalit passiflore.....smile120
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:42
Tvoj vrt je raj za oči!!!!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:52
Ovo je krasno, i iza i ispred kuće i pogled ulijevi i u desno, oduševim se u tvom vrtu svaki put
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:54
Ma,sve ti je predivno.
Uživam šetajuči tvojim vrtom,daješ mi ideje jer ču uskoro raditi novi kamenjar .
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:53
Ma ne vidimo mi nikakvu pepelnicu, samo jedan prekrasan vrt, puno lijepih kombinacija cvijeća, ma sve je smile120
Da li je taj leptirov grm  budleja - ljetni jorgovan?
život je more
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 13:35
Lantana, ja mislim da si u pravu. samo što je ovaj mali i ne raste uopće u visinu nego samo u širinu. A ime leptirov grm sasvim opravdava - pun je leptira, pčela, bubica...
Štefica, Otok, Lilly, Flavia i Katruža - puno, puno vas pozdravljam i uživam u vašim vrtovima koliko i vi u mojem!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 17:49
Anaida predivno. Sviđa mi se cijela koncepcija tvog vrta. Tako bih i jaCry kad mi ne bi dolje u travnjaku "vladali" lovori!
 
Na prvoj slici otočić u sredini si napisala da ti je najveće lišće ukrasnog krumpira. A što je ono silno ljubičasto?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 17:53
Draga Baka, to je to ukrasno lišće, to ljubičasto. Postoji to ukrasno lišće krumpira u dvije varijante - ono svjetlozeleno (imam ga i ja ispod šljive, vidi se na slici) i ovo ljubičasto.  
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 19:32
Hajde šalji one Astibe meni i triši možda prođe nekako -triša će dobiti njoj neće zalutati ali postoji mogućnost da vamo može -ja njih još nisam zaboravila i ne odričem se ja njih tako lako da znašsmile232
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 21:50
Sve lijepo, leptirov grm prekrasan!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 13:44
Niho, probat ću još jednom, čim malo zahladi poslati Triši!
Bergenia, i meni je  leptirov grm jako lijep i zato me je užasno žao što ga je napala bolest..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 21:13
smile213------------ Samo ti šalji stiće  ništa ti ne brini 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.