Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 09:00
Nove slikice osvježene okućnice - padala je kišica ovih dana, nije jako puno, no dovoljno da živne trava i cvijeće.
 
U punoj bujnosti - moj kamenjar. Ovih dana namjeravam preseliti lavandu iz njega (presadit ću ju ispod one postojeće lavande koja ograđuje terasu, bit će to malo polje moje omiljene lavande), a useliti još majčine dušice u njega.
 
 
 
Ovako izgleda "kontinentalni" puzavi ružmarin u mojem kamenjaru. Velik je kao kuća Smile  - a pola sam ga već porezala i osušila za začin!!! Ispod njega miris širi majčina dušica. Kad sam vani samo rukom prođem kroz ružmarin, dušicu, lavandu - i mirišiiiim i uživam u bogatstvu prirode...
 
 
 
Ispod ove lavande ću zasaditi još nekih 6, 7 sadnica - to planiram uskoro. Tako ću imati dva reda lavande, jedan ispod drugog, onako kao kaskade..
 
 
 
Pogled na mali kamenjar od gore
 
 
 
Puzavi zvjezdan u malom kamenjaru
 
 
 
Na sredini vrta otok cvijeća raznolikog.
 
 
 
Na vrh brda vrba mrda - ali nema brda.. Ima ukrasnog zelja u ponožju vrbe.
 
 
 
A ovo su dvije glavice ukrasnog zelja koje se se nekako u rastu u samom podnožju ispreplele i sad ovako izgledaju. Zaljubljeno zelje!
 
 
 
Ispod ukrasne trave u mojem Ivica kutku širi se ljubičasta ivica (ajuga)
 
 
A ima u tom kutku još puno svega.. Ovo je tek polovica istog.
 
 
 
S druge strane ograde ovako to izgleda
 
 
A onda se okrenemo i opet pogledamo
 
 
 
Idemo sada provjeriti što sve cvate u vrtiću mojem..Cvatu dalije i lepi dečki (cinije)
 
 
Cvatu i bijele cleome
 
 
 
Pijetlove krijeste (?) cvatu crveno..
 
 
i bijelo
 
 
 
Jesenske bijele ljepotice anemone
 
 
 
Plavkasto, nježno cvate nicandra
 
 
 
Ljubičasto, nježno, mirisavo cvate leptirov grm
 
 
 
Crvenkasto cvatu i ovi ljepotani
..... ime ne znam
 
 
 
Ljubičasto lišće ukrasnog batata daruje nam roza cvjetiće, a i par ivančica i kadifica tu uočavam
 
 
 
Cvatu i kane, i u podnožju njih cvate bordo mirisna kunica, te dva ljetna hibiskusa koja ću morati ubrzo presaditi u tegle jer su noćne i jutarnje tempreature ispod 15-tak celzijevaca...
 
 
 
Mini rasadnik svega i svačega - pola ni ne znam što će biti, sli volim iznenađenja pa je OK!
 
 
 
Mirisne muškatle, a u sliku se ugurao i limun.
 
 
 
Raste lagano i moja visterija, dobila sam ju proljetos i bila je mala, malecka
 
 
 
I još ova sličica i veeeeeeliki pozdrav!!
 
 
 
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 10:57
Sve prekrasno kao i uvijek! Clap Ono jesu pijetlove krijeste, a ono s crvenim cvijetom je balsamina impatiens, ilitiga lijepi dečki ili breskviceWink
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 11:26
Bravo, sve pohvale!!! Jutros sam se prošetala tvojim vrtom i uživala, ne znam što bi istaknula, sve ima svoje čari. Kamenjar, cvjetni otok, kameno-žičana ograda, i još toliko sitnica koje mi se sviđaju.  Samo tako naprijed!!!Smile
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 11:55
Uživala sam u šetnji!!!!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 15:20
Šta reči nego jedno veliko .
Imam namjeru sada na jesen presaditi veliku lavandu .
Reci mi , da li bi ju bilo dobro podrezati i da li bi se mogle njezine vršne reznice sada pelcovati ?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 15:42
Anaida, ovo je prekrasno, neznam što bi drugo rekla, osim da treba pomno pregledati, uživati i ukrasti poneku ideju
Thumbs%20Up
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 16:10
ponovo sam šetala tvojim vrtom i opet sam oduševljena cvijetnim otokom i kamenjarom- božanstveno-

zanima me puzavi ružmarin, dali on ostaje vani preko zime????????

pozzzsmile78


















Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 18:58

Uživam kako su tvoji cvjetni otoci tako bogati cvijećem! Izgledaju tako raskošno!Wink

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:22
Anaida ovo je jedna fantastična reportaža o tvom vrtu. Prekrasan je onaj zid, puno zgodnih ideja, lijepog i rascvetanog cvijeća, sve u svemu smile120
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 00:13
Prekrasne kombinacije cvijeća i sve na svome mjestusmile99 Baš imaš zlatne ruke zasmile161 .

Moj batat ima drugačije listove zelenije, svejedno završit će u konačnici u rerni i mojim ustimaLOL Jedva čekam da ga probam. Zamisli vrtlara koji uživa pojesti svoj cvijet, to je pravi vrtlarLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 09:50
skladno i uredno,volela bi da je i moj vrt takav
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 12:47
SilveK hvala na pohvalama, na podatcima o imenima biljaka a najviše hvala na samim biljkicama koje su našle dom kod mene, narasle velike i sad već skupljam naveliko njihovo sjeme za iduću godinu!!
 
Drage moje Hoya, Lantana, Otok, AgavaL, Lilly, Bromelija, Gioiaa, Bergenija, Smrčko - hvala vam što me posjećujeue i hvalite. S jednakom radošću ja šetam vašim okućnicama!!
 
Štefice - mislim da ti je sada i pravo vrijeme za uzimati reznice lavande. Držim fige da ih se što više zakorijeni!! Ja sam ih također nekoliko popikala uokolo kad sam rezala lavandu, bumo vidjeli kako će napredovati.
 
Bromelija - ove godine po prvi put imam taj ružmarin zasađen u kamenjaru i ja ću ga probati ostaviti vani, ali ću cijeli kamenjar zaštititi. Prvo ću ga pokriti borovim grančicama, pa na njih staviti kupljeni "pokrivač" za biljke. I nadati se da mu je to dovoljno da prezimi!
 
Smrčko - ima dosta vrsta tog ukrasnog lišća, meni je predivno jer se jako raširi a bez ikakve brige. Sad sam već nekoliko reznica zakorijenila i za unutra, tako da mi prezimi. A u proljeće opet vanka!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 08:49
kod tebe u zraku sve nešto divlje od opojnih mirisa svih silnih biljaka....
jako bogato i lijepo sređeno - ništa nebih izdvajala jer je sve super... smile141
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 19:34
Što reći ,osim smile227obožavam tvoj kamenjar...ružmarin,lavanda...
Predivno sve sređeno ,od kamenjara ,otočića ,ograde...
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 19:52
Prekrasan ti je kamenjar,ja ništa ne bih mijenjala,ona lavanda je savršena točno tamo gdje je!!!!Clap
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 20:52
Kontinent isprepleten mediteranom....... vrt pun boja i mirisa........ Anaidin vrt!!! Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 22:08
predivno prava ljepota smile57
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 08:36
Nata, Željka, Lika, Korijenko i Rosa - hvala vam što ste bile tu, lavandu sam već preselila, a slikice ću staviti kasnije!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 10:04
Lavande su ti predivne. Jake i zdrave!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 11:31
Anaida prošetala ponovno tvojim vrtom i ne mogu se načuditi koliko promjena u tako kratkom periodu. Sve je tako lijepo i skladno. Oduševila me kombinacija kamena i zelenila. Užitak je šetati tvojom okućnicom. smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.