Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Presađivanje borova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Presađivanje borova

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Presađivanje borova
    Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 15:45
Molio bih sve vas, iskusne, da mi javite kada mi je najbolje da presadim boriće iz tegle (kante) u zemlju?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 15:49
Sad.Više nisu tolike vručine da bi se sušili.Samo,kad presadiš,moraš ih svaki dan zaljevati,barem 2-3 tjedna.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 18:01
Najbolje vrijeme za presađivanje borova iz tegli je od ranog proljeća pa sve do kasne jeseni. Teglu sa borom prilikom presađivanja potopite u vodu da se dobro namoči.   Jama neka bude dovoljno duboka i dobro drenirana. Nije slabo dodati nešto šote i pomiješati sa zemljom kojom čete zatrpati jamu. I to je to.   Ako živite u području koje preko ljeta oskudijeva sa vodom, dobro je prve dvije godine za vrijeme velike suše povremeno zaliti.   Borovi su vrlo osjetljivi na mokre noge i voda im je glavni neprijatelj. Nikako ne preporučujem zalijevanje borova svaki dan prva 3 tjedna. Sam posjedujem 20tak borova i evo slika moga prvijenca. To je Pinus nigra, njega sam prvog posadio 2001 god.

[/IMG]
Na vrh
basy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje basy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 13:38

Bog svima,da li netko ima iskustva sa presadnjom čileanskog bora, naime trebali bi ga premjestit iz jednog mjesta u vrtu na drugo (nažalost izabrano krivo mjesto ), sad ima oko metar i pol.

Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 18:59
To misliš čilsku jelu (Araucaria araucana) ?
Na vrh
basy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje basy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 07:30
Da , mislim na Araucaria araucana, bojim se kako bi podnijela presađivanje .Molim vas za savjet.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 07:55
Moram reči, da je prije 2 g-3 godine jedan gospodin iz Ljubljane poklonio jednu araucariju, visoku oko 2m, ljubljasnkom botaničkome vrtu. Iskopali su je, a nije se primila. Ake če več presadživati onda ne ka bude na njoj što više zemlje. Prvo oko nje iskopaj upromjeru možda pola metra okrugli"kanalčič", i poslije polako je podkopavaj. Ali možda bi bilo bolje. Da prve godine napraviš samo kanalčič, pa nazad zaspeš za zemljom, onda če se korjen počet da se razgrana sa sitnim korijenom i onda je presadiš sledeče godine. Daj ptitaj još na forumu Svet biljaka, tamo češ dobiti još koji savjet :http://www.svijetbiljaka.com/Forums/viewtopic/t=2161/start=690.html
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 07:57
http://www.svijetbiljaka.com/
Na vrh
tomislav_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:19
pa najbolje bi bilo za presadjivanje u proljeće, ja sam presadjivao u proljecei nisam imao problema primilo je se super, samo ako je susa zalijevati i to je to..
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 00:51
Tomislav,koliko je bila velika ta koju si presadio?A zanima me i u kojem si je mjesecu presađivao?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.