Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
Korisnik
Poruka
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 11:27
Originalno poslano od člana Semira Semira napisao:

Baš je velika, Jasmina. Možeš ti to riješiti i makazama. Wink



Pa....mogao bi koji rez i da zaluta..........Wink.Javi adresu na pp
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 11:33
Jasminaa, malo je cudno da jos nije cvala. One cvatu vec prve godine, a reznice odmah, cim se zakorijene. Neki dan sam citala da je poticaj za cvjetanje zasusivanje, zalijevaj tek kad jedno 4 cm od povrsine bude suho. I mora imati sunca.
Po forumima se mnogo ljudi zali da im ne cvate. I moja susjeda ima jednu  ogromnu koja je lani cvala, a ove godine nista. Mislim da vrijedi probati ovaj savjet, ne mozes izgubiti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 11:46
Ja mislim da sam baš tu grešku i uradila,mnogo je zaljevala Embarrassed.Sunca je imala,jedino to zaljevanje,bilo je možda malo previše.Probaću baš sa tim zasušivanjem Smile
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 13:17
Hvala Jasminaaa, ali imam je.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 20:10
Frida....danas sam malo promatrala listiće i grančice moje pandoree....ona ima isključivo po 5 listića po grančici - 4 bočna i jedan na vrhu....a tvoja vidim ima više listića...znači da je neka druga vrsta u odnosu na moju.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 21:50
moja ima 7 listića...i dalje je nepoznanica na mom balkonu, ali neka je...jednom ce procvasti ( bar se nadam) pa ce sve biti puno jasnije...
hvala vam svima na trudu da joj dokučimo ime...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 08:43
Frida,
 
Stavila sam za vikend pandoreu pored podranee, evo ti razlika:
Pandorea ima 5-7 listica na stapki, podranea 9-11.
Pandorea ima skroz gladak rub lista, podranea reckav
Pandorein list je kozast, podranein je skroz tanak.
Pandorein listic uvijek stoji potpuno otvoren i ravan, podranein ima tendenciju da se savija na uzduznoj zili.
 
Po ovome, tvoja je blize pandorei, prema slici.
 
Pod kojim si imenom ti to dobila? Podranea i pandorea su relativno rijetke biljke kod nas, ali je campsis veoma cesta, a i campsisa ima vise vrsta, a i on je dosta slicnog lista.
 Tvoja je  biljka i vjerojatno malo drugacija i zato jer je u hladu, mene je to zapravo u prvi tren navelo da budem sigurna da nije podranea.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 11:45
Draga Nina, jako su korisne tvoje informacije Big%20smile! Kažeš da tvoja pandorea ima i po sedam listića na grančici, a ja kod svoje nisam primjetila da ima po 7, kod mene isključivo po 5 na grančici! Mogla bi nam pokazati koju sličicu svoje da vidimo!
....moja pandorea (tj. od Dude-Lave i moja Big%20smile) se za sada super ponaša! Stalno joj se otvaraju novi cvjetići, a danas sam vidjela da je stvorila i nove cvjetne pupoljke! Također tjera i nove listiće. Super! Zalijevala je još nisam (osim prvi dan kada je stigla) i vidim da je zemlja još vlažna pa niti neću dok se zemlja ne prosuši.
 
evo par sličica moje pandoree jasminoides
 
ovdje je sa strane "čuvaju" krumpirko i plumbago LOL
 
jedan cvjetić pandoree
 
....i novi cvjetni pupoljci koje sam danas primjetila..rastu istovremeno kad i novi listići...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 13:35
Ja sam jučer otkinula grančicu od jedne velike penjačice, cvijet je kao na ovoj Flavijinoj slici, ali listovi su šareni - bijelo zeleni.
Bi li to mogla biti pandorea?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 14:15
Bi Otok....to je šarenolisna pandorea....i čini mi se da mi je "negdje u glavi informacija" da cvate malo jače rozo u odnosu na ovu moju! Super Otok! Nadam se da će se uspješno ožiliti! Wink
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 11:37
Kupila sam si i ja pandoreu: čitam vaše postove gdje piše da podnosi do -5 što meni teta (naravno) nije rekla. Njezine su riječi bile da prezimljava u svim uvjetima i da ju slobodno mogu posaditi u vrt uz lojtricu! Hm, hm...a kod mene po zimi zna biti i do - 10 (neke zime) ali ne mogu riskirati!
Za sada ide u pitar i po zimi ću ju spremiti a za dalje ćemo vidjeti!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 13:51
Bergenija, a kad budemo vidjeli slikicu nove pandoree? smile202
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 21:34

Može kad procvjeta?! Kad napravi prvi cvjetić uslikam ju!

Malena je, al' će narasti (barem se nadam)!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 00:14
Eh, te tetice! Sve moze i na suncu i u hladu, sve cvate i zimi i ljeti, sve prezimljava svugdje i sve je ljekovito! Bajka!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 08:06
Samo da vam dam kratak izvjestaj o tome kako podnosi zimu u mom negrijanom plasteniku, gdje je najniza temp. ove zime bila 3C, dvije noci zaredom:
Na jednoj prethodnoj buri na kojoj je bila vani malo je ostecena,ali ne previse. Sada intenzivno pusta mlade izbojke, i super se drzi na zimskim temperaturama bez vjetra i sa mnogo sunca danju.  Javim kad bude prvi novogodisnji cvjetic!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 10:50

pandorea, u negrijanom plasteniku, naveliko vec pusta mladice. Jos nema pupoljaka, ali ih ocekujem uskoro.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 15:55

Evo je, bas me obradovala!


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 23:52
Nina, prekrasna je. Ona moja(tvoja) još nije cvjetala :-(
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 09:14
nina baš joj je lijep cvijet Heart
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 09:47
da vam dam izviještaj za moju koja je ostala u vrtu,vidim ja grančica je zelena ali ne mrda i nije mi dao vrag mira otkopala sam ju i fijasko naravno nešto je izgrizlo korijen baš sam ljuta tako da sam ostala bez nje ...hm morat ću u nabavu nove,vidla sam ove zime vani u vrtu veliku sa rozim cvijetovima uredno je cvala usred zime...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.