Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć kod bolesti i uzgoja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć kod bolesti i uzgoja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 21:14
Pozdrav! Ova tema je zaista korisna, samo mi nije jasno zašto ljudi nisu na njoj, kao da svi imaju sve zdravo ko dren . Ja nemam grrrrr, UnhappyCry. Svake godine gubim bitku s običnim vodenikama. Prije nekog vremena počeli su joj listovi bljedjeti , nakon toga venu i požute te otpadnu. Sad je toga sve više. Ne zalijevam niti ne dohranjujenm previše , baš kako bi trebalo. Nametnika vodenike nemaju, za preventivu ih špricam tu i tamo protiv raznih ušiju, tripsa... I još imam jedan problem, nikako da mi ostanu preko zime do proljeća. Molim pomoć, naročito za smještaj po zimi.Smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 21:52
Možda ti se čini da nemaju nametnike, vodenke obožava crveni pauk. Za njega se mora kupiti poseban insekticid u poljoprivrednoj. Teško se uočava na listovima vodenke , a upravo se sa biljkom dešava kao što si navela . Takođe može se proširiti i na druge biljke batat, jasmin, diplandeniju,kadificu, ukrasni timjan, fuksije, kale, hederu- bršljan.....Confused

Čini mi se da ne voli pelargonije, lanatane, jednogodišnje vince, ...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 11:07
Hvala smrčko, a koji bi to bio insekticid za crvenog pauka, molim te, tako da i to probam pa da vidim da li će se što promijeniti. Big%20smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:18
Mi smo ovo ljeto imali na ogradi (drvena) od terase puno malih sitnih sitnih crvenih zivotinjica koje su nam isle i po cvijecu ! Da li je to taj pauk ili vi mislite nesto drugo ?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 23:49
I ja sam vidjela sićušnu, jedva ju primjetiš, crvenu životinjicu, ali nisam sigurna da li je to pauk. heheh zato bi ja insekticidBig%20smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 22:41
Ali kad su pocele zagorske magle te zivotinjice su nestale bez traga !
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 23:30
Ja sam sve pošpricala s insekticidom i dodala crveno ulje, iako je već jesen, izgleda da sam bar na nekima malo usporila najezdu! Ničemu nije štetilo a izgleda da je malo pomoglo, samo što bi trebalo bar savaki dan špricati ali mi nisu ove kiše to dozvolile. Sutra ću još dodati i malo vode od namočenih ljutih feferona, pa neka sve uvene do kraja ali ću se bar riješiti tih groznih nametnika koje uopće ni ne vidim!Big%20smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 15:08
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Pozdrav! Ova tema je zaista korisna, samo mi nije jasno zašto ljudi nisu na njoj, kao da svi imaju sve zdravo ko dren . Ja nemam grrrrr, UnhappyCry. Svake godine gubim bitku s običnim vodenikama. Prije nekog vremena počeli su joj listovi bljedjeti , nakon toga venu i požute te otpadnu. Sad je toga sve više. Ne zalijevam niti ne dohranjujenm previše , baš kako bi trebalo. Nametnika vodenike nemaju, za preventivu ih špricam tu i tamo protiv raznih ušiju, tripsa... I još imam jedan problem, nikako da mi ostanu preko zime do proljeća. Molim pomoć, naročito za smještaj po zimi.Smile


Opet malo kasnim, ali eto takav mi je posao.....Tongue

Pošto ste prošli teme špricanja ja ću ti odgovorit za spremanje.....
Odgovor na tvoju žalost nije pozitivan, vodenka je dosta zeznuta biljka za prezimljavanje u kući, podrumu ili slično!  Dakle ako nemaš plastenik sa grijanjem zaboravi, a sad još jedna sitnica, vodenka je jednogodišnja biljka koja se kod nas prodaje po relativno niskoj cijeni ( 2-4kn) pa  ne vidim razlog čuvanja preko zime....
Na vrh
figuar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje figuar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 21:00
zanima me sto upotrijebiti da ubrzam otvaranje cvijetova tj. cvjetanje balkonskog i vrtnog cvijeća...??
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 19:30
Pozdravljam temu
i odmah da iskoristim stručni kadar i pitam sto da radim sa oleanderom na kojemu se od prošle godine sa donje strane lista pojavile bijele točkice. Mislila sam da će to proći tjekom zime, ali nisu. Ponovo se nalaze na istom mjestu, a oleander mi izgleda nekako tuzan!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 20:09
Pogledaj da ti to nisu štitaste uši. One ti sisaju biljku i ona stradava, mislim da vole oleandere.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 22:12
da, to je to! nešto slično imaju i ruze?
sto je najefikasnije u iskorijenjivanju ???
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 22:24
Prešlo ti je sa biljke na biljku.

Prvo ako možeš biljku uroniti nadzemni dio u vodu ( ako je u posudi). Stavi papir na zemlju i vrećicu da možeš naopačke izvrnuti. Drži biljku u vodi sa malo sapunice za suđe 15-tak min.

Nakon toga probaj mehanički iglom uništavati što je ostalo od uši, i premazuj uši alkohol+ voda otopinom.

Preventivno špricaj sredstvom za uši i bjelo ulje može pomoći.

http://www.herbos.hr/Default.aspx?art=198&sec=150
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dejica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dejica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 20:23
dali mi mozete reci kako unistiti zelene bube na ruzama.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 22:12
Ja te uši riješavam actarom, koju imas kupiti u poljoprivrednim apotekama.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 17:21
imam veliki problem sa Gvinejma,vodenike hibridne ,znam da poticu sa Nove Gvineje ali uzgoj i odrzavanje nista.zasadila sam ih kao balkonsko cvijece, mjesec dana su izgledale prijelepo a onda jedna po jedna se osusile .Sada imam samo jednu od 25 ,srce da mi pukne a najgore je to sto balkon izgleda jadno .Moze li mi neko pomoci savjetom sta da posadim u cetvrtaste tegle na balkonu da bude u polusjeni dekorativno i cvatajuce a da se sadi sad u 8mj.

Zahvaljujem na pomoci i savjetu.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 16:19
Zaista sam odusevljena Vasom podrskom i dobrim savjetima HVALA
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 13:01
novopazovćanka ja bi it rado pomogla ali već sam se davno pomorila s tim da mi vodenike ne uspijevaju (barem ne kod mene na balkonu), one čini mi se vole baš mjesto gdje je malo ili nikakvo onečišćenje zraka..i smeta im jako popodnevno sunce..
vodenika nova gvineja mi je cvjetala ovog ljeta i lijepo se držala, malo sam ju imala u dnevnom boravku pa malo na balkonu u sjeni, i onda sam učinila strašnu pogrešku, izlila sam u teglu ostatak tekućeg gnojiva (nerazrijeđenog)Confused i normalno da se spalila i posve propala
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 12:14
Veliki neprijatelj vodenki , baš tih gvineja (kako ih već nazivate) je crveni pauk. Biljka se mora preventivno špricati protiv napada i to stalno u više navrata. Jedva je vidljiv i kad god imam vodenke je živa muka jer prvo njih napada.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 16:20
zahvaljujem s emari i smrcko ,mozda sa zakasnjenjem ali i mojim vodenikama je kraj sumnjam da cu ih vise ikad drzati toliko su me izmucile ovo leto.<3
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.