Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć kod bolesti i uzgoja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć kod bolesti i uzgoja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 21:27
Dragi moji, dajte mi recite, da li " smrdljivi martin" može naškoditi biljkama ? Naime, zadnjih nekoliko dana ih viđam kod mene u dvorištu, posebno na hibiskusu kojem otpadaju cvjetni pupovi netom prije nego se otvore ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 21:56
Stavljam ovu sliku sa bubama na oleandru. Našla sam jednu buba maru i stavila je među ove žute bube. Buba mara je pojela dobar dio tih buba ali bila je samo jedna buba mara i nekuda je otišla a još buba je na drugim listovima ostalo. Da li pomaže neopitroid?

Naprašit ću sutra pa ću javiti rezultat.

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 22:04
milica7...neopitroid pomaže, imala sam ih i ja na dva oleandra - te neke žutonarančaste buice, naprašila sam i sve je ok prošlo, buba nema, a oleandru se nije ništa dogodilo
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 22:15
Moon, hvala na tvome iskustvu. Sutra ću naprašiti, žao mi je da propadnu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 22:18
Imam još jedan problem. Na stabalcima  vrtnog hibiskusa se  uvijaju listovi a na granama se pojavilo nešto kao lišaj. Obilježeno je da  se bolje vidi. Stalno cvjetaju ali jako slabo se pojavljuju novi listovi, odnosno grančice i ništa ne napreduju. Kako im mogu pomoći?
Ovdje se vide i uvinuti listovi sa nekim izraslinama.






Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 13:12
Na mojim oleandrima nema više žutih buba. Neopitroid je pomogao.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 14:07
to su vjerojatno lišajevi poribajte sa bakrom ošpricati malo
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 17:45
Hvala, admine, ali ne znam što je to bakar za špricanje, da li je to modra galica?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 19:59
milica7....drago mi je da si naprašila neopitrodom i uvjerila se i samaThumbs%20Up
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 11:38
Suprug je u subotu sadio voćke pa je bacio i malo konjskog gnoja u granulama kraj mojih proljetnica. Hoće li mi cvijeće izgorjeti? Uopće ne znam kak mu je to palo na pamet? Cry
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 12:16
moje klijance su napale neke mušice koje ih jednu po jednu papaju...kako da ih se riješim a da ne uništim nježne biljčice koje su tek proklijale?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 23:48
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Dragi moji, dajte mi recite, da li " smrdljivi martin" može naškoditi biljkama ? Naime, zadnjih nekoliko dana ih viđam kod mene u dvorištu, posebno na hibiskusu kojem otpadaju cvjetni pupovi netom prije nego se otvore ?
 
Glikice, smrdljivi martin nije štetan za cvijeće, on se hrani uglavnom sokovima drveća, voćem, a jede i druge insekte. Znači, štetu može prouzročiti u bjelogoričnoj šumi i voćnjaku, a ako jede i druge insekte, možda je čak i koristan.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 11:12
Pozdrav svima :)

Jučer sam na daliji primjetila po listovima bijelu plijesan, kao točke koje se bijele. Neznam što je to pa vam molim za pomoć i savjet. Imam neko sredstvo Calypso pa sam mislila s tim pošpricat.


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 12:01
orhideja4, mislim da ti to sredstvo neće pomoći, to je za uši, a ovo bi bila pepelnica (bar mi se tako čini), za početak dok ne nabaviš neki fungicid, probaj u litru vode staviti malu žlicu det.za suđe i praška za pecivo i stim pošpricaj, doslovno svaki list operi, možda pomogne......ostatak te pripremljene tekućine nemoj držati zatvoreno jer bi se mogla boca rasprsnuti.....
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 19:25
Originalno poslano od člana samba samba napisao:

Suprug je u subotu sadio voćke pa je bacio i malo konjskog gnoja u granulama kraj mojih proljetnica. Hoće li mi cvijeće izgorjeti? Uopće ne znam kak mu je to palo na pamet? Cry


ja tim gnjojem jednom godišnje nahranim SVE cviječe u vrtu.....poljubi M Wink  sad če ti tek sve nabujati
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 19:53
Hvala pčelice7...znači da s tim našpricam i odmah operem cvijet pod tušem ili kako?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 10:09
orhideja4, ne treba oprati biljku, neka to ostane
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:24
Neopitroid najbrže pomogne kod ušiju i raznoraznih bubica - provjereno.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 08:06
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Neopitroid najbrže pomogne kod ušiju i raznoraznih bubica - provjereno.



 
I Mospilan je jako dobar
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2015 u 00:53
1.Moju  živicu, lovor višnju je napala plemenjača...Koje je najefikasnije sredstvo za suzbijanje?
 
2. Prošle godine je grnja napala lozu... ove godine je opet ima i pored špricanja. što savjetujete? Mogu li se trajno riješiti te bolesti  i kako da zaštitim lozu da se više ne vrati bolest.
Grozdovi su bili crni i truli... ništa od grožđa nije bilo...
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.