Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ideje za vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ideje za vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ideje za vrt
    Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 18:02


Evo, mene je ovaj prizor doista dojmio, a kad sam se i približila uvidjela sam da iza ograde raste biljčica koja će zakloniti i ovaj betonski stup koji jako upada u oči!!! Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 22:25
eto me nazad,a što nebi tu.
E sad ja nemam nekih takvih ograda no ja ogradim dio sa cvijećem sa svim i svačim.Ovako nešto....staro drvo a i cvijeće raste iz njega
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 22:30
Ako nema mjesta u vrtu raste i na kamenusmiley2
stara košarica,malo sam je ofarbala
Ovo je korjen neke palme koja mi je smiley11,pa i on posluži za pokoju biljku
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 23:14
Kako nas malo ima vrt,ja sam mislila otvoriti neku temu sa tim idejama ali da mogu i ovi sa terasama sudjelovati.Recimo u šta sve sade cvijeće?Koriste li samo kupovne tegle,klasične,ili"smisle" nešto.Ja sadim u sveBig%20smile
Ovo je kupovno,jel za cvijeće ili nije no zgodna mi je ukrasna tegla
To sam pokupila kod susjeda,skoro pa na smeću,i kad se malo opere može poslužiti za cvijeće
naravno da bez pegle neideBig%20smile
 


Ažurirao shasha - 11 Lipanj 2007 u 23:16
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 22:12
Ja pokušavam doći kod susjede do košare,no sad je dobila mladu i nadobudnu snahu pa mislim da će cura to iskoristiti.A neka,barem mala ima volje ,meni će biti ljepo i kod nje to vidjetiWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2007 u 10:39
Ja kupila jedan kišobran-košarusmiley_146,biljke sam sama ubacila,naravno
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 09:57

Staru ciglu možete iskoristiti tako da je poslažete u neki oblik, napunite unutra zemljom i posadite neke biljčice.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 08:59
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Kartuža, molim te da mi objasniš kako si to izbetonirala u lavoru da si mogu kod MM naručiti.
Odlično i originalno!!!Smile
Pa, uzmeš lavor, staviš u njega foliju (ja sam stavila vreću za smeće), napraviš beton od šljunka, malo perlita i sitnog stiropora- da  posuda bude lakša, cementa i vode. Beton neka bude malo tvrđi, sipaš ga u lavor, na dnu zabodeš nešto za rupice,npr.cijevčicu za sok, onda fino rukama povlačiš beton na više, uz stranicu lavora. Ako je dovoljno suh, beton neće kliziti, a ako je prevlažan može se staviti manji lavor  da se dobije oblik.
 To isto možeš raditi sa kartonskim kutijama. U veću kutiju staviš foliju, na to beton, pa opet folija i onda na to opet manja kutija. Ako kutije nisu čvrste ,posude ispadnu malkice izbočenih stranica ali izgleda lijepo. 
To ću raditi ovih dana pa ću poslikati.
 Inaće stalno nešto betoniram i zidam. Prošle godine zazidala sam si malu dignutu gredicu ,
 
 
u kojoj je sad već puno veća lavanda( sijala sam je sama)
 
...pa jednu  stepenicu uz terasu
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 17:57
Kartruža, ovo je fenomenalno. Nego daj ti meni recept za beton. Ja žicam dragog već godinu dana da mi na terasi napravi jednu stepenicu i stalno viče budem, a kad ga pitam da mi kaže kako se radi i da ću ja sama napraviti onda se razvalja od smijeha i kaže da se ne brinem da će to on napraviti Confused 
 
Dakle recept je... Onak mi napiši ko za kolač LOLLOLLOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 18:10
Recept za beton: 1 lopata cementa
                         3-4 lopate pijeska
                          vode "koliko pita" (kao da mjesiš kruh)
Najprije moraš stepenicu zašalovati- znaš ograditi sa daskama, staviti malo betona okolo, a unutra kamenja, da se troši manje smjese.
Količina betona ovisi o veličine stepenice. Radila sam i to, ali s malim količinama za povezivanje kamenja u vrtićima.
Evo recept kao za kolač. Ja sada svoje kamenje u vrtići povezujem inokol ljepilom za ppločice i to nekim fleksibilnim, to mi se pokazalo savršeno.
 
Evo malo sam se našalila, ali to ti je to - nije to neka filozofija.                        
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sunčica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 21:10
na stablu odrezanog drveta, napravili smo hranilicu za ptice. iako ptičice ne dolaze, imamo zgodan ukras u dvorištu.

evo, i jedne najnovije "proljetne" slike:
 

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 12:39
za sitnije cvijeće



upotrijebite staru ploču Tongue

ideja sa:  http://www.craftster.org/



savijenje ploča - radi se ovako:

pečnicu zagriješ na 100 stupnjeva

lonac čiji je promjer otprilike kao sredina ploče ili malo širi -okreneš naopako.....na njega staviš ploču 
i staviš u pečnicu.....pečeš koliko hoćeš....odnosno dok ne budeš zadovoljna s tim koliko se ploča isavijala
ali ne predugo da se ne prepeče
izvadiš iz pečnice ali nemoj skidati ploču sa lonca dok se ne prohladi

i to je to Wink

Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 10:21
....hvala, hvala....probati cu pa cemo znati
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 17:20
Arwen , evo pokusat cu opisati postupak pravljenja male posudice od CD-a:
   Zagrijes pecnicu na 150 stupnjeva...na resetku stavis čašu ( obična za vodu , debljeg stakla, promjera dna oko 4 cm) koju si okrenula naopako i na nju stavis CD...to stoji u pecnici otprilike 20 ak min...ne znam sad tocno, ali vidjet ces da se CD svija prema dolje...tada izvadis oprezno cašu i cd ( uhvati čašu rukavicom) i drugom čašom( otvor čaše na Cd, tako da ulazi čaša u čašu) odmah pritisni CD prema dolje ( uz rub prve čaše - koliko ide). to se odmah ohladi i CD ostaje čvrst tako savijen...svaki CD napravi drugaciju posudicu..zatim smo bojali CD-e akrilnim bojama izvana, a unutra su ostali sjajni)...
Valjda ces razumit sto sam napisala...pokusat cu naci slike pa ih staviti...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 09:11
Ne znam kuda staviti fotkice... Jel' ovdje OK? Naime, radili smo malo drugačiju ogradu... Pa koga zanima -
 
Na jednoj sličici su gabioni (kavezi) u koje se slažu kameni, lomljeni. A na druge dvije gotovo pa završena ograda. Ovih dana stavljamo završne kamene pa ću staviti i krajnji rezultat.
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 06:20
Evo, ovako izgleda završena. Kućica još nije završena, Embarrassed , ali ima godina... Okućnica se uređuje s ljubavlju, polako...
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 15:17

Ja našla prekrasan link sa bezbroj ideja za vrt, okućnicu..

Pogledajte, prekrasno je

http://www.garten-vorher-nachher.de/

 
(admine, ako ne smijem tu ostaviti link, molim prebaci i oprosti)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 22:32
Napravila sam ovaj dio kao vrt za svog 7 godisnjaka , ima dvije traktorske gume ispunjene zemljom i ove godine je posadio jednogodisnje cvijece.
Jednostavno je za sjesti na rub kad kopa i sadi, zemlja se brze ugrije.
Sljedece godine je povrce na redu.
 
 
Crni materijal oko guma sprijecava korov a prekriti cemo ga sa malim kamencicima.
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 22:36
Iskoristili smo stari pjescanik i posadili tikvice.
 
 
 
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 23:49
Hm..dobra ideja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.