Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni jorgovan - buddleja daviddi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni jorgovan - buddleja daviddi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 07:19
sorry, mislila sam da si ti, znam da je nešto spominjano pa sam vas zamjenila Embarrassed

ma da, često se prodaje svašta, pogotovo na našim domaćim oglasnim stranicama gdje ekipa kupuje sjeme na stranim stranicama, veće količine, povoljno, onda razdjele pa preprodaju da bi zaradili
a uopće nemaju i nisu nikad imali tu biljku

i onda se najčešće i koriste nečijim slikama...


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 10:54
Ja sam dosta toga naručila i sijala ali ništa mi nije niklo, možda sam i sama kriva jer sam bila nestrpljiva pa sam rano posijala dok je bilo dosta hladno ali sam u to vrijeme sijala i svoje sjeme i sjemena dobivena od drugih koja su ipak nikla Confused
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 12:05
E, Nona, kako si sijala ljetni jorgovan, kao i drugo sjeme , vjerujem plitko jer je sjeme sitno? Koliko je trebalo da nikne ? Jel' ti nikla i budleja alternifolia?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 13:24






ovako izgleda budleja koju nisam ove godine orezala

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 16:38
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

E, Nona, kako si sijala ljetni jorgovan, kao i drugo sjeme , vjerujem plitko jer je sjeme sitno? Koliko je trebalo da nikne ? Jel' ti nikla i budleja alternifolia?

Nije mi nikla ni jedna alternifolia sijala sam kao i ostalo , možda sam treba pričekati toplije vrijeme Confused
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 21:29
Bijela budleja je uglavnom završila sa prvom fazom cvjetanja. Danas sam htjela orezati suhe cvjetove a onda sam vidjela da nešto raste iz suhih cvjetova... Da li netko zna što je to, jer sam nestrpljiva da vidim što će to biti u konačnici, da li ste to imali na svojim budlejama? Kod mene to još nikada nisam vidjela....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 23:55
Imala sam nekoć budleju, ali ona ovo nije imala. I ja ovo vidim prvi put.
Sutra je novi dan.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 00:02
Mislim da bi tu za koji tjedan tribale biti zrile sjemenkice
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 11:13
Anđelkad, hvala ... Ostavit ću pa ćemo vidjeti što će to biti... Na ljubičastom još nema ,samo suhi cvijet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 21:05
Milice, to su sjemenke budleje koje dozrijevaju u jesen i pucaju na dva dijela.
U svakoj polovici ima mnoštvo sitnih duguljastih sjemenki koje vjetar raznosi i na taj način se razmnožavaju.
Od moje 4 budleje, samo bijela i najsitnija svjetlo ljubičasta stvaraju sjemenke.
Mislim da druge ne daju sjeme zato što su kultivari.

bijela budleja


svjetlo ljubičasta


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 21:19
Danas sam vidjela da se kod moje tamnoljubičaste isto pojavljuju ali u neznatnom broju... Ostavit ću neke pa ću vidjeti što će biti od toga. Novi cvjetovi i dalje rastu....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 22:35
Imam roza, ljubicasti i nekakav bordo. Cekam da se prime plavi, zuti, bijeli, Black night. Sanjam Buddleju Flower Power i B. alternifolia.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 00:39
Svaka čast!!! Bravo!!! Nisam ni znala da dolaze u toliko boja :) Jesi li ih pelcala ili sijala?
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 07:35
Pelcala sredinom ljeta od grancica. I prosli tjedan sam stavila par komada, valjda ce se primiti. Jednostavno im ne mogu odoljeti..
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 07:42
Sve ovisi o sisanju. U proljece se mora jako obrezati. Ako se to napravi puno vise cvate, grm je kompaktniji. Ako se ne sisa brze stari, velik dio odrveni i meni vise nije tako lijep. Moze de formirati i drvce.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 11:49
Evo moje. Jako je narasla a već sam 3 puta rezala od proljeća do sada....Kolika mu je krošnja, to je već stablo.....




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 11:54

Evo i bijeli, to je sada grm ali i  njega ću orezati da bude stabalce.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 12:37
Ja bih stavila sliku svoja tri ali ne znam kako se to radi..Stavit cu kad naucim :)
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 07:39
Jedno pitanje- mogu li sada preseliti buddleju na drugo mjesto ili u proljeće?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 20:42
možeš i sada još bolje nego na proljeće
evo jednog od mojih

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.