Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni jorgovan - buddleja daviddi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni jorgovan - buddleja daviddi

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
Primrose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primrose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ljetni jorgovan - buddleja daviddi
    Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 15:03
Buddleia Davidii,ljetni jorgovan stalno je na suncu u vrtu u propusnom tlu. Međutim taj položaj mu ne odgovara, jer sitni su mu listovi,rijetko cvjeta malim cvjetićima.Kupljen je u vrtnom centru. Što da radim?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 17:04
Evo nešto za ljetni jorgovan poznat kao leptirov grm.Najvažnije je da ga svake godine treba jako prikratiti - da očuva bujnost i vitalnost.
Prikračuje se već početkom veljače ako se kasnije oreže cvjetat će tek u drugoj polovici ljeta.
Rezidba se obavlja zbog poticanja na bujniju cvatnju , odnosno stvaranje većih cvijetova.
 
Na vrh
Primrose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primrose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:43

Je li da ga sad prikratim
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 23:22
Trebala bi imati još neke informacije. Koliko je star grm ,koliko je visok??

Ako okasniš s rezidbom, cvast će ti u drugoj polovici ljeta.
Obično se jako prikračuju prošlogodišnji izbojci tako da na svakom izdanku preostanu samo dva pupa( jedan par pupova).
Osim toga treba i sasvim odstraniti slabije izdanke da krošnja ne bude pregusta.
U svakom slučaju ako ti je grm prevelik a ti do sada nisi ga orezivala, ja bi na tvom mjestu ga odrezala.
Ukoliko nisi zadovoljna sa grmom, a poduzela si sve u pitanju prihranjivanja učini promjenu orezivanjem pa makar bila i malo kasno.

Mala napomena: Nepravilna rezidba čini više štete nego koristi!!
Mislim da na temelju ovih informacija sama trebaš donjeti odluku. Wink
Ako ti još kako mogu pomoći samo pitaj????

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 22:09
Budući ne znam ništa posebno o ovoj biljci koja mi već duže plijeni oko...
Voljela bih nešto više saznati!!! Cry
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 23:43
Ljetni jorgovan Ispis E-mail
Cvijet%20Ljetnog%20jorgovanaLjetni jorgovan (buddleja daviddi), je biljka koja voli sunce, nije zahtjevna glede vrste tla i njegove pripreme, uspješno se razvija i na vapnenastom tlu. Sav posao da bi ova biljka krasila Vaš vrt ili pčelinjak koji trebate obaviti je jaka rezidba svakog proljeća. Kod rezidbe ne trebate biti botaničar već trebate "odoka" između studenog i ožujka odrežite napola najdeblje izdanke grma otprilike između dva pupa. Odstranite i vrlo slabe izboje kod zemlje. Ocvalo cvijeće odrežite nakon cvatnje kad nađete vremena i ova će prekrasna biljka podariti nove mirišljav, lijepe cvijetove kojima će se Vaše pčele rado sladiti.
Ljetni jorgovan listopadna je biljka koja cvate od lipnja do rujna. 

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 12:33
Donata nikada to nisam vidjela - pa krasan ti je taj ljetni jorgovan, nadam se da će u lipnju opet cvasti, pa ćemo se opet veseliti slikama.
 
Tonismile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:26
Kod nas ga gotovo nigdje nema.Ja sam ga vidjela nakon dugo vremena,u živo, u Iloku.Mislim da je bio ovakav ko sa Donatine slike i bijeli.

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 22:25
Ovo si svakako moram nabaviti! Super mi je!
Na vrh
ljubica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 10:34
  Pozdrav
kupila sam mladu ukorjenjenu biljku ljetnog jorgovana oko 30 cm visine, da li mogu ove godine očekivati cvjetove.
Vidim da i već odrasle biljke tek tjeraju listove.
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 09:35

A joj , a ja to nemam !

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 22:01
Ovaj Donatin nisam nikad vidjela.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 21:40
Imam ljetni jorgovan nekoliko godina. To je stvarno lijepi grm. Cvjetao je odmah prvu godinu kad sam ga posadila. Sad već ima velike izboje iako sam napravila nešto što nisam do sada nikad. Mlade najduže grane sam skratila da dobijem što gušći grm. To isto radim (teška srca) s lantanama i sa solanumom.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:39
Imam ga i ja, ovo je druga godina. Prve godine ga nisam orezivala ali prošle jesam. I puno mi je bujniji. Cvate stalno od početka proljeća evo i sada je pun cvjetova. Imam svjetliju n ijansu a voljela bih tamniji.

Evo mojeg slikan ove godine

uff jako je loša slikica trebala bih ga ponovo uslikati :(
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 13:54
a moze li se reznicam razmnozavati...ili kako? Confused
vidjela sam na šetnici bijeli i još cvate....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 13:55
može reznicama...neke sam zabockala prije 2-3 tjedna i vidim listiće na njima...to valjda znači da je uspjelo
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 20:22
Znate samo kako je jednostavan za razmnožavanje reznicom? Ja cvaknem grančice , donje listove maknem i samo piknem u zemlju. Održavam vlažnost i on se kao skroz osuši.Ali nema veze jer već nakon par dana iz te kao suhe grančice ide zeleni list. Čak jako, jako brzo za ne povjerovati ta grančica i cvate. Ja sam oduševljena buddlejom stvarno skidam kapu tako ljepom grmu a jednostavnim za razmnožavanje.
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 15:19
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

može reznicama...neke sam zabockala prije 2-3 tjedna i vidim listiće na njima...to valjda znači da je uspjelo




ma onda super.....a morat ću u krađu....Wink kažu da se tada sigurno primi....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:26
Sigurno se primi. Ja odmah u zemlju i zalijevam svaki dan. Kažem osuši se grančica ali ide zeleni list, čak i cvate ta grančica. nevjerojatno.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 22:33
Da li formira gustu krosnju ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.