Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada kozmetike od ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada kozmetike od ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Izrada kozmetike od ljekovitog bilja
    Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 22:12
Cure bok
....a jel vi pravite sebi same kreme za lice, ruke...pripremate maske za lice?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 22:40
Itekako.Na moje lice dolazi samo što"priroda daje".Zato mi je tensmile181

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 13:11
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Cure bok
....a jel vi pravite sebi same kreme za lice, ruke...pripremate maske za lice?


je Smile
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:43
Predlažem običnu plavu glinu izmješanu s eko-medom i po želji koju kap eterićnog ulja. Tako si sam pripremam. Oprez - ne držati u plastićnim posudama
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:45
... ma kakva ti je ta plava glina???.. ja za to nisam čula...šta je to baš kopana glina pa plava.... da ne misliš na zelenu?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:51
... zelena je najobičnija..... koristila i crvenu , bijelu, sivu, žutu i smeđu... ali one nisu tako uobičajene jako... da ih se ima baš svagdje za kupiti... od čega je plava plava.... neki prirodni kem.spoj( mineral)  bitno drugačiji.....
..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 00:14
Ovu recepturu sam dobila od jedne krasne gospođe prošle godine.
Gospođa je imala 68 godina i opisat njeno lice bilo
bi teško, to se mora vidjeti.Otkrila sam tajnu njenog bebolikog lica.
Ona kreme radi za inozemno tržište, i ima navalu da se ni unaprijed ne može naručiti. Kaže da je stara i nemože naći gaveza koliko bi trebalo.

Krema protiv bora


Krema se može spraviti za lice i tijelo.

1kg      bijelog vazelina ( kupuje se u apoteci)
30dkg  očišćenog korijena gaveza( ubranog na jesen). Korijen u sredini treba biti bijel (ne smeđ), a svana crn. Oprati korijen pod tekućom vodom,ne guliti,očistiti žilice i narezati na kolutiće.

Staviti da se kuha u višlji lonac, poklopljeno. Maknut s vatre i ostaviti da stoji 24 sata. Sutra stavimo na vatru tek da možemo procijediti, kroz vlažnu gazu.

Prije stezanja staviti 3 velike žlice meda od bagrema i 10 dkg pčelinjeg bijelog voska(prozirni). Ovo ide u smjesu dok je vruća, da se vosak istopi.
Stegnuti u frižider. Stegnuto smiksati u mikseru.

Dodati 1-2 ili 3 bočice ružinog ulja sve dok miris ne nestane. Dodati jojoba i bademovo ulje. Te malo destilirane vode, kap po kap i miksati.
Držati na hladnom.

Ako je krema za tijelo dodati 1 krastavac( sočniji i iz ekološkog uzgoja) narezan na kockice i 6-7 listova aloe vere,  kuhat kad se kuha gavez.

Kao tonik gospođa rabi tinkturu od gaveza.
-----
Recept se može dorađivati i mijenjati , umjesto gaveza može i drugo ljekovito bilje.
Mislim da sam pročitala negdje da se gavez lokalno smije primjenjivati 2 mjeseca i da treba napraviti pauzu, pa provjerite.

Ja nisam pravila kremu , nisam došla do gaveza. Svi savjeti za doradu su dobrodošli.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 11:24
  Draga Smrčko,
gospođa možda ima genetske predispozicije i maže kožu još sa čim ali kad se priča o prirodnim pripravcima prvo i osnovno je poznavanje sirovina.

          Svakakvi ljudi svašta pričaju a većinom nažalost bajke a neki i laži.

    Vazelin je NAFTNI DERIVAT, ista pokora kao što je i parafinum liquidum, parafinsko ulje, mineralno ulje ( iliti baby ulje!!!! provjerite malo.... čime se truju dječica preko kože od najranije dobi.... o tome se relativno malo zna jer je farmaceutska industrija uz bok naftnoj i industriji oružja..... zaista!...ali ako kopate i tražite, naći ćete....) ... iliti parafin vosak..( bijeli vosak za svijeće).. u osnovi je isto.... benzin...... vazelin je vrlo, vrlo masan i dobar jedino za mehaničko podmazivanje ( pa tako i u kozmetici ) ali da je neutralan!! ali on nije neutralan već je štetan... puno zdravije se mazati sirovom neprerađenom naftom, time se ček i lječe neke kožne bolesti, ali potpuno prirodna i neprerađena....

... baci koji kritički stav napram onoga što ti ljudi govore i što uvjerena sam vrlo dobronamjerno i bez primisli na loše skupljaš, zapisuješ..... pitaj se zašto treba dodavati ružino ulje da su ubije miris...( jer je miris benzina...)
...i još jedna stvar - ružino ulje....na šta se tu misli??... na bazno ulje ruže koje u osnovi nama mirisa ( vjerujem da ne jer se dodaju druga bazna ulja, badem , jojoba) nego dakle na eterično ulje ruže.... ako gospođa dodaje prirodno eterično ulje ruže ta krema ju košta više od 5 000 kn!!! ima sintetskih kemijskih mirisa koji oponašaju miris ruže, kokosa, jagode, ..... ali oni su isto izrazito štetni za kožu..... pravo prirodno ulje ruže košta 1 mililitar od 250 kn- 350 kn... zavisno da li je bugarska ili truska i koji je prozvođač  - to je jedno od najcjenjenijih ulja na svijetu!! .... bočica ona mala sa etričnim uljima sadrži 10 mililitara, dakle ta mala bočica puna eteričnog ulja košta bar 2500 kn!!!...a po receptu te gospođe treba 1-2 bočice!!!...

... da je pravo eterično ulje u pitanju sigurno se ne bi radilo o toj količini ( bez obzira na cijenu jer bi miris bio ubitačno jak) .... no pitam se kad joj je sve u receptu čista kemija kakvo onda bazno ulje jojobe i badema stavlja unutra.....
..... jedino prirodno količinski u tom receptu je gavez koji se jadan zablokira u tu masu naftnog derivata ( od kojeg se rade i automobilske gume, btw...... )

...je berem svake godine par kila gaveza na divlje ali ga svog  preradim al  imam samo vrlo malo korjenčića u jednom pitaru.... poslala sam silvek a mogu i tebi jedan korjenčić ....ako ti se primi jer je sav nikakav i aljkav....i ne paše mu očito tagla...... ali ako ti se uhvati ( u zemlju direkt) onda će ti se za par god fino ragranati i imati češ ga za ljepe berbe.....

.....gavez ima vrlo puno alantonina u sebi koji je u većim količinama oralno karcerogen i opasan iako je gavezov list čest sastojak tradicionalnih biljnih mješavina.... oralno se njegova upotreba u modernoj fitoterapiji ne preporuča iako je potpuno neograničena njegova dermalna upotreba.-....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 11:29
...tinktura od gaveza kao tonik..... osim alkohola koji ima svoje nedostake i prednostui u tinkturi gaveza..... čista gavezova tinktura ( nerazrijeđena bi potpuno ofarbala kožu u tamnosmeđe).... a ako se jako razrijedi ( 5% tinkture, ostalo neki hidrolat) onda će gavez djelovati vrlo dobro na bore....ali ima jednu malu manu... vrlo dobro potiče regeneraciju epitela preko alantonina.... ali kod učestale uporabe kod malih deformacija na koži ( perut, lišaj, kraste, akne, bradavice, izrasline) još više može potaknuti stvaranje nadoraslog tkiva na tom mjestu....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 13:11
Puno pitanja,a nijedan odgovor nemam. Znam šta sam vidjela i recept koji sam zapisala. Naravno genetska predispozicija, ali takvih gena ni u kog nisam vidjela, onda je ona vanzemaljac.smile203

Kad sam je pitala odakle ona nabavlja vosak, sjećam se da je spominjala da ima svog pčelara. A o čemu se radiConfusedne znam?

A ne nalazim razloga zašto bi lagala bilo ona ili ja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 13:19
I hajde Griva tajnu na sunce, kakvu bi nam ti kremu smućkala? Čime bi zamijenila opasne sastojke, a da nije svinjska mast?smile166 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 13:49
..svinjska mast je bila pod recepturom za rane i povrede gdje je bitno zaustaviti krvarenja i pomoći koži da brzo zaraste unoseći aktivne biljke komponente kroz medij koji je najsličniji ljudskim stanicama.....

... receptura bi bila od primarno od  baznih ulja koštica grožđa sa dodatkom  - - ulja noćurka,- baznog hladno prešanog sjemena mrkve, - sjemena ruže, - par kapi argana, - par kapi centelle, - par kapi pšeničnih klica...a ako ste starija i shea maslaca...... to bi bila jedna lagana kremica hidratantna sa hidrolatom bugarske ruže i eteričnim uljem bušina i ružmarina kenotip verbenon .... no, kad već pričamo o strijoj koži koju treba njegovati....  točnu recepturu me ne pitaj, to ti neću reći :O)))))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 14:10
Ja nisam stara, vazda mada.smile190

""""točnu recepturu me ne pitaj, to ti neću reći :O)))))""""

Šta je neka tajna?

A sva ta ulja navedena, mogu li ići na masnu kožu? Meni krema niti ne treba, a ako se zamastim sijat ću se ko sunce.smile222
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 14:14
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ja nisam stara, vazda mada.smile190

""""točnu recepturu me ne pitaj, to ti neću reći :O)))))""""

Šta je neka tajna?

A sva ta ulja navedena, mogu li ići na masnu kožu? Meni krema niti ne treba, a ako se zamastim sijat ću se ko sunce.smile222





... da, mogu ići na masnu kožu pa baza ulja je ulje sjemenki grožđa koje je izrazito lagano a puno antioksidansa.... ali sve skupa ulja ima možda cca 30 % a sve ostalo je vodena faza - hidrolat!

...a recepture su naravno tajna.... imam puno sa tim skupocjenim uljima ali treba par god da se razviju ... tako daaa.... saznaj prvo kakva su to ulja pa kreni u eksperimetnitanje.... :O))
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:31
 priprema za izradu nevenove kreme



Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 00:06
...i evo je...nakon 4 dana mukotrpnog rada kremica je tu....ja sam presretna i oduševljene....imam super poklončić za najdraže...


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 00:09
Frida i ono najvažnije kako si to napravila?Embarrassed 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 00:20
 Pa ovako: nevene sam nabrala na otoku, kutijice kupila u ljekarni, ostali sastojci su moji vlastiti i od poznanika...Wink 
Hm...nije moja receptura pa bih trebala tražiti dozvolu za "autorska prava"...ima recepata na netu pa ti mogu samo otkriti da je "varijacija na temu" bila i ovdje...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 00:42
Tajna kremaEmbarrassed, a ako ja nađem recepte sve ću ih stavitismile126 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 00:51
 evo, ja cu ti pomoći u traženju

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1448

  da ne kažeš da nisam za suradnju Big%20smile



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.