Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 84>
Korisnik
Poruka
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 14:18















aurora2: jsu li novčići pored nje s nekim posebnim razlogom??   Wink
[/QUOTE]
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:04
Ne znam za novčiće, ali biljka je krasna, tako svježi masni i veliki listovi, bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 16:32
Originalno poslano od člana VanDiemenica VanDiemenica napisao:

U čumu je problem? Šta radim krivo? Ili baka Dragica ima zelenu ruku?
smile156


Koliko ima zraka ? Mislim, u toj zatvorenoj verandi ?
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:21
Pa veranda ima velike prozore, praktički je stalno na svježem zraku. Mislim da to sa zrakom nije problem....Bakina je malo u kući malo vani. I intenzivno je rasla kad je bila u hodniku.
Nije da moja loše izgleda.Ubija me to što je spora rastom.
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 11:12
Kad si je zadnji put presadila ? U koju zemlju ? U nečemu je problem da sporije raste, samo da otkrijemo u čemu .
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 11:39
Presadila sam je prošle godine možda u ovo vrijeme.... Neka šumska zemlja, ne previše humusna.Nisam grabila ispod stabla. Nije u pitanju crnica ili tako nešto. Bilo je kamenčića  i svega tamo.
Da li bi mogao problem biti premali lonac? Ne čini mi se da je baš tako mali....


Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 19:06
promeni joj zemlju pogledaj koren da li je sve ok. ako je u redu vrati je u istu saksiju a posto je keramicka maras je cesce zalivati pogotovo leti posto deo vode upije sama saksija, ako mozes iznesi je napolje(kad otopli) na sunce i cesto zalivaj malo prihrani a zimi redje zalivanje i u toplo Thumbs%20Up
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 01:38
a so!!!Smile

Hvala na savijetu. Ovaj vikend ču to pokušati. Thumbs%20Up
Mislim da se ništa loše ne može desiti, da joj može biti samo bolje.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 01:42
E da...još jedno pitanje...koje gnojivo?  Za kaktuse????
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 06:27
Imaš specijalno tekuće za kaktuse. I pazi na zemlju, isto tako bi bilo dobro kupiti baš onu za kaktuse. Ima ih i u manjim pakiranjima od 2l
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 12:33
Thumbs%20Up
ok. sve ću pokušati ne bi li mi izbacila još koji lisić
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:02
Moja krasulica  je baš dobila boju od sunca stablo joj je skroz crveno..al to je tek maaaaaaaaaleni pelcer, da li joj to smeta što je pocrvenela?????
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:27
Poison Ivi, mislim da joj ne smeta.
VanDiemenice, moja preporuka je da poslušaš Inesine savjete i Nacine savjete, jedino ne znam kako se Crassula ovata ponaša ako zimuje na toplom. Ja svoje preko zime držim u hladnoj prostoriji i uopće ih ne zalijevam. Izgube tek pokoji listić i to prije samog početka proljeća, a ostalo je O.K. 
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 00:18
Ha čuj....nije bilo na loži baš tako toplo. Recimo samo za prikazati....ciklame su uživale, a ni zaljevanja baš nešto nije bilo.  Možda nešto nije u redu sa korijenom. Čekat ću vikend i onda na miru kad budem imala vremena posvetiti se njoj. Moram još zemlju za kakatuse nabaviti....LOL
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 10:17
pa od toplote se može deformisati  stablo, i naravno neće cvetati, a i listići otpadaju!!!
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 17:34
Nas dve (moja krasula i ja) smo daleko od cvatnje ali moram priznat da se ne sjećam kad joj je zanji put pao listić...po tom pitanju je sve ok.
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 19:59
kao prihrana moze posluziti i obicno djubrivo za lisnate biljke(ja sam tako radila i nije bilo problema)Wink
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:04
Originalno poslano od člana Poison Ivi Poison Ivi napisao:

pa od toplote se može deformisati  stablo, i naravno neće cvetati, a i listići otpadaju!!!


Hm, to nije uvijek točno jer razvoj biljke ovisi i o količini svjetlosti u prostoru u kojem se nalazi. Meni njegova krasula izgleda zdravo, treba joj eventualno promijeniti zemlju. Ne kupuju zemlju za kaktuse nego u običnu zemlju pomiješaj šljunka. Na dno vaze stavi malo sitne cigle i posadi je. Trebala bi dati rezultate u razvoju bez obzira na gnojenje. Naravno, pazi gdje je držiš. Nikako na direktno sunce, ali definitivno na svježem zraku.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 19:59
ja sam svoju krasulu presadila sve po uputama. ii uf...Confused....uf....Cry  klapnula mi je....Cry...uf grane su joj sve do poda.
hoće li  se oporaviti? imam dojam da je klapnula trenutačno.  listići su čvrsti kao i grane i dalje ali sad su prema dolje.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 03:06
Danas sam nabavila krasulu od prijatelja.
Odsekla sam deo stablasca ispod malih korencica (cula sam da se to tako radi), i to tri komada.
 
Posto ih necu jos saditi dok ne nabavim lepe teglice do sutra, da li je problem da prenoce u posudama sa vodom?
 
Da li je dobro pomesati humusnu zemlju sa cvecem sa malo peska prilikom sadnje?
 
Hvala unapred za odgovore!
 
 
p.s. da li je neko cuo da se krasula naziva jos i  Tustika?
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.