Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 81828384>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2017 u 16:17
Napisa poruku sruše mi se preglednik.

Lijepa ti je Krasula i čista. Moja je na tavanu koji se izolira pa je sva prašnjava.

Mislim da nije šarenolisna.
Kad mi je na proljeće list muškatle pocrvenio jedan uzgajivač-prodavač mi je rekao da mi je biljka bila izložena hladnoći. Da bi preživjela povukla je nešto kao kalij??..Fosfor?? ili nešto od tih elemenata, i da je crvenilo zbog toga. Trebala sam doadti taj element da se biljka oporavi od toga.

Tako sam i mislila da je sad problem u niskoj temperaturi kod Krasule. Možda je tokom noći  temperatura padala niže nego je smejla.
Ovo je slika iz kolovoza moje krasule.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2017 u 07:11
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Od devetog mjeseca je na tavnu gdje su sada temperature padale do 4 stupnja (nadam se da nisu niže). Nije bila u toplom nikako. . . . 
Pa da, nema boljega nego ono kada sunce pripeče osvježiti se hladnim pivom iz potkrovlja … Smile

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2017 u 11:43
Samo se ti zezaj, ja sam na velikim mukama.Embarrassed

Nije to zezanje ipak bi g atrebalo frizirati malo i urediti. Treba imati srca za to.
Jesi li ti Pinus svoje na ovakav način sređivao? http://homeguides.sfgate.com/make-jade-plant-thicker-39779.html
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2017 u 13:18
Neki od razlo promjena na listovima. http://www.gardenguides.com/139232-leaves-jade-plant-turn-yellow.html

Ovako bi se to moglo isfrizirat malo.  http://www.youtube.com/watch?v=GhYFjF1BDco


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2017 u 14:32
Evo čitam ove vaše postove iznad i malo sam zbunjena... Zar ne raste PRIRODNO negdje na moru stablo Krasule, naravno na otvorenom, prepuštena i suncu i hladnoći? Dakle, tamo se koliko toliko ipak smjenjuju godišnja doba i rastu i padaju temperature. Ne padaju jako, ali padaju prilično u odnosu na ljeto. Moja Krasula bude na direkt jutarnjem suncu do oko 11 prije podne, na balkonu je ostavim do novembra. Računam da su to te neke zimske temperature na moru... Dakle, toliko bi trebalo da toleriše? U oba slučaja joj pocrvene vršci listova, i na vrelini i na hladnom. Na srednjim temperaturama to nestane.
Ono što sam naučila za par godina uzgoja je da sunce oboooožava, samo je treba zalivati redovno i na vrućini ne mučiti suhoćom, i lišće će bujati. Svako ljeto duplo mi poraste! U novembru je unesem u toplo jer nemam hladnu prostoriju, ali joj dam što više svjetla i ona je i dalje jedra i zdrava, sa pokojim opalim listom. Krajem marta opet napolje, i tako u krug.
Ja sam prezadovoljna ovakvim načinom uzgoja.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2017 u 10:22
Crassula ovata, cvate ovih dana Smile :
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2017 u 11:07
Često u tišini pogledam kolekciju kaktusa i sukulenata...ovaj puta jednostavno moram izraziti divljenje ovoj ljepoti smile64
     
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2017 u 17:31
Pinus, ajd ukratko, gdje je držiš preko godine? smile188
Na kojoj je temperaturi zimi?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2017 u 18:51
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Pinus, ajd ukratko, gdje je držiš preko godine?
Na sunčanoj terasi. Sunce ju grije ujutro i poslije podne. Nakon što se adaptira drugu polovicu ljeta ju držim na suncu. 
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Na kojoj je temperaturi zimi?
Zavisi, imam ih nekoliko. Neke su u negrijanoj garaži a ove koje su dovoljno stare da cvatu njih držim na prozorskim policama ili blizu njih. Temperature ne padaju ispod 10 C a u garaži temp. pada i do 5 C. Ako je lijepo sunčano temp. na prozorskoj polici ide i preko 20 C. Preko zime za vrijeme sunčanog vremena su često na balkonu ispostavljene direktnom suncu.

A jednom kada procvatu premjestim ih da nam krase prostor u kojem boravimo. Malo brže ocvatu ali nema veze zato uživamo u njihovom cvijeću. Tongue

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2017 u 19:15
Ajme Pinus čudesna je
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2017 u 11:06
Koliko ljepote u njoj ima, predivna je Pinus

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2017 u 19:56

aurelia, Triša, aralija, …hvala na komentarima. Evo još jedna krasula:
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2017 u 21:37
Što reći zaista se brineš za njih a one ti uzvraćaju svojom ljepotom
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2017 u 12:52
Moja je  bila divna cijelog ljeta na balkonu, ali čim sam je unijela u kuću, počela je gubiti listove :(. Moguce da joj je pretoplo unutra :(

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2017 u 03:26
Crassula portulacea hobbit
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2017 u 13:27
Moje





<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2017 u 10:22
1. 02. 2017
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2017 u 13:32
Kad ovo vidim naprosto sam ljubomorna kako priroda može napraviti nešto tako lijepo, imam i ja neku krasulu, ali izgleda nekako jadno, a ova tvoja fantastična.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 14:41

Triša, hvala na komentaru.... Nakon mjesec dana smrzavice evo konačno malo južine:
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 15:22
Ovo nije više u redu, pa sve su veće i veće krasule.
Kliko su stare i visoke te krasule?
Svaki dan ih nosiš vani i kolika je temperatura kod tebe vani?

Predivne su
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 81828384>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.