Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 84>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 22:27

Crassula marnieriana...

 
 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 22:40
Ova je stvarno posebno - sad bi rekla "moram je imati" ha-ha, no možda jednog dana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 23:11
 jel' i ovo , mozda, krasula?


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 07:09
Jeste, crassula hobit. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 09:51
Frida preslatka je, hoću i ja takvu, bravo Semira, treba nam netko uvijek dobrodošao da nam identificira biljke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 10:23
 Triša, kad se ova malo razgrmi imat ces je....
 Semira, hvala na informaciji.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 17:39
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 jel' i ovo , mozda, krasula?




Ova vrsta krasule znači novac i blagostanje. Dobro je njeguj da ti listovi ne otpadnu kao meni.Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 18:48
smile227 hocu, hocu , sigurno....nisam znala za crasulu, ali sam preklani nabavila money  tree iz istog razloga, pa je za godinu dana usahla...sad vidis kakvo je stanje smile43
ali, ova je sama dosla k meni ( bez pitanja) pa mozda bude drugacije Wink

   Ne zovu me bez veze " Vjeciti optimist".
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 19:37
Meni je 2 mjeseca nakon propadanja cvijeta pokraden suprugov tekući račun. Ništ me ne pitajte ne želim se ni sjećati toga.AngryAngryAngryAngry  Nisam sujevjerna, ali eto....
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:38
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Frida preslatka je, hoću i ja takvu, bravo Semira, treba nam netko uvijek dobrodošao da nam identificira biljke.
 
 
LOLLOL Ako se dobro sjecam,vec je imas... LOLLOL...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:41

Crassula Marnieriana me je opet obradovala s malim cvijeticem Tongue :

 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Utpala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Utpala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 11:20
Trebam pomoć.

Imam krasnu crassulu kojoj su mi unatrag par dana počeli ispadati listovi. I dalje je čvrsta, listovi su krasni i mesnati, ali neki mi jednostavno na lagani dodir ispadnu. Na nekim mjestima sada tjeraju mladice, ali ipak mi se čini da ispadaju malo previše.

Da se brinem? I ako da, kako da to spriječim?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 12:23
Krasulice znaju odbaciti listove iz više razloga:
previše vode
premalo vode
nagla i velika razlika u temperaturi
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 22:45
Jel mozda neko zna sta se dogadja s crassulom ako joj listovi postaju mekaniji i smezuraniji? Al ne otpadaju, sve je na mjestu.. Hvala unaprijed na bilo kakvoj ideji:)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 23:12
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Jel mozda neko zna sta se dogadja s crassulom ako joj listovi postaju mekaniji i smezuraniji? Al ne otpadaju, sve je na mjestu.. Hvala unaprijed na bilo kakvoj ideji:)

 

Kad otpadaju listovi kao kod Utpala,a pritom ostaju cvrsti to je i normalno. donekle za Crassulu...ali kod tebe su mekani i smezurni..hm..nesto nije uredu..o kojoj je Crassuli rijec..jer kako i sama vidis,ima ih vise vrsta...??
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 01:03
Da, zaboravila sam da je bitno navest koja je.. arborescens... stah me da ce propast ako nista ne poduzmem. Nedavno san jedan mali dio otkinula i zasadila zasebno..jer hocu da bude kao stabalce. mozda to ima veze.. doduse nije se pocelo to dogadjat odma nakon..
E, ta reznica odlicno napreduje!
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 01:04
Mogla bi sutra stavit sliku, bit ce lakse sigurno.. Hvala dzomba.. ako iko uspije pomoc, to ces biti ti! Vidila sam tvoje carstvo:)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:31
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Mogla bi sutra stavit sliku, bit ce lakse sigurno.. Hvala dzomba.. ako iko uspije pomoc, to ces biti ti! Vidila sam tvoje carstvo:)

 

Ja sam bila krenula skupljati sve vrste Crassula a poslije sam vidjela da im treba posebna njega i da ih dosta izgubim zimi Ouch ali ako mogu,vrlo rado cu ti pomoci Tongue...Hvala ti na ovako lijepim rijecima Embarrassed...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:50
Evo slika:




I evo kako je izgledala ovu zimu..



Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:51
I nema na cemu dzomba...
P.s. mojoj je zima puno vise odgovarala.. cak je i snijeg pao po njoj.. nije se dala, sve do ovih vrucina..Ja sam u Dalmaciji!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.