Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 84>
Korisnik
Poruka
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 00:38
ajme nana predivna ti je krasula.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 22:28
može li mi neko identificirat tj potvrdit da je ovo crassula lycopodioides i ako jest,dali joj odgovara jako sunce
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 10:04
kamenjar pravilno si ID svoju crassulu. To je Crassula lycopodioides. Sat - dva direktnog sunca dnevno a ostalo svijetla sijena. Mislim da bi joj to više odgovaralo.



Crassula capitella, ponekad nađem na netu njen sinonim Crassula erosula. Boja njenog lišća je jako odvisna od položaja i količine sunčane svijetlost. Ako raste na direktnom suncu cijela biljka postane crvena. Moja raste u svijetloj sjeni zato prevladava zelena boja. Crassula capitella je izuzetno promjenjiva vrsta sa puno kultivara čiji je izgled jako ovisan o uvjetima u kojima rastu.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 10:26
pinus prekrasna ti je, sad moram još i nju naći.
premda je ponuda crassula u prodaji zadnje vrijeme dosta slaba.
dali je netko možda vidio gdje ih ima?
 
kamenjar a i tvoja je super, kad se razraste, molit ću grančicu!
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 11:10

svoje sam kupila u mbm lučko, a i u bauhausu sam vidla par vrsta nedavno.

pinus, nemam riječi, prekrasna je.
 
kupila sam prije mjesec dana Crassulu arborescens Silver dollars, bila je na svjetlu, ne direktnom suncu i otpali su joj skoro svi listovi, stvarno ne znam zasto. mislite da ce mi iz maleckog stabla potjerati?
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 11:31
meni su znali listovi sa crasulle ovate otpadati kad sam je previše zaljevala
možda to?
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 16:00
kaj je najbolje stvarno nisam zalijevala..a nis, cekam dal ce potjerati opetConfused
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 16:02
valjda hoće, skloni ju sa jakog sunca
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 22:31
pinus prelijepa ti je crassula..
moja je na direktnom suncu cijeli dan,morat ću je premjestit
hanaK kad se razraste šaljem ti pelcer
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 10:22
Kikach, što je točno uzrok opadanja lišća kod tvoje Krasule teško je reći. U većini slučajeva je uzrok previše vode kao što je hanaK rekla. Vjerojatno je tvoja Krasula nizozemskog porijekla. Nizozemci uzgajaju sukulente većinom u tresetu. Ako raste u tresetu učestalost zalijevanja bi morala biti manja.
Najbolje bi bilo da ju presadiš u kvalitetan supstrat za sukulente, a istovremeno pregledaš i očistiš korijen biljke.

Ovako izgleda moja Crassula arborescens „Silver dollars“:



Dok je Krasula u vegetaciji zalijevam ju jednom tjedno. Prihranjujem jednom mjesečno sa kompleksnim gnojivom siromašnim dušikom (6, 12, 12). Dobije nekoliko sati direktnog sunca dnevno a ostalo je svijetla sijena. U stvari ne voli baš cijelodnevno direktno sunce. Relativno sporo raste ako ju usporedim sa Krasuloma ovatom ili capitellom sa prošle slike. I još nešto, ne voli da ju se dira prstima. Posuta je sa bijelim prahom i na mjestu dodira ostaju mastne fleke.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 17:20
Hvala vam Pinus i hanaK, sto bi bez vasih savjeta. Presadila sam ju, maknula sa sunca, i sad cekamSmile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:20
pinus svaka tvoja biljka me ostavi bez riječi,stvarno su lijepe ..ja na žalost nemam puno izbora jer nemam polusjene,ono malo što imam tu su mi aloe vere ..kikach ,meni tu nešto nije jasno,tvoje crassule su BILE u polusjeni i opali im listovi....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:25
ova moja crassula ovata je malena ,mali sam pelcer dobila,cijeli dan je na direktnom suncu i ne vidim da se buni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:48
Kamenjar slažem se sa tobom Crassula ovata je vrlo tolerantna biljka. Kod mene su proživjele različite tretmane. Sve osim mraza su bez problema podnijele.

Ovo su još dvije moje Crassule arborescens:



Lat. Crassula arborescens undulatifolia (Hrv.: Raste u obliku drveta, izduženog valovitog lišća)


Crassula arborescens ima dvije podvrste. Oba dvije imam u kolekciji. Prva je Crassula arborescens ssp. Arborescens, (sinonim Crassula arborescens „Silver dollars“), a druga je ova sa gornje slike Crassula arborescens Undulatifolia. Undulatifolia ima isto tako dvije uzgojne oblike, imam i njih u kolekciji. Jedna je na slici ispod teksta.

Crassula arborescens Undulatifolia je relativno nedavno otkrivena . Njezino lišće je više izduženo, valovito i manje „mesnato“ nego kod Crassule arborescens „Silver dollars“. Isto tako je pokriveno sa plavim prahom i osjetljivo na dodir.
Boje lišća kod krasula su ovisne o vrsti krasula i o uvjetima rasta.



Crassula arborescens undulatifolia cv.Blue Bird
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 08:43
pinus smile39prekrasna je...ma gle kako moja izgleda jadno kraj ove tvoje ..damije biti ptica pa da doletim ukrast pelcere od tebe smile120šalim se ,crassule su ti predivne
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 09:33
predivne su, gdje nađeš sve te vrsteThumbs%20Up
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 09:49
Stvarno su neke od ovih fantastični primjerci.
 
Ja molim samo potvrdu jesu li ili nisu... (Pinus na onom webu meni sve to slično izgleda, pa sam ovako sigurnijaEmbarrassed)
 
 
 
 
 
Treća i četvrta (ako su krasule?) su u vazama s drugim sukulentima. Pa da li da ih presadim da budu samostojeće i kada?
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 12:04
Baka na prvoj slici je vjerojatno Crasula ovata , na drugoj slici nisam siguran niti za vrstu. Ako je krasula možda bi mogao to biti neki kultivar   Crassule lanuginose (?), na tećoj slici je Crassula portulacaria a na zadnjoj su vjerojatno „debeli prsti“ neki Pachyphytum (možda Pachyphytum kimnachii ?)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 12:39
Baka, na drugoj slici je corpuscularia lehmannii, ne spada u crassule (mislim da spada u delosperme).

Na prvoj slici mislim da je ona viseća crassula, sad joj se ne mogu sjetiti imena
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 12:54
Confused
Hvala Pinus i Otok.Dok sam  živa neću ih naučiti razlikovati.
Otok sve su tvoje...Wink 
Još jedno pitanjce: da li da ove dvije zadnje ostavim u društvu ili da ih presadim same? Mislim radi veličine, eventualne gužve kasnije....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.