Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 84>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 17:16
mogla bih.taj virus je jako agresivan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 09:42
Imala sam ovu biljčicu koja je rasla u obliku malog stabalca, ali mi je nakon nekog vremena istrulilo. Uspjela sam spasiti par grančica i posadila sam ih. E sad imam pitanje - kako postupati sa njima da bi se opet formiralo drvce? Ovako samo rastu u dužinu i povijaju se...
Ispričavam se ako sam na krivom PF, ali po slikama mi se čini da bi to mogla biti crassula, zato pišem ovdje.
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:51
to je drvo novca, tj. crassula ovata, pokušaj joj dizati isprva jednu granu uz neki štapić dok se malo očvrsne, pa kasnije pinciraj vrhove da potičeš grananje.
belica,zagreb
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 13:12
Hvala na odgovoru, imam još jedno pitanje, pa unaprijed zahvaljujem...kako se formirana ono drvenasto deblo? To dolazi s godinama, ili treba neki postupak?
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 14:05

Možda ti imaju premalo svjetla pa su zato grane tanke i izdužene.
Stavi ih na sunce.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 17:19
Mislim da za drvenasto deblo treba bar nekoliko godina,da bi izgledalo kao mali bonzai.
sutnja je zlato....
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 19:26
Moja krasula ovata je već za dvije godine odrvenila. Stabljika drveni starenjem, nema načina za ubrzati proces koliko je meni poznato.
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 21:22
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

to je drvo novca, tj. crassula ovata, pokušaj joj dizati isprva jednu granu uz neki štapić dok se malo očvrsne, pa kasnije pinciraj vrhove da potičeš grananje.



pinciraj vrhove

Što to znači, tj. kako se radi?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 22:27

orhideja4...pinicirati vrh znači odrezati kraj grančice. Anastazija ti je dala dobar savjet - stavi ih na sunce, jer to je biljka koja voli sunce, neće ti se tako izduživati niti savijati. Ako ti je prva biljka istrulila, znači da si ju previše zalijevala. Skroz smanji zalijevanje, biljka voli više biti suha  nego mokra. Zalijevaj ju tek kad se gornji sloj zemlje sasuši. probaj prstom tako da ga gurneš u zemlju, ako je vlažna, nemoj zalijevati, zalij tek kad osjetiš da je suha. Mora biti posađena tako da ima dobru drenažu da se voda ne zadržava. Kad ju zaliješ iz podloška izlij vodu. Preko zime ju pospremi i gotovo zaboravi na zalijevanje.

Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 10:14
Ja isto znam da krasula voli sunce, ali je kad svoju stavim na direktno sunce i to svega nekoliko sati dnevno, listići joj posmeđe, kao da se opeku.
Sad više nisam sigurna je li voli sunce ili ne, uglasnom moja stoji u hladovini.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 10:31
ljiljana, ne smijes ju prenaglo staviti na jako sunce.. treba period da se privikne..znaci malo po malo i bit ce ok:) ljepse i brze ce ti rasti na suncu. bar je moja tako:)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 18:58
kikach....i moja je tako, na suncu, ali naravno kad sam ju stavljala na sunce bila je veljača, pa se biljka stigne priviknuti, pa svaka biljka koja zimuje negdje zaštićena treba se polako izlagati ili izlagati van kad nisu velike razlike u temperaturi od mjesta gdje je zimovala i vanjske temperature, to su neki osnovni koraci. Ista stvar je i sa zimskim spremanjem, ako se biljka unese u kuću dok još nisu razlike u vanjskoj u unutarnjj temperaturi, manja je šansa da će biljke ostati bez lišća ili će puno manje lišća otpasti, naravno kod onih biljaka koje zadržavaju lišće preko zime.....
Krasula kad je vani, na suncu ima puno ljepše listove, rubovi su crvenkasto smeđi, a ne samo zeleni.....
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 19:22
Imam malu Crassulu Gollum. Stoji na jugo zapadnom prozoru.
Primjetila sam da je mekana na dodir. Da li joj fali vode ili joj smeta sunce?? Zalila sam ju u 3 dana 2 puta mislieći da joj fali vode jer sam ju rijetko zalijevala al još uvijek je isto.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 23:26
Čitam ja što vi pišete o krasuli, samo ja sa svojom nikako na kraj. Sva pravila sam ispoštovala, ali nikad mi nije bila lijepa zelena i jedra. Imam ju 20-tak godina, raste ona, samo nije onakva kakve sam kod nekih od vas vidjela. I, naravno, nikad nije cvala. Jel ima još neka fora koja mi je promakla kad je njega ove biljke u pitanju ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 23:29
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 00:57
Pa tvoja je pravi kapitalac. Nisam sigurna, ali mislim da tvoja nije Crassula ovata, čini mi se da ima nešto drugačije listove. A možda je do slike, ne vide se detalji.

Izgleda mi dobro, ja bih jedino orezala ove tanke donje grane.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 07:03
Glikica, slažem se sa Hannah dobro izgleda tvoja krasula, no za početak joj fale škare. Te nepravilno rastuće grane treba odrezati i biti će još ljepša.
Ako krasula raste u sjeni dobi više zelenu boju. Na suncu joj listovi dobe više žućkastu boju a rubovi lišća postanu crvenkasti. Za 20 godišnjakinju nije baš velika. Ako želiš da poleti u visinu presadi ju u malo veću teglu i friški supstrat.
Krasule cvatu preko zime od studenog do veljače. U tom razdoblju trebaju dosta svjetla. Bez dovoljno svijetla ti neće cvasti. Položaj do 30 cm udaljenosti od kakvih južnih staklenih vrata je dobar i tu će cvasti, sve dugo nije.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 07:09
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 07:18
Krasule, kao što je moja, nisu zahtjevne, ja je špricam ujutro sa vodom po listićima, zaljevam jednom tjedno, primjetila sam da ne voli jako sunce, ali voli promjeniti zemjlju svake godine-proljeće.
Brzo joj se odrezane grančice uhvate-puste korjenčiće, ali u zemlji.
Kao što kaže Pinus,
treba je rezati i porezane zapikati u istu teglu.
Sretno!
 
 
Glikica,
Dobro došla!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 09:27
ljudovi moji, hvala na savjetima, danas poduzimam potrebne mjere.
I još nešto, kupila sam FITOLIFE, ima linetko iskustva s time? Jedan dobri čiko u poljo-apoteci mi je lijepo objasnio sve o tom sredstvu, i ja sam uredno jučer sve moje biljke pošpricala s tim. Živi bili pa vidjeli !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.