Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 84>
Korisnik
Poruka
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 10:27
Crasula kao i druge mesnatice(sukulente) kratkoročno nije potrebno stavljati u vodu jer je bolje da se rez osuši i to 3-4 dana,Tako se stimulira razvoj korijenja i sptiječava truljenje.

Svaka dobro ocjedita zemlj aje dobra...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 13:05

Oh hvala tropi smile42

Odmah ih vadim iz vode Thumbs%20Up

Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 13:52
Pitanje crassule (ovata, piramidalis, muscosa) da li je bolje držati na suncu ili u hladu, meni su sve u hladu sem muscose pa neznam da li da je prebacim....?
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 17:36
Originalno poslano od člana Poison Ivi Poison Ivi napisao:

Pitanje crassule (ovata, piramidalis, muscosa) da li je bolje držati na suncu ili u hladu, meni su sve u hladu sem muscose pa neznam da li da je prebacim....?
 
Evo Poison Ivi, nasla sam nesto o krasuli na netu:
 
"They are native to many parts of the globe, but cultivated varieties are almost exclusively from the Eastern Cape of South Africa.
Crassulas are usually propagated by stem or leaf cuttings. Most cultivated forms will tolerate some small degree of frost, but extremes of cold or heat will cause them to lose foliage and die. " http://en.wikipedia.org/wiki/Crassula
 
I pogledaj samo koliko vrsta ih ima... 
 
Ona je sukulentna biljcica i s obzirom da su sukulente sposobne preziveti u toplim krajevima i da imaju zadebljale listove zbog toga, to znaci da ih treba manje zalivati.
Posto mogu ziveti u Juznoj Africi, pretpostavljam da mogu izdrzati na suncu.
 
Cim pronadjem jos nesto detaljnije stavicu odgovor ovde.
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 19:03
Poison Ivi, evo odgovora vezano za to da li ih treba drzati na suncu ili u hladu:
 
Crassula ovata :
Sun Exposure: Full sun to light shade / voli jako suncano do malo zasenjeno mesto, znaci moze i u senci, ali treba joj i sunce
 
Crassula piramidalis :
Sun Exposure: Light shade to full sun, generally needs full sun part of the day to bloom  / ova vrsta voli laganu senku do potpuno sunce, generalno voli potpuno sunce u toku dana da bi cvetala
 
Crassula muscosa :
Sun Exposure: Light shade, to full sun  / voli blagu senku do potpuno suncano
 
Moze se akljuciti da 'ovata' malo vise voli potpuno sunce od ove druge dve vrste, iako sve tri mogu biti i u senci.
Ja bi ih stavila na sunce da imam uslove za to (dvoriste, juzni prozor)
 
smile219
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 19:41

Jos neki korisni linkovi: 

 
 
 
Crassula alba
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Crassulaceae/Crassula_alba.html
Crassula barklyi = Rattlesnake Tail, Wurmplakkie
Crassula capitella ssp. thyrsiflora = Aanteel-poprosie
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Crassulaceae/Crassula_capitella.html
Crassula erosula
Crassula  muscosa = Rattail Crassula, Watch Chain, Lizard's Tail
Crassula obovata
Crassula orbicularis
Crassula perforata Thunb. = String of Buttons, Sosatieplakkie
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Crassulaceae/Crassula_perforata.html
Crassula perforata cv. 'Pagoda' Hort.
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Crassulaceae/Crassula_Pagoda.html
Crassula perfoliata
Crassula 'Coralita'
Crassula erosula 'Campfire'
Crassula 'Fallwood'
Crassula 'Tom Thumb'
 
 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 20:45
Ja sve svoje crassule držim na suncu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:30
Moja krasula je stalno na taraci, vanka ( Dalmacija). Svake godine cvjeta zimi, podnosi hladnoću i vjetar, ljeti podnosi vrućinu...... umjereno vode jer će gnjiliti...... u svakom slučaju voli sunčan položaj!!Smile
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 01:04
Iz iskustva kike i manči znaci - krasule na sunce Cool smile183 smile46
  
Questionkika i manči, koje vrste krasule vi imate? Embarrassed
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 07:44
Slikat ću je!
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 10:44
Hvalaaaa......lavandablue Hug
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 23:28
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Iz iskustva kike i manči znaci - krasule na sunce Cool smile183 smile46
  
Questionkika i manči, koje vrste krasule vi imate? Embarrassed
 
Pa da napišem koje krasule imam.
Crassula ovata
Crassula ovata "Gollum"
Crassula rupestris
Crassula muskoza
Ove sam uspjela identificirati, a imam još 2 kojima ne znam ime.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 00:18
Hvala manči smile73
 
kika,
ako budes mogla da ih uslikas stavi slikice pa cemo ih identifikovati Wink
Mene jako zanimaju krasule, i za sada samo ucim, a posle cu odluciti sta cu staviti u mali kamenjar.
 
Crassula rupestris ssp. marnierana
Crassula rupestris
Crassula ovata "Gollum"
 
smile73
 
 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 00:48

Planiraš li taj svoj kamenjar ostavljati preko zime vani, tada radije izaberi Sedume jer će ti Crassule propasti. Vole zimovati u hladnoj prostoriji gdje temp. ne padaju ispod 0.

Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 01:45
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Planiraš li taj svoj kamenjar ostavljati preko zime vani, tada radije izaberi Sedume jer će ti Crassule propasti. Vole zimovati u hladnoj prostoriji gdje temp. ne padaju ispod 0.
 
Hm, nesto imam sliku u glavi da bi to trebalo biti leti za van, a zimi za unutra, neki pokretan mali kamenjar u velikoj zardinjeri. Embarrassed
 
Sta cu staviti jos razmisljam i ideje u glavi razvijam.
 
Sedume bih znaci mogla drzati vani i preko zimeQuestion
 
smile73
 
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 11:46
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Ja sve svoje crassule držim na suncu.


Sunce, polusjena - zavisno o vrsti, ali nikako hlad.

Sedumi i jesu za vani, ali moraš vidjeti koji imaš jer ima nekih seduma koji ne podnose zimu. Oni su, doduše rijetki ali postoje.
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 12:34
[/QUOTE]

Sunce, polusjena - zavisno o vrsti, ali nikako hlad.

[/QUOTE]

E pa super , stavila sam jedan veći kaktus ispred  krasula čisto da ih ne bije toliko sunce....  a zašto muscosa ne drži svoje grane više , nego ih je malo opustila i malo je ubledela ....da li joj nešto fali ili je to možda od sunca...
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 12:35
Originalno poslano od člana Vrijedni mrav Vrijedni mrav napisao:

Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Ja sve svoje crassule držim na suncu.


Sunce, polusjena - zavisno o vrsti, ali nikako hlad.



E pa super , stavila sam jedan veći kaktus ispred  krasula čisto da ih ne bije toliko sunce....  a zašto muscosa ne drži svoje grane više , nego ih je malo opustila i malo je ubledela ....da li joj nešto fali ili je to možda od sunca...
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 18:35
Ja imam dosta kaktusa i sukulenata i svi imaju isti tretman: ljeti u vrtu a zimi u garaži. Zadnje zalijevanje negdje u listopadu pa do ožujka-ništa. Cvjetaju kao ludi. Dobro imatu i presađivanja i dohranjivanja i seljakanja na sunce pa u hlad pa nazad na sunce, ali u principu nije da patim radi njh. Cvjetaju epiphylumi, echinopsisi, mammilarie pa čak i aztekium, ali crassula ovata -nikad. Doduše već sam odavno digla ruke od njezinog cvjetanja. Cry
Ima još nešto, ako biljka samo kapne a čuvate ju kao oko u glavi pogledajte detaljnije zemlju u važu. Meni se par puta dogodilo da sam našla veeelike bijele ličinke(?) koje su sretno jele korijenje mojih ljubimaca.Angry To se dogodi i sa najkvalitetnijom kupljenom zemljom.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 23:18
Koja sam ja bena! Imam ja to kako vi nazivate crassula, al' kod mene ne cvate. Valjda je to posebna sorta. Necvjetajuća crassula.
I kud baš kod mene!?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.