Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 84>
Korisnik
Poruka
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 07:38
vidim imate krasnih kaktusa morat ću i ja svoje podijeliti s vama
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 14:19
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

vidim imate krasnih kaktusa morat ću i ja svoje podijeliti s vama


Sa zadovoljstvom. Iznenadjena sam kad vidim ovdje koliko ima ljubitelja kaktusa.  Oko mene niti jednog. kad cvjetaju moji dragi (muž i djeca) kiselo ih pogledaju u stilu"A, da dobro pa što" Angry

A meni su dako divni i neobični.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 14:26
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Koja sam ja bena! Imam ja to kako vi nazivate crassula, al' kod mene ne cvate. Valjda je to posebna sorta. Necvjetajuća crassula.
I kud baš kod mene!?


Ma ima je dosta prošireno kako mi se čini. Ne brinite, vjerovatno vam nešto drugo cvjeta.Smile
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 01:05

Pozdrav!

evo mene nešto zanima...
dobio sam mali cvijetak koji se prodavao pod sukulentama...
nije mu pisalo na saksiji što je točno ali misli se da je krasula ili neka njegova vrsta...
može netko pomoć?
a eto i slikice:
kasnije sam nabavio i pravu malu krasulicu i eto nje:
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 08:27
meni liči na kalanhoju a desno u teglici na božični ili uskršnji  kaktus
sutra je novi dan
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 12:50
Da ono desno malo je božični kaktus... kada sam presađivao slučajno sam polomio jedan krak pa sam eto stavio u vazicu di je bilo mjesta i primilo se... Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 13:11
Krasulica je tako slatka. smile79z dobrodošlicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:12
hvala Triša...Embarrassed
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 00:25
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

meni liči na kalanhoju a desno u teglici na božični ili uskršnji  kaktus
 
Ehh ispadam jako bezobrazan...
nisam ti se zahvalioEmbarrassed
puuunnnoo ti hvala!smile58smile67
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 00:34
nisi bezobrazan ne stignemo sve pregledati i svakome naosob zahvaliti ako sam pomogla onda sam hapy jer konačno i ja nekaj znamsmile75
sutra je novi dan
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2008 u 00:54

Ja imam crasulu već par godina i nije zahtjevna biljka. Zaljevam ju jednom tjedno i prihranjujem . Cvate od božića pa sve do proljeća sitnim bjelim cvjetićima. Na proljeća ju stavim van i njeno mjesto je pokraj ulaznih vrata i to desno kad se ulazi. Da li je to po feng shui-u , ne znam, ali moja biljka za sada dobro uspijeva.

Evo slika moje crasule
 
 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 15:51
ja sam prije mjesec dana nabavila krasulu. držim ju na terasi, u sjenovitom i rijetko zaljevam, zasada je super, rastu mladi listići, a nisam imala pojma da ta biljka cvjeta, po zimi ću ju spremit u kuću.
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 22:04
P o zimi se m,ora spremiti u kuću, barem kod nas na kontinentu, Zagreb, ali ne smije biti pretoplo i treba ju povremeno zaljevati a ja ju kad poćne cvasti i prihranjujem.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 11:57
vidjela sam prekrasnu crasulu oblikovanu u drvce, bonsai, imate li kakvih iskustva???? ja bi svoju oblikovala ali me strah
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 22:44
Moja je cjele godine vani i za sada se drži - nije smrzla, ja svoju ne oblikujem - raste kako raste.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 18:32
Evo da podijelim s vama sliku moje CrasuleSmile.
Tokom ljeta je drzim vani,u dvoristu a na jesen je smjestim u kucu u drustvu sa ostalim cvijecem jer sam primijetila da vole biti u drustvu(tako mi je prezivio Fikus BenjaminWink)..bitno je da je neprzi sunce kroz staklo!Ali neodgovara joj prezimljavanje u jako grijanom prostoru jer tada nemogu ostvariti pravo doba mirovanja,a cesto dolazi do usljivosti i opadanja listova!Preporucljivo je da kad je presadjujete,mjesto gdje ste odrezali reznicu,ostaviti nekoliko sati da se osusi a zatim je utaknite u zemlju. Presadjujte ih svake druge godine,a lonci nemoraju biti duboki-glavno da je drenaza dobra kako se ne bi zadrzavao visak vode!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:28
Baš ti je predivna ta tvoja crasula,    moram ja i svoju presaditi kako si savjetovala-pa ću je i razmnožiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 22:58
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Baš ti je predivna ta tvoja crasula,    moram ja i svoju presaditi kako si savjetovala-pa ću je i razmnožiti.
 
Hvala ti TrisaSmile!!
Ja sam je dobila na poklon prije dvije godine,znaci na proljece je i ja presadjujem a ove godine sam je vec razmnozila,kako ja imam obicaj reci-sada mama ima svoju djecuTongueali kako se je jako svidjela mojoj prijateljici poklonila sam joj"malu" krasulu sa zadovoljstvom!!Wink..
 
Na vrh
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 14:59
nedavno sam se uključila na ovaj forum...vidim da ima još ljubitelja ovog krasnog drvca...ja svoje imam oko 8 godina i obožavam ga...sve do prvih mrazeva mi je na južnom natkrivenom balkonu, preko zime ga unosim u hodnik ispred stana...temp. ne znam, ali sam bila nemalo oduševljena kad je u siječnju ove zime procvaloApprove
 
View Raw Image' jQuery1221223895589="17">
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 15:30
I ja sam taj cvijet imala...Disapprove
 
I donijela sam ga na posao, super je napredovao....a kada sam se vratila sa godišnjeg odmora... on kao da je istruo!!!
 
Tako da sam jako tužna.... ali nisam znala da cvjeta, moj nije nikada cvjetao a sada su  mu skoro bile 2  godine...
Šmrc,šmrc...
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,311 sekundi.