Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 21>
Korisnik
Poruka
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 17:17
...da da se ca storis rukicama to nam postaj ......da te kopiramo naravnoWink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 19:38
za grozdje i rotkvice
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 10:32
Fala, fala....smile78
Evo danas sam uspio iskamčiti pola dana godišnjeg pa željno iščekujem 12:00.
Prvo ću klopat, onda do Plodina kupit vreću komposta (vjerojatno ću si poklonit i koju vrećicu lukovica), a poslije toga odoh u vrt slagat onu gredicu zbog koje sam pravio umjetni kamen.
Navečer ću do Osijeka da pogledam, naglašavam "SAMO POGLEDAM", kakvih biljaka ima u novom Pevecu.
Uskoro mi je rođendan pa pravim popis poklona koje prihvaćam, haha. I prije sam rekao svima, ako mi žele nešto kupiti nek kupe koju biljku, vrećicu lukovica, vrećicu sjemena...
 
Naučili su do sada da su mi biljke najdraži poklon, samo ne znaju koje biljke da kupe. E sad radim popis pa nek si izaberu, svako prema svojim mogućnostima, hehe. Za japanski javor i magnoliju sam se već ogrebao.
Dobit ću i još hosti, koje su postale višak prijatelju u vrtu. Milina.
 
Što sam grozan.Tongue Al vratim ja to njima, nema brige.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 14:14
O,Gogo i ti si vagica!!!I meni je uskoro rođendan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 14:30
Želim ti ugodno popodne, jer kod mene u Rijeci neko šugavo, ali momentalno bez kiše.
Najdraži rođendanski piklon - biljke ja još dodam i knjiga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 19:37
....pametno, kao lista za vjencanje.........bolje nego neke gluposti koje se prase po policama ili  nemas kamo sa njima, i moja kcer je VAGA,  bome u nedjelju  37, ufufufufuWacko
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 11:39

SRIJEDA, 01.10.2008.

Uspio sam dobiti pola dana godišnjeg pa sam odlučio srediti onu gredicu, za koju sam ranije napravio umjetni kamen.
Prije početka radova otišao sam u Plodine kupiti dvije vreće komposta. Ukupno 140 L. Njime ću prekriti zemlju u novoj gredici, kako bih time popravio sastav moje škrte, pjeskovite zemlje.
 
Dakle, od ovoga treba napravit nešto lijepo:
 
 
Najprije sam očetkao pijesak s kamena i oprao ga. Ovdje na fotki se suši na prekrasnih 23°C:
 
 
Iako sam četvrtinom gena dalmatinac, a četvrtinom hercegovac, slaganje kamena mi baš i ne ide od ruke.
Tj. ide, ali ne onako kao ljudima iz tih krajeva, kojima je kamen u krvi.
 
Ali eto, kamen po kamen, i nastao je nekakav suhozid.
 
 
 
Kad sam završio sa slaganjem zidića, povadio sam biljke koje su ranije tu rasle.
Potom sam se uhvatio štihače i kante (kolica mi ukrali proljetos, a nikako da kupim druga) pa sam gredicu polako nasuo zemljom.
Na kraju sam odozgo dodao cca 7 cm komposta i povađene biljke ponovo zasadio u gredicu.
 
Evo par fotografija da vidite kako to sad izgleda. To bi bilo dovoljno za ovaj put.
Čak sam se uspio i uznojit. Pa ipak je bilo paklenih 23°C  LOL.
 
U ovaj prošireni dio ide japanski javor koji mi je obećan kao poklon za rođoš.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 11:42
Rijeka, tvoja kći je rođena na datum kad i moj otac, doduše 30 godina kasnijeSmile
Mi smo u familiji svi vage, osim mame, koja ima viška jedan dan da bi bila vaga.
Stari rođen 05.10., sestra 07.10., ja 08.10., mama 23.10.
 
Eto kako možete vidjeti, 08.10. ustvari ne slavite Dan neovisnosti, nego slavite MOJ ROĐENDAN! Clap
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 11:44
smile227 stvarno WOW!
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 11:58
 
....jos kolutam ocima kako je to se jakooooooooooooo  lipoooooooooooo
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:16
Asti Gospu kolke oči, haha.
Sve mi neugodno kolko zure u mene.Tongue
 
Ljude još više oduševi cijena koštanja tog kamena.
Potrošio sam 2/3 vreće cementa, dakle oko 30tak kuna.
jednu vreću od 10L crne zemlje s velikim udjelom treseta: 15 kn.
 
Ukupno 45 kn. Pijeska imam na bacanje pošto mi je sva zemlja pjeskovita.
 
Napravio sam zidić visok 35-40 cm, širok u prosjeku 25 cm, dug 8 m.
 
Zar nije bagatel?
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:24
Mali gpgo ovo je stvarno fenomenalna ideja a još k tomu i jeftina!!!!
smile141
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 20:54
Stvarno ti zid izgleda ludo, bravo na ideji!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 22:28
subota, 04.10.2008.
 
Jutros u 07.00 sam odgledao prvu epizodu serije "Nebeski vrt". Nije me se baš dojmila, ali se nadam da će iduće epizode biti puno bolje.
 
Pošto je kiša neumorno lijevala, odlučio sam otići do Osijeka, kako bih napokon kupio kolica.
Usput sam svratio do vrtnog odjela da pogledam što bih mogao dodati na moju rođendansku listu biljaka za poklon.
Naravno da nisam samo gledao. Kupio sam i nekoliko zgodnih krizantema.
Čim sam se vratio kući, otišao sam u vrt i po kiši ih posadio u moju novu gredicu u gornjem vrtu.LOL
 
 
Sutra prijepodne idem ponovo do grada, samo ovaj put u kupovinu rođendanskog poklona za moju sestru.
Poslije ručka, podrazumijeva se, idem u vrt. Malo šetnje, malo čeprkanja po gredicama, čitanja.....
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:29
uvek me odusevis! e sad bilo bi super videti kako izgleda to posadjeno cvece
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:08
Nadam se da ti je danas bilo lijepo vrijeme i da si sve stigao posaditi, a vidjela sam već i ostale slikice, pa čestitam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 20:16

Odmah sam vidjela nova kolica! A i cvijeće! Uopće ne sumnjam da će prekrasno izgledati u novoj gredici!

Bravo!!!!Hier%20klicken!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 17:34
Pohvale tvom zidu! Lijepo dabome!smile71
E, nisi ti dalmatinac jer da jesi taj zid bi radio cijeli mjesec!
Cvijeće u kolicima da i ne spominjem! Pravi izbor boja!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 09:41
Haha. A čuj, to se samo pričinjava da dalmatinci sporo rade.
 
Bio sam tamo u vojsci pa smo nešto petljali oko zemlje i mogu ti reć da je strašno teško raditi u tom kamenjaru. Kod nas upregneš traktor i izoreš 5 jutara zemlje za jedno prijepodne. Oni tamo motikaju budacima čitav dan, a okopaju jedan red vinograda.
 
Osobno se divim tim ljudima da iz škrte zemlje i kamena uspiju izvući maksimum.
 
Kod nas u Slavoniji i Baranji je lako. Jer kako reče Balašević: "tu kad bi i dugmad posejao, opet bi nešto niklo."
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 21:15
Mali Gogo,a gdje su rođendanski pokloni? Dali si dobio šta si naručio?JA ČEKAM SLIKE!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.